LIVE: Παναιτωλικός – Αστέρας Τρίπολης 1-1 (τελικό)

Τέλος αγώνα.

92′ Καλή στιγμή για τον Παναιτωλικό. Απευθείας εκτέλεση φάουλ του Μπαΐροβιτς, η οποία όμως έφυγε δίπλα από το δοκάρι του Παπαδόπουλου.

89′ Πέμπτη αλλαγή για τον Αστέρα. Ο Αλάγμπε αντικατέστησε τον Ντέλετιτς.

85′ Τέταρτη αλλαγή για τον Παναιτωλικό. Ο Μιμίτο πήρε τη θέση του Ρόσα.

80′ Τέταρτη αλλαγή για τον Αστέρα. Ο Αλί Μπαμπά πήρε τη θέση του Κρέσπι.

78′ Κίτρινη κάρτα στον Τζανακάκη.

73′ Κίτρινη κάρτα στον Λιάβα.

73′ Δύο αλλαγές για τον Παναιτωλικό. Λουσέρο και Μπαΐροβιτς αντικαθιστούν Μουνιέ και Ντάουντα αντίστοιχα.

71′ Μεγάλη ευκαιρία για τον Αστέρα!Ο Ριέρα μπήκε στην περιοχή και πλάσαρε τον Φερνάντεθ, ο οποίος έδιωξε. Ο Κρέσπι πήρε το ριμπάουντ και εκτέλεσε ξανά, αλλά ο τερματοφύλακας των γηπεδούχων έσωσε πάλι.

66′ Τρίτη αλλαγή για τον Αστέρα Τρίπολης. Ο Τζίμας πήρε τη θέση του Σίτο.

65′ Πρώτη αλλαγή για τον Παναιτωλικό. Ο Τζανακάκης αντικαθιστά τον Τσιγγάρα.

55′ Κίτρινη κάρτα στον Ρόσα για θέατρο.

50′ Ευκαιρία για τον Αστέρα. Ο Κρέσπι πλάσαρε μέσα από την περιοχή, αλλά ο Φερνάντεθ μπλόκαρε.

46′ Δύο αλλαγές για τον Αστέρα Τρίπολης. Μπόρχα Φερνάντεθ και Ριέρα αντικαθιστούν Μπελόκ και Λουίς Φερνάντεθ.

Τέλος πρώτου ημιχρόνου.

37′ Κίτρινη κάρτα στον Μάρτιν.

35 Κίτρινη κάρτα στον Ντέλετιτς.

33′ Γκολ για τον Παναιτωλικό! Ο Ντάουντα έφυγε στην πλάτη της άμυνας του Αστέρα, πέρασε τον Παπαδόπουλο κι έστειλε την μπάλα στην κενή εστία για το 1-1.

30′ Μεγάλη ευκαιρία για τον Αστέρα Τρίπολης! Ο Λουίς Φερνάντεθ έκλεψε την μπάλα και βγήκε απέναντι στον Χεσούς Φερνάντεθ, αλλά ο Λιάβας πρόλαβε και έδιωξε με αυτοθυσία.

29′ Κίτρινη κάρτα στον Μουνάφο.

21′ Κίτρινη κάρτα στον Σίτο για θέατρο.

18′ Καλή στιγμή για τον Παναιτωλικό. Κεφαλιά του Ντάουντα -με καλές προϋποθέσεις- από το ύψος του πέναλτι, αλλά η μπάλα έφυγε άουτ.

11′ Γκοοολ για τον Αστέρα Τρίπολης! Μέσα από την περιοχή, ο Μουνάφο εκτέλεσε με το αριστερό και νίκησε τον Φερνάντεθ.

Ξεκίνησε το παιχνίδι.

Αστέρας Τρίπολης: Παπαδόπουλος, Κώτσιρας, Πασαλίδης, Αντζουλάς, Τασουλής,  Σίτο, Μπέλοκ, Ντέλετιτς, Μουνάφο, Φερνάντεθ, Κρεσπί

Παναιτωλικός: Φερνάντεθ, Μάρτιν, Μαλής, Τσιγγάρας, Λιάβας, Ντάλσιο, Ντουάρτε, Ρόσα, Μουνιέ, Ντίας, Ντάουντα