Nίκη για ΤΣΣΚΑ – Καλός ο Καϊμακόγλου

Παρά το γεγονός ότι ο Κώστας Καϊμακόγλου έκανε ένα πολύ καλό παιχνίδι, σημειώνοντας 22 πόντους (4/6 τρίποντα), η Ούνικς δεν κατάφερε να κάμψει την αντίσταση της ΤΣΣΚΑ Μόσχας και γνώρισε την ήττα με σκορ 75-73, στο παιχνίδι που έκλεισε το πρόγραμμα της Κυριακής (25/1) στην VTB League.

Το παιχνίδι ήταν «ντέρμπι» από την αρχή. Οι δυο αντίπαλοι ήταν κοντά στο σκορ καθόλη τη διάρκεια και δεν μπόρεσε κανένας τους να πάρει μια διαφορά ασφαλείας. Η Ούνικς ήταν αυτή που είχε το προβάδισμα στο πρώτο ημίχρονο (37-33), ωστόσο στην τρίτη περίοδο οι παίκτες του Δημήτρη Ιτούδη ψαλίδισαν το μικρό προβάδισμα της Ούνικς και πέρασαν μπροστά στο σκορ. Νάντο Ντε Κολό έκανε ένα εξαιρετικό παιχνίδι από πλευράς ΤΣΣΚΑ και με 28 πόντους (4/7 τρίποντα) οδήγησε την ομάδα του σε μια δύσκολη νίκη, κρατώντας την στη κορυφή της VTB League.