LIVE: ΠΑΟΚ – Ολυμπιακός 0-1 (Τελικό)

Τέλος αγώνα: ΠΑΟΚ – Ολυμπιακός 0-1.

90+5′ Μεγάλη ευκαιρία του ΠΑΟΚ! Λάθος του Σα και άστοχο σουτ του Σφιντέρσκι στη συνέχεια.

Πέντε λεπτά οι καθυστερήσεις.

89′ Μπαλιά του Πέλκα για τον Μίσιτς, μπλόκαρε ο Σα.

84′ Φορτούνης αντί Βαλμπουενά και Χασάν αντί Ελ Αραμπί, αλλά και Γκασπάρ αντί Καμαρά για τον Ολυμπιακό.

80΄ Μπήκαμε στο τελευταίο 10λεπτο της αναμέτρησης, παραμένει το 0-1 υπέρ του Ολυμπιακού.

76′ Κίτρινη κάρτα στον Ραντζέλοβιτς.

75′ Σισέ αντί Μπα για τον Ολυμπιακό. Πρόβλημα στη γάμπα για τον στόπερ των φιλοξενούμενων.

Κι άλλη αλλαγή για τον ΠΑΟΚ. Ο Εσίτι αντί του Μαουρίτσιο.

73′ Ροντρίγο αντί Μάτος και ο νεαρός Τζόλης αντί Άκπομ.

Υπενθυμίζεται ότι οι δύο ομάδες έχουν δικαίωμα για πέντε αλλαγές.

71′ Ραντζέλοβιτς αντί Μασούρα στο ματς.

71′ Σουτ του Μασούρα με το δεξί από τον άξονα, η μπάλα εκτός.

67′ Πέλκας αντί Μπίσεσβαρ και Σφιντέρσκι αντί Ελ Καντουρί για τον ΠΑΟΚ.

66′ Κίτρινη κάρτα στον Τσιμίκα.

64΄ Απευθείας εκτέλεση φάουλ του Βαλμπουενά, η μπάλα άουτ.

Συμπληρώθηκαν 60 λεπτά στην αναμέτρηση, παραμένει το 0-1.

55΄ Ο ΠΑΟΚ μέχρι τώρα έχει την πρωτοβουλία των κινήσεων στο δεύτερο ημίχρονο.

54′ Σουτ του Βιεϊρίνια λίγο πίσω από τη σέντρα, με τον Σα να είναι αρκετά έξω από την εστία του, η μπάλα έφυγε εκτός.

48′ Κίτρινη κάρτα στον Βαρέλα για φάουλ στον Ελ Αραμπί.

Τέλος πρώτου ημιχρόνου: ΠΑΟΚ – Ολυμπιακός 0-1.

Τέσσερα λεπτά οι καθυστερήσεις.

45′ Μπλόκαρε ο Σα το φάουλ του Βιεϊρίνια.

Φάουλ σε καλή θέση για τον ΠΑΟΚ.

43′ Καλή στιγμή για τον ΠΑΟΚ. Γυριστό σουτ του Άκπομ, η μπάλα λίγο δίπλα από την εστία του Σα.

37′ Γέμισμα του Ελ Καντουρί, μπλόκαρε ο Σα.

Στο 35΄ ο αγώνας, με τους Πειραιώτες να πατάνε καλύτερα στον αγωνιστικό χώρο και τον ΠΑΟΚ να δυσκολεύεται να δημιουργήσει ευκαιρίες.

29′ Απειλεί ο Ολυμπιακός. Δυνατό και χαμηλό σουτ του Μασούρα, διώχνει με δυσκολία ο Πασχαλάκης.

23΄: ΓΚΟΛ για τον Ολυμπιακό! Λάθος του Βιεϊρίνια, ο Βαλμπουενά σερβίρει στον Ελ Αραμπί και αυτός κάνει το 0-1 για τους Πειραιώτες.

17΄ Γύρισμα ωραίο του Λημνιού από τα δεξιά στην καρδιά της περιοχής, δεν μπόρεσε κάποιος παίκτης του ΠΑΟΚ να απειλήσει.

Στο 15ο λεπτό το παιχνίδι, δεν έχει αλλάξει κάτι στο σκορ.

Παραμένει το 0-0.

Δεν υπάρχει γκολ! Με τη βοήθεια της γραμμής, φάνηκε ότι είναι εκτεθειμένος ο Ελ Αραμπί στην κεφαλιά του Σεμέδο.

7′ ΓΚΟΛ για τον Ολυμπιακό, 0-1! Κεφαλιά του Σεμέδο από κοντά, δεν μπορεί να μπλοκάρει ο Πασχαλάκης, αφού ήταν δυνατή η κεφαλιά και ο Ελ Αραμπί από κοντά σκοράρει

4′ Δυνατό σουτ του Καμαρά από μεγάλη απόσταση και χωρίς καλή ισορροπία, μπλόκαρε ο Πασχαλάκης

Ξεκίνησε το ματς.

Ένα σπουδαίο ντέρμπι θα διεξαχθεί σε λίγα λεπτά στην Τούμπα, με τον ΠΑΟΚ να υποδέχεται τον Ολυμπιακό, στο πλαίσιο της 1ης αγωνιστικής των playoffs της Super League 1.

Οι ενδεκάδες του αγώνα:

ΠΑΟΚ: Πασχαλάκης, Βιεϊρίνια, Μιχάι, Βαρέλα, Μάτος, Μαουρίτσιο, Μίσιτς, Ελ Καντούρι, Λημνιός, Μπίσεσβαρ, Άκπομ.

Ολυμπιακός: Σα, Ομάρ, Μπα, Σεμέδο, Τσιμίκας, Καμάρα, Μπουχαλάκης, Γκιγιέρμε, Μασούρας, Βαλμπουενά, Ελ Αραμπί.