Φιλικό 1-1 για Βέροια-Βόλο

Την ευκαιρία να χρησιμοποιήσει ποδοσφαιριστές που δεν έχουν πάρει χρόνο συμμετοχής στα επίσημα ματς πρωταθλήματος είχε ο Χουάν Φεράντο σε φιλικό, όπου ο Βόλος φιλοξενήθηκε στη Βέροια από τη ομώνυμη ομάδα με τις δύο ομάδες να ολοκληρώνουν το ματς ισόπαλες με 1-1.

Ο Ισπανός τεχνικός χρησιμοποίησε για πρώτη φορά τους νεοαποκτηθέντες Χοακίν Τόρες και Σέρτζιο Τσίκα, οι οποίοι προσπαθούν να προσαρμοστούν στη νέα τους ομάδα.

Στο πέμπτο λεπτό ο Κυζιρίδης εκμεταλλεύτηκε λάθος της βεροιώτικης άμυνας, μπήκε στην περιοχή και πλάσαρετον Μπλατσιώτη γράφοντας το 0-1.

Δευτερόλεπτα πριν τη λήξη του πρώτου ημιχρόνου, ο Λεφίδης έβγαλε ωραία για τον Σκαθαρούδη που μόνος με τον Μελίσσα έφερε το ματς στα ίσα.

Βέροια: Μπλατσιώτης, Ζούρκος Α., Λεφίδης, Στάμου, Μαραγκός, Πολύζος, Μπλέτσας, Ζούρκος Ν., Μεληκιώτης, Σιμόνι, Σκαθαρούδης.

Έπαιξαν επίσης και οι: Τσιμόπουλος, Κανούλας, Χαντζάρας, Μουρατίδης, Μανιώτης, Πεταυράκης, Πασάς, Μούχαλης, Βασίλτσης.

Βόλος: Μελίσσας (71′ Καραγκιόζης), Ατιάτ-Αλάχ, Μαξ, Τσίκα, Ηλιόπουλος, Κυζιρίδης (71′ Κορέλας), Μήτογλου (54′ Κορνέζος), Ντεντάκης, Τσαούσης, Τόρες, Μάντζης.