LIVE: Άιντραχτ – Γκλάντμπαχ 1-3 – Τελικό

Τέλος του αγώνα. H Γκλάντμπαχ πέρασε σαπό την Φρανκφούρτη, επικρατώντας 3-1 της Άιντραχτ.

90′: Διπλή αλλαγή για την Γκλάντμπαχ. Οι Πλεά, Νόιχαους εκτός, οι Γιάντσε, Μπένες στη θέση τους.

89′: Κίτρινη στον Κορ.

85′: Ευκαιρία για την Γκλάντμπαχ. Ο Χόφμαν βρέθηκε απέναντι σε άδεια εστία, έκανε το πλασέ, αλλά ο αμυντικός της Άιντραχτ, Χίντερεγκερ έδιωξε πάνω στη γραμμή.

83′: Αλλαγή για την Άιντραχτ. Ο Κορ αντί του Εντικά.

81′: ΓΚΟΟΟΛ για την Άιντραχτ. Ο Αντρέα Σίλβα δέχθηκε την πάσα του Ρέντε και με όμορφο πλασέ μείωσε σε 3-1.

78′: Αλλαγή και για την Άιντραχτ. Γκατσίνοβιτς αντί Καμάντα.

74′: Αλλαγές για την Άιντραχτ. Οι Άμπραχαμ, Ιλσάνκερ εκτός, οι Χασέμπε, Τσάντλερ εντός.

73′: Ο Μπενσεμπαϊνί έστειλε την μπάλα στη δεξιά γωνία του Τραπ για το 0-3.

72′:Πέναλτι για την Γκλάντμπαχ. Ο Εντικά ανατρέπει τον Εμπολό και ο διαιτητής δείχνει το σημείο του πέναλτι.

70′: Κίτρινη κάρτα στον Ιλσάνκερ.

68′: Δοκάρι για την Γκλάντμπαχ. Σουτ του Πλεά η μπάλα στο αριστερό δοκάρι του Τραπ.

59′: Κίτρινη κάρτα στον Αντρέ Σίλβα.

52′: Σέντρα του Τουρέ απ’ τα δεξιά, κεφαλιά από τον Ντοστ, η μπάλα άουτ.

Άρχισε το δεύτερο ημίχρονο. Αλλαγή για την Άιντραχτ. Ο Σο εκτός, ο Αντρέ Σίλβα εντός.

Τέλος του πρώτου ημιχρόνου.

36′: Kίτρινη κάρτα στον Εντικά.

24′: Κίτρινη κάρτα στον Κόστιτς.

21′: Ευκαιρία για την Γκλάντμπαχ. Ο Σο έκανε το λάθος, ο Πλεά το εκμεταλλεύτηκε, έκανε το σουτ, αλλά ο Τραπ απέκρουσε την μπάλα.

7′: ΓΚΟΟΟΛ για την Γκλάντμπαχ. Ο Μπενσεμπαϊνί εκμεταλλεύεται το λάθος του Τουρέ, γύρισε στο ύψος της μικρής περιοχής, και ο Τουράμ έκανε το 2-0.

1′: ΓΚΟΟΟΛ για την Γκλάντμπαχ. Στα 38 δευτερόλεπτα η Γκλάντμπαχ κάνει το 1-0 με τον Πλεά, ο οποίος νίκησε τον Τραπ με σουτ.

Η Άιντραχτ υποδέχεται την Γκλάντμπαχ για την 26η αγωνιστική της Bundesliga, η οποία επέστρεψε μετά από περίπου δύο μήνες λόγω κορονοϊού.

Οι συνθέσεις των δύο ομάδων:

ΑΪΝΤΡΑΧΤ (Άντολφ Χίτερ): Tραπ, Τουρέ, Άμπραχαμ, Χίντερεγκερ, Εντικά, Ιλσάνκερ, Σο, Ρέντε, Κόστιτς, Κάμαντα, Ντοστ.

ΓΚΛΑΝΤΜΠΑΧ (Mάρκο Ρόζε): Ζόμερ, Λάινερ, Γκίντερ, Ελντέντι, Μπενσεμπαϊνί, Στρεμπλ, Χόφμαν, Νόιχαους, Πλεά, Εμπολό, Τουράμ.