Ο Γιαρμολένκο έριξε «σφυριά» στην Τσέλσι!

Μία μεγάλη ευκαιρία έχασε η Τσέλσι για να βρεθεί στην τρίτη θέση της Premier League, αφού ηττήθηκε με 3-2 από τη Γουέστ Χαμ στο ντέρμπι του Λονδίνου

Η ομάδα του Φρανκ Λάμπαρντ ήταν εκείνη που προηγήθηκε με 1-0 στο 42’ με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Ουίλιαν

Ο Σούτσεκ, όμως, απάντησε πριν ολοκληρωθεί το πρώτο ημίχρονο ισοφαρίζοντας σε 1-1. Με την έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου ο Αντόνιο έκανε το 2-1 στο 51′, αλλά και πάλι ο Ουίλιαν με φανταστική εκτέλεση φάουλ ισοφάρισε σε 2-2 στο 72′.

Οι γηπεδούχοι δεν είχαν πει όμως την τελευταία τους λέξη στο ματς. Ο Γιαρμολένκο στο 89′ ήταν εκείνος που έκανε το τελικό 3-2 χαρίζοντας τρεις σημαντικούς βαθμούς στα «σφυριά» για τη μάχη της παραμονής στην Premier League.