“Παγκοσμιο ρεκόρ ο Παπαπέτρου”

O Ολυμπιακός νίκησε με 3-0 τον Εργοτέλη, έστω και αν μέχρι να σκοράρει πέρασαν 71 λεπτά. Οι άνθρωποι της ομάδας, ωστόσο, απορούσαν με τη διαιτησία του Παπαπέτρου. Χαρακτήριζαν παγκόσμιο ρεκόρ το γεγονός ότι αρνήθηκε να δώσει, όπως έλεγαν, τέσσερα πέναλτι στο πρώτο ημίχρονο.

Από εκεί και πέρα, στην ομάδα του Πειραιά επισημαίνουν ότι δεν ασχολούνται με το θέμα που έχει προκύψει και αφορά στο πότε θα διεξαχθεί εντέλει η ρεβάνς στο Κύπελλο με την ΑΕΚ. Τονίζουν ότι είναι θέμα της ΕΠΟ και της λίγκας το πότε θα οριστεί και ότι όποτε και αν γίνει αυτό η ομάδα θα πάει στο ΟΑΚΑ για τη νίκη.

Τέλος, επειδή πολλοί ρωτούσαν την άποψη των ερυθρόλευκων για την πρόσληψη του Σέρχιο Μαρκαριάν στην Εθνική ομάδα ποδοσφαίρου, η επίσημη θέση τους ήταν η εξής: ”Ευχόμαστε καλή επιτυχία στον νέο μας τεχνικό”.