LIVE: Αστέρας Τρίπολης – Πανιώνιος 0-0 – Τελικό

Τέλος του αγώνα. Οι δύο ομάδες αναδείχθηκαν ισόπαλες χωρίς γκολ.

Τέσσερα λεπτά καθυστερήσεων.

90′: Μεγάλη ευκαιρία για τον Πανιώνιο! Ο Γρίβας έχασε μεγάλη ευκαιρία να σκοράρει, αλλά δεν έβαλε καλά το κεφάλι.

87′: Κίτρινη ο Τζίμας.

81′: Ο Κρέσπι αντί του Λουίς Φερνάντεθ.

81′: Κίτρινη στον Πασαλίδη.

79′: Οι Μαξίμοβιτς και Γρίβας παίρνουν τις θέσεις των Τσιλούλη και Λυμπεράκ.

68′: Σουτ του Τζίμα μέσα από την περιοχή, μπλόκαρε ο Κότνικ.

65′: Πολύ επικίνδυνο γύρισμα του Τασουλή, η μπάλα πέρασε από όλα τα σώματα.

60′: Αλλαγές για τον Αστέρα. Ο Τζίμας αντί του Ντέλετιτς και ο Ριέρα αντί του Μαρκ Φερνάντεθ.

58′: Σουτ του Μαρκ Φερνάντεθ, η μπάλα δίπλα από το δεξί δοκάρι.

53′: Καλή στιγμή για τον Αστέρα με τον Μουνάφο να κάνει τη σέντρα και τον Δουβίκα να στέλνει με κεφαλιά την μπάλα άουτ.

48′: Κίτρινη ο Ντέλετιτς.

Άρχισε το δεύτερο ημίχρονο. Με μία αλλαγή ο Αστέρας. Ο Δουβίκας αντί του Μπαράλες.

Αρκετά καλό το πρώτο ημίχρονο στην Τρίπολη, καθώς είχαμε από ένα δοκάρι για κάθε ομάδα, ενώ και οι Κότνικ, Παπαδόπουλος είχαν τουλάχιστον από δύο εξαιρετικές επεμβάσεις.

Τέλος του πρώτου ημιχρόνου.

Τρία τα λεπτά των καθυστερήσεων.

45′:  Εκπληκτική απόκρουση του Κότνικ στο μακρινό σουτ του Λουίς Φερνάντεθ

43′: Μεγάλη επέμβαση του Παπαδόπουλου στην ωραία προσπάθεια και σουτ του Τσιλούλη.

35′: Αναγκαστική αλλαγή για τον Πανιώνιο. Ο Δούμτσιος αντί του Εμμανουηλίδη,ο οποίος τραυματίστηκε.

31′: Κάθετη πάσα του Λυμπεράκη στον Τσιλούλη, αυτός δεν πρόλαβε να βάλει το πόδι στην πορεία της μπάλας μέσα από την περιοχή.

28′: Ο Λουίς Φερνάντεθ με μακρινό σουτ στέλνει τη μπάλα στην αγκαλιά του Κότνικ.

19′: Κίτρινη κάρτα στον Ματρικάρντι.

17′: ΔΟΚΑΡΙ για τον Αστέρα.  Ο Λουίς Φερνάντεθ κάνει την κεφαλιά και στέλνει τη μπάλα στο δοκάρι του Κότνικ μετά από σέντρα του Μουνάφο.

9′: Σουτ για τον Πανιώνιο με τον Παπανικολάου να στέλνει τη μπάλα άουτ.

8′: ΔΟΚΑΡΙ για τον Πανιώνιο. Σουτ του Λυμπεράκη έξω από την περιοχή με το αριστερό, η μπάλα να σταματά στο δοκάρι του Παπαδόπουλου.

2′: Το σουτ του Σαραμαντά, άουτ.

Άρχισε ο αγώνας.

Τον Πανιώνιο υποδέχεται ο Αστέρας Τρίπολης για τη δεύτερη αγωνιστική των πλέι-άουτ της Super League 1.

Ο αδιάφορος βαθμολογικά Αστέρας  βρίσκεται στην 7η θέση με 33 βαθμούς.

Ο Πανιώνιος… καίγεται για βαθμούς, αφού βρίσκεται στην τελευταία θέση αυτού του μίνι πρωταθλήματος έχοντας 14 πόντους.

Οι ενδεκάδες των δύο ομάδων:

Αστέρας Τρίπολης (Μίλαν Ράσταβατς): Παπαδόπουλος, Κώτσιρας, Ματρικάρντι, Πασαλίδης, Τασούλης, Μουνάφο, Βαλιέντε, Φερνάντεζ, Ντέλετιτς, Φερνάντεθ, Μπαράλες.

Πανιώνιος (Λεωνίδας Βόκολος): Κότνικ, Ντομίνγκεζ, Σταυρόπουλος, Σαραμαντάς, Παπανικολάου, Ρέντζας, Οικονομίδης, Κόρμπος, Τσιλούλης, Λυμπεράκης, Εμμανουηλίδης.

Διαιτητής του αγώνα είναι ο Γεώργιος Κομίνης (Θεσπρωτίας). Βοηθοί του είναι οι Χ. Ακρίβος (Αθηνών) και Σ. Βασιλόπουλος (Έβρου). Τέταρτος είναι ο Α. Βάτσιος (Δυτ. Αττικής).