LIVE: ΑΕΛ-Βόλος 3-1 (τελικό)

Τέλος αγώνα.

93′ Γκοοολ για την ΑΕΛ! Εξαιρετική κάθετη του Ασούμπρε, ο Μπούστος νίκησε τον Μελίσσα στο τετ-α-τετ και έγραψε το 3-1.

91′ Μεγάλη φάση για την ΑΕΛ, ο Ασούμπρε δεν μπορεί να σκοράρει μέσα από την περιοχή!

90′ Κίτρινη κάρτα στον Τόρζε.

87′ Τόρες, Κυζιρίδης αντί Γκουαροτσένα, Ζοάο Ράφελ για τον Βόλο.

85′ Απίστευτη ευκαιρία για τον Βόλο! Ο Μουνίθ κάνει φανταστική ντρίμπλα, περνάει τον Κρίστινσον αλλά το σουτ που επιχείρησε έδιωξε πάνω στη γραμμή ο Ζίζιτς!

83΄ Γκοοολ για την ΑΕΛ! Φανταστική κίνηση του Τόρζε, που αδειάζει τον Φεράρι και με άψογο τελείωμα γράφει την ανατροπή για την Λάρισα.

78′ Κίτρινη κάρτα στον Μουνίθ.

77΄ Κίτρινη κάρτα στον Μπούστος.

76′ Στελιάνο και Μπούστος στις θέσεις των Μούζεκ και Σεσέροβιτς για την ΑΕΛ.

67′ Με εννιά παίκτες ο Βόλος, αποβολή για τον Λύρατζη με δεύτερη κίτρινη κάρτα μέσα σε έξι λεπτά!

64′ Ηλιάδης αντί Μιλοσάβλιεβιτς για την ΑΕΛ.

60′ Κίτρινη κάρτα στον Λύρατζη.

54′ Μπαλογιάννης αντί Τσοκάνη και Μουνίθ αντί του Μάντζη για τον Βόλο.

53′ Ζίζιτς αντί Μάρκοβιτς για την ΑΕΛ.

52′ Μεγάλη φάση για την ΑΕΛ, με τον Σεσέροβιτς να πιάνει γεμάτο σουτ αλλά ο Μελίσσας… απογειώθηκε και έδιωξε σε κόρνερ.

49′ Μεγάλη ευκαιρία για τον Βόλο, με τον Μάντζη να κάνει κάκιστο πλασέ στο τετ-α-τετ με τον Κρίστινσον.

Τέλος πρώτου ημιχρόνου.

45+5′ Γκοοολ για την ΑΕΛ! Ο Τόρζε ευστοχεί από την άσπρη βούλα και κάνει το 1-1.

45+4′ Δεύτερη κίτρινη κάρτα και για τον Οικονόμου που αποβάλλεται.

45-+4΄ Πέναλτι για την ΑΕΛ! Ο Οικονόμου έκανε χέρι.

45’+3′ Κίτρινη κάρτα στον Οικονόμου.

44΄ Δεύτερη κίτρινη κάρτα για τον Γκαζάλ που αποβάλλεται. Ο Γκαζάλ πήγε δυνατά στην εναέρια μονομαχία με τον Γκουαροτσένα, τον βρήκε με το σώμα και ο διαιτητής του έδειξε την δεύτερη κίτρινη και συνεπώς κόκκινη κάρτα! Άδικη αποβολή, όχι τόσο για την δεύτερη κίτρινη κάρτα αλλά για την πρώτη, αφού ο αμυντικός της ΑΕΛ δεν είχε κάνει καν φάουλ και είχε βρει καθαρά την μπάλα!

39′ Μεγάλη χαμένη ευκαιρία για την ΑΕΛ, με τον Γκαζάλ να μην μπορεί να σκοράρει με γυριστή κεφαλιά ένα μέτρο έξω από τη μικρή περιοχή.

38′ Κίτρινη κάρτα στον Φεράρι.

36′ Κίτρινη κάρτα στον Γκαζάλ για φάουλ που… δεν έκανε! Μπάλα βρήκε ο αμυντικός της ΑΕΛ.

15′ Γκοοολ για τον Βόλο! Τρομερή συνεργασία των παικτών του Βόλου σε πολύ γρήγορη κόντρα επίθεση, ο Μαξ έκανε την κάθετη στον Γκουαροτσένα και αυτός την κατάλληλη στιγμή το γύρισμα στον Τσοκάνη, ο οποίος με προβολή σκόραρε σε κενή εστία. Δεν υπήρχε οφσάιντ στην φάση, ο σκόρερ βρισκόταν πίσω από την μπάλα την ώρα που έγινε το γύρισμα!

13′ Μεγάλη ευκαιρία για τον Βόλο. Ταχύτατη κόντρα, ο Μαξ έσπασε στον Τσαούση αλλά το σουτ που επιχείρησε μέσα από την περιοχή έφυγε πάνω από τα δοκάρια. Θα μπορούσε να βρει εστία, αφού ουσιαστικά ήταν αμαρκάριστος.

Ο Μάντζης θα νικηθεί από τον Κρίστινσον με τον Μαξ Αουγκούστο να παίρνει το ριμπάουντ, αλλά να μην μπορεί να σκοράρει από πλεονεκτική θέση! Τεράστια διπλή ευκαιρία για τον Βόλο να σκοράρει!

8′ Πέναλτι για τον Βόλο! Ο Φεράρι τσίμπησε την μπάλα, με τον Μάρκοβιτς να τον ανατρέπει.

Ξεκίνησε το παιχνίδι.

Βόλος: Μελίσσας, Διαμαντής, Οικονόμου, Λύρατζης, Φερράρι, Τσοκάνης, Μαξ Αουγκούστο, Φερνάντο, Γκουαροτσένα, Μάντζης, Τσαούσης

AΕΛ: Κρίστινσον, Μιχαήλ, Μιλοσάβλιεβιτς, Τόρζε, Παπάζογλου, Μούζεκ, Μάρκοβιτς, Σεσέροβιτς, Μπέρτος, Γκαζάλ, Σίλβα