LIVE: ΠΑΟΚ – ΟΦΗ 3-1 (τελικό)

Τέλος αγώνα.

90+9′ Γκοοολ για τον ΠΑΟΚ! Ο Τζόλης κάνει τη διαγώνια πάσα, ο Σβιντέρσκι κάνει το σουτ από αριστερά, ο Ουάλι απομακρύνει και ο Καντουρί από κοντά στέλνει την μπάλα στα δίχτυα.

90+1′ Γκοοολ για τον ΠΑΟΚ! Εκτελεί ο Άκπομ, δεν είναι καλό, αλλά ο Γουάιλι δεν μπορεί να αποτρέψει την παραβίαση της εστίας του.

90′ Πέναλτι για τον ΠΑΟΚ για το κράτημα του Νάστου στον Άκπομ.

Έχει περάσει η μπάλα, αλλά ο Νάστος φαίνεται να κρατά τον Άκπομ.

Πριν απομακρύνει ο Γουάιλι, υπάρχει επαφή του Νάστου με τον Άκπομ.

87′ Εξετάζεται από το VAR η φάση. Ο Φωτιάδης έχει δώσει εντολή στους παίκτες των δυο ομάδων να περιμένουν.

86′ Σουτ του Μαουρίσιο με το δεξί, ο Ουάλι βγάζει σε κόρνερ. Δυνατό το σουτ του Βραζιλιάνου, η μπάλα πήγε πάνω στον Ισπανό που απομάκρυνε με ψυχραιμία.

83′ Αλλαγή για τον ΟΦΗ. Ο Νοικοκυράκης στη θέση του Στάικου.

77′ Αλλαγή (διπλή) για τον ΠΑΟΚ. Εκτός οι Εσίτι, Μάτος. Εντός Ροντρίγκο και Μαουρίσιο.

72′ Ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ. Ο Στοχ εκτελεί με το δεξί, ο Σβιντέρσκι πιάνει την κεφαλιά, ο Νέιρα πάνω στη γραμμή απομακρύνει.

69′ Αλλαγή για τον ΠΑΟΚ. Ο Στοχ στη θέση του Λημνιού.

66′ Ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ. Ο Καντουρί με περίτεχνες ενέργειες στο όριο της περιοχή ελίσσεται, κάνει το σουτ με το δεξί, ο Ουάλι απομακρύνει σε κόρνερ.

63′ Αλλαγή (διπλή) για τον ΟΦΗ. Ο Δεληγιαννίδης στη θέση του Κοροβέση. Ο Ναμπί στη θέση Βαζ.

58΄ Γκοολ για τον ΠΑΟΚ! Σέντρα του Γιαννούλη, ο Τζόλης στην κίνηση σκοράρει λίγο μετά από την είσοδό του στον αγωνιστικό χώρο.

55′ Αλλαγή (διπλή) για τον ΠΑΟΚ. Σβιντέρσκι και Τζόλης εντός, Μπίσεσβαρ και Λάμπρου εκτός.

49′ Γκοοολ για τον ΟΦΗ! Ο Στάικος κάνει το σουτ με το δεξί, ο Πασχαλάκης απομακρύνει αλλά όχι καλά. Ο Νέιρα στέλνει την μπάλα στα δίχτυα.

Τέλος πρώτου ημιχρόνου.

45′ Νέα ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ. Ο Καντουρί χάνει το κοντρόλ, αλλά γυρίζει από δεξιά. Ο Άκπομ στην καρδιά της άμυνας του ΟΦΗ κάνει το σκαστό σουτ, η μπάλα πάνω από το οριζόντιο δοκάρι της εστίας του Ουάλι.

44′ Ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ. Γίνεται το γέμισμα, ο Μάτος δεν μπορεί στο δεύτερο δοκάρι και τη δεξιά πλευρά να τελειώσει τη φάση.

40′ Δοκάρι για τον ΠΑΟΚ! Ο Λάμπρου βγάζει με το αριστερό τη σέντρα, ο Μάτος στη δεξιά πλευρά κάνει το γύρισμα με κεφαλιά, ο Καντουρί με το πόδι αρχικά και με το κεφάλι στη συνέχεια προσπαθεί να σκοράρει. Η μπάλα σταματά στο δοκάρι της εστίας του Γουάλι.

30′ Ο Νέιρα εκτελεί φάουλ, η μπάλα λίγο έξω από το δεξί δοκάρι της εστίας του Πασχαλάκη. Καλή εκτέλεση από τον Αργεντινό.

19′ Κακός ο ΠΑΟΚ σε αυτό το διάστημα, δεν έχει βγάλει φάσεις, ενώ υπομένει και την καλή κυκλοφορία της ομάδας του Ηρακλείου.

12′ Ο ΟΦΗ είναι αυτός που προσπαθεί από πίσω να φτιάξει το παιχνίδι.

Ξεκίνησε το παιχνίδι.

ΟΦΗ: Γουάιλι, Μπράουν, Νάστος, Γιαννούλης, Κοροβέσης, Στάικος, Βίκτορ, Νέιρα, Βαζ, Σεμέδο,Φιγκεϊρέντο

ΠΑΟΚ: Πασχαλάκης, Μάτος, Βαρέλα, Ίνγκασον, Γιαννούλης, Εσίτι, Καντουρί, Λημνιός, Λάμπρου, Μπίσεσβαρ, Ακπόμ.