LIVE: Βόλος – Ξάνθη 1-0 (Τελικό)

Τέλος αγώνα: Βόλος – Ξάνθη 1-0.

Πέντε λεπτά ο έξτρα χρόνος…

Στο 85΄ το παιχνίδι, παραμένει το 1-0 υπέρ του Βόλου.

75′ Κίτρινη κάρτα στον Τζουρίτσκοβιτς.

70′ Τζουρίτσκοβιτς στη θέση του Αμορίμ για την Ξάνθη.

62′ Ωραίο σουτ του Ζοάο, έδιωξε με υπερένταση σε κόρνερ ο Άμπαντ.

60′ Κίτρινη κάρτα στον Ντεντάκη.

54′: Τερκί αντί Καμαρά για την Ξάνθη.

51′: Ωραίο κοντρόλ με το στήθος και σουτ του Φεράρι, η μπάλα πέρασε άουτ.

50΄: Χωρίς κάτι ιδιαίτερο στο δεύτερο μέρος.

Τέλος πρώτου ημιχρόνου: Βόλος – Ξάνθη 1-0.

45’+2′ ΓKOΛ για τον Βόλο! Ταχύτατη αντεπίθεση από τον Βόλο, με τον Μάντζη να κάνει την κατάλληλη στιγμή την κάθετη πάσα στον Τσαούση που με ωραίο πλασέ στην κίνηση νίκησε τον Άμπαντ και έδωσε το προβάδισμα στους γηπεδούχους (1-0).

43′: Νέα κεφαλιά του προωθημένου Λισγάρα από εκτέλεση κόρνερ, δεν βρήκε στόχο.

40′: Kίτρινη κάρτα στον Μπαξεβανίδη.

36′: Μακρινό σουτ του Ζοάο, μπλόκαρε εύκολα ο Άμπαντ.

30′: Μπαριέντος αντί Τεϊσέρα για την Ξάνθη.

28′: Κίτρινη κάρτα στον Τεϊσέιρα.

Στο 23΄ το ματς, παραμένει το 0-0.

19′: Ωραίο σουτ του Γκουαροτσένα στην κίνηση, μπλόκαρε σταθερά ο Άμπαντ.

16′: Τεράστια ευκαιρία για την Ξάνθη. Τραγική έξοδος του Μελίσσα, ο προωθημένος Λισγάρας έπιασε την κεφαλιά αλλά ο Γκουαροτσένα ήταν πάνω στην γραμμή και έδιωξε σε νέο κόρνερ!

14′: Ωραία επίθεση του Βόλου, με τον Μαξ να μπαίνει στην περιοχή και να κάνει το πλασέ το οποίο κόντραρε στα σώματα των αμυνομένων!

12′: Κακό σουτ του Μαξ, η μπάλα πέρασε άουτ.

10΄: Χωρίς κάτι ιδιαίτερο έως τώρα στην αναμέτρηση.

Ξεκίνησε το παιχνίδι.

Ένα ενδιαφέρον παιχνίδι θα διεξαχθεί σε λίγα λεπτά, με τον Βόλο να υποδέχεται την Ξάνθη, στο πλαίσιο της 2ης αγωνιστικής των play out της Super League.

Οι ενδεκάδες:

Βόλος (Στέφανος Ξηροφώτος): Μελίσσας, Διαμάντης, Οικονόμου, Φεράρι, Ντεντάκης, Τσαούσης, Ζοάο Ράφαελ, Τσοκάνης, Γκουαροτσένα, Μαξ, Μάντζης.

Ξάνθη (Νίκος Καραγεωργίου): Αμπάντ, Μπαξεβανίδης, Λισγάρας, Καρασαλίδης, Κασάδο, Καμαρά, Κοβάτσεβιτς, Στάρτζεον, Τεϊσέιρα, Ντε Αμορίμ, Φοσέ.