LIVE: Ξάνθη -Αστέρας Τρίπολης 1-2 (τελικό)

Τέλος αγώνα.

96′ Κάρτα στον Αλάγκμπε

95′ Ο Ντε Αμορίμ χάνει σημαντική ευκαιρία για την Ξάνθη, καθώς δεν κατάφερε να πλασάρει αμαρκάριστος μέσα στην περιοχή!

93′ Κάρτα ο Μουνάφο

93′ Κίτρινη ο Κοβάσεβιτς

90′ Ο Αλάγκμπε στη θέση του Λουίς Φερνάντεθ

85′ Γκοολ για τον Αστέρα! Εύστοχη εκτέλεση πέναλτι με τον Λουίς Φερνάντεθ.

84′ Πέναλτι για τον Αστέρα!! Ο Αλί Μπαμπά που πέρασε μόλις στο ματς ανατρέπεται από τον Μπαξεβανίδη!

80′ Τζουρίτσκοβιτς στη θέση του Στάρτζεον.  Σόσα στη θέση του Καρασαλίδη.

Σωστά ο Τζήλος ακυρώνει το γκολ

Από το VAR φαίνεται ότι ο Μουλέν έχει κατεβάσει την μπάλα με το χέρι

Κάρτα στον Καραγεωργίου για διαμαρτυρία

Πάει να τσεκάρει για χέρι του Μουλέν στην αρχή της φάσης πριν φτάσει η μπάλα στον Μπαξεβανίδη

Πάει στο VAR ο Τζήλος

66′ ΓΚΟΟΟΟΟΛ  για την  Ξάνθη! Πανέμορφο γκολ από τον Γκαργκαλατζίδη, ο οποίος τροφοδοτήθηκε από τον Μπαξεβανίδη και με ένα δυνατό δεξί σουτ έστειλε την μπάλα σε ένα σημείο που δεν μπορούσε να κάνει τίποτα ο Τσιφτσής!

64′ Ο Μπελόκ μπαίνει στη θέση του Σίτο

63′ Κάρτα ο Πασαλίδης και φάουλ σε πολύ καλό σημείο για την Ξάνθη

56′ ΓΚΟΟΟΟΟΛ για την Ξάνθη! Μία από τις πολλές στατικές φάσεις της Ξάνθης φέρνει την ισοφάριση. Ο Μουλέν εκτέλεσε το κόρνερ, ο Λισγάρας νίκησε στον αέρα την άμυνα του Αστέρα και με δυνατή κεφαλιά έκανε το 1-1

53′ Κίτρινη κάρτα στον Κασάδο για μαρκάρισμα στον Κρέσπι

46′ Γκαργκαλατζίδης στη θέση του Τερκί για την Ξάνθη.

46′ Κοβάσεβιτς στη θέση του Φασίδη.

Ξεκίνησε το δεύτερο ημίχρονο.

Τέλος πρώτου ημιχρόνου.

43′ Σουτ έξω από την περιοχή από τον Ντε Αμορίμ, με δυσκολία ο Τσιφτσής αποκρούει στη γωνία του.

40′ Κίτρινη κάρτα στον Αντζουλά που πήγε άτσαλα πάνω στον Κάστρο

34′ Κίτρινη κάρτα στον Λισγάρα για μαρκάρισμα στον Λουίς Φερνάντεθ.

30′  Κίτρινη κάρτα στον Σίτο.

20′ Ο Αστέρας πλησιάζει ξανά στο 0-2, αλλά το πλασέ του Τασουλή μετά τη συνεργασία του με τον Σίτο, περνάει δίπλα από το κάθετο του Αμπάντ!

17′ Πρώτη μεγάλη στιγμή για την Ξάνθη στο ματς. Εκτέλεση φάουλ του Μουλέν, ο Τσιφτσής κάνει κακή έξοδο, αλλά η κεφαλιά του Κάστρο περνάει πάνω από τα δοκάρια

16′ Καλή στιγμή για τον Αστέρα με τον Σίτο να συνεργάζεται ξανά με τον Κρέσπι. Ο πρώτος έβγαλε τη σέντρα, σουτ στην κίνηση ο δεύτερος, όπως και στη φάση του γκολ, η μπάλα δίπλα από το κάθετο

6′ ΓΚΟΟΟΟΛ για τον Αστέρα με τον Κρέσπι! Ο Σίτο έβγαλε τη σέντρα από τα αριστερά στο δεύτερο δοκάρι και ο Κρέσπι πρόλαβε τον Ντε Αμορίμ και έστειλε την μπάλα στα δίχτυα, παρά την προσπάθεια του Αμπάντ που δεν κατάφερε να αποκρούσει.

Ξεκίνησε το παιχνίδι.

Αστέρας Τρίπολης: Τσιφτσής, Κώτσιρας, Πασαλίδης, Αντζουλάς, Τασουλής, Μπόρχα Φερνάντεθ, Σίτο, Κρέσπι, Ριέρα, Λουίς Φερνάντεθ, Μουνάφο.

Ξάνθη: Αμπάντ, Μπαξεβανίδης, Λισγάρας, Κασάδο, Καρασαλίδης, Στούρτζεον, Τερκί, Φασίδης, Μουλέν, Ντε Αμορίμ, Κάστρο.