LIVE: ΠΑΟΚ – ΑΕΚ 0-2 (τελικό)

Τέλος αγώνα.

89′ Ο Καντουρί βγαίνει από αριστερά, γυρίζει, ο Λάμπρου κάνει το σουτ, ο Λόπες πάνω στη γραμμή απομακρύνει.

87′ Αλλαγή για την ΑΕΚ. Ο Αραούχο στη θέση του Ολιβέιρα.

86′ Κίτρινη κάρτα στον Βαρέλα.

82′ Αλλαγή (διπλή) για την ΑΕΚ. Ο Οικονόμου στη θέση του Λιβάγια και ο Σιμάνσκι στη θέση του Μάνταλου.

81′ ΓΚΟΟΟΛ για την ΑΕΚ ! Ο Λιβάγια εκτελεί το πέναλτι, η μπάλα στα δίχτυα και η Ένωση διευρύνει το προβάδισμά της.

80′ Πέναλτι μετά από τον έλεγχο του VAR. Ο Μιχαηλίδης πατά τελικά όπως φάνηκε τον Βέρντε εντός περιοχής.

79′ Ο Βέρντε κερδίζει το φάουλ από τον Μιχαηλίδη κι αριστερά όπως επιτίθεται η ΑΕΚ.

74′ Αλλαγή για τον ΠΑΟΚ. Ο Λάμπρου στη θέση του Στοχ.

72′ Ο Έλντερ Λόπες σκοράρει, αλλά είναι σε θέση οφσάιντ και σωστά δεν μετρά το γκολ.

66′ Κάρτα στον Τσιγκρίνσκι για το φάουλ στον Μπίσεσβαρ. Ωραία σκηνή με τον αμυντικό και σκόρερ της ΑΕΚ να αγκαλιάζει τον μέσο του ΠΑΟΚ.

65′ Κίτρινη κάρτα στον Αμπέλ Φερέιρα για διαμαρτυρία.

63′ Τρομερή αντίδραση του Αμπέλ Φερέιρα στην ευκαιρία του Μπίσεσβαρ. Ο Πορτογάλος ήταν γονατιστός και μπουσουλώντας αδυνατούσε να πιστέψει τη χαμένη ευκαιρία.

62′ Αλλαγή για την ΑΕΚ. Ο Βέρντε στη θέση του Αλμπάνη.

60′ Ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ. Δεν απομακρύνει η άμυνα της ΑΕΚ (Σιμόες), ο Μπίσεσβαρ κάνει το πλασέ, η μπάλα έξω. Σε καλή θέση, όχι όμως καλή εκτέλεση.

56′ Αλλαγή (διπλή) για τον ΠΑΟΚ. Άκπομ αντί Σβιντέρσκι. Μιχαηλίδης αντί Τζόλη.

52′ Ο Μπίσεσβαρ κάνει το σουτ με το δεξί εκτός περιοχής, δεν απειλεί τον Μπάρκα. Ωραίος συνδυασμός του Γιαννούλη με τον Σβιντέρσκι μέχρι να φθάσει η μπάλα στον Μπίσεσβαρ.

46′ Διπλή αλλαγή για τον ΠΑΟΚ. Ο Ροντρίγκο στη θέση του Μάτος, ο Μπίσεσβαρ αντί για Εσίτι.

Τέλος πρώτου ημιχρόνου.

42′ ΓΚΟΟΟΛ για την ΑΕΚ! Εκτελείται το κόρνερ από δεξιά, ο Τσιγκρίνσκι βγαίνει στα μαρκαρίσματα ανάμεσα στον Βαρέλα και τον Μάτος. Ο Πασχαλάκης έχει κάνει κάκιστη έξοδο. Πήγε να βγει, ενώ δεν βγήκε. Ο Ουκρανός με το κεφάλι στέλνει την μπάλα στα δίχτυα κι ανοίγει το σκορ.

41′ Κοντά στο γκολ η ΑΕΚ. Ο Λιβάγια εκτελεί με το δεξί από αριστερά, η μπάλα χτυπά στον Εσίτι, αλλάζει πορεία και ο Πασχαλάκης τελευταία στιγμή απομακρύνει σε κόρνερ.

31΄ Κίτρινη κάρτα στον Μάτος για φάουλ στον Ολιβέιρα.

30′ Απειλεί η ΑΕΚ μετά από την εκτέλεση φάουλ του Λιβάγια. Ο Μάνταλος δεν μπορεί μέσα από την περιοχή να νικήσει τον Πασχαλάκη.

11′ Κίτρινη κάρτα στον Παουλίνιο.

7′ Απειλεί η ΑΕΚ. Ο Κρίστιτσιτς παίρνει την μπάλα λίγο μπροστά από τη μεσαία γραμμή, θα κάνει το σουτ με το αριστερό, η μπάλα λίγο έξω από το αριστερό δοκάρι της εστίας που υπερασπίζεται ο Πασχαλάκης.

Ξεκίνησε το παιχνίδι.

ΑΕΚ: Μπάρκας, Παουλίνιο, Τσιγκρίνσκι, Σβάρνας, Λόπες, Σιμόες, Μάνταλος, Κρίστιτσιτς, Λιβάγια, Αλμπάνης, Ολιβέιρα.

ΠΑΟΚ: Πασχαλάκης, Μάτος, Βαρέλα, Ίνγκασον, Γιαννούλης, Εσίτι, Ελ Καντουρί, Μαουρίτσιο, Τζόλης, Σφιντέρσκι, Στοχ.

Οι ενδεκάδες των δύο ομάδων:

Η δεύτερη θέση δίνει φυσικά το εισιτήριο για τα προκριματικά του Τσάμπιονς Λιγκ, κάτι που αποτελεί δέλεαρ για τις δύο ομάδες.

Παρακολουθήστε Live την εξέλιξη του αγώνα.

Καλησπέρα! Ο ΠΑΟΚ αντιμετωπίζει την ΑΕΚ ατο πλαίσιο της πέμπτης αγωνιστικής των πλέι οφ της Super League 1