Συνέχισαν με νίκες Εθνικός, ΠΑΟΚ και Βουλιαγμένη

Σημαντικές νίκες ενόψει της συνέχειας του πρωταθλήματος πήραν οι Εθνικός, ΠΑΟΚ και Βουλιαγμένη για την ένατη αγωνιστική της Α1 ανδρών στο πόλο.

Σπουδαία νίκη με 10-7 επί του Υδραϊκού σημείωσε ο Εθνικός και πέρασε στη δεύτερη θέση της βαθμολογίας.

Πρωταγωνιστές για τους Πειραιώτες ήταν οι Καρούντζος και Βουλγαράκης σημειώνοντας τέσσερα και τρια γκολ αντίστοιχα, ενώ για τους «νησιώτες» πρώτοι σκόρερ ήταν Στελλάτος και Μπλάνης με 2 τέρματα.

Τα οκτάλεπτα: 5-3, 1-3, 1-3, 0-1.

Υδραϊκός: Στελλάτος 2, Μπλάνης 2, Κοκκινάκης 1, Εμμανουηλίδης Β. 1, Μπιτσάκος 1
Εθνικός: Καρούντζος 4, Βουλγαράκης 3, Χατζηκυριακάκης 1, Μπεριστιάνος 1, Αργυρόπουλος Σ. 1

Με  πολύ καλή εμφάνιση στο δεύτερο ημίχρονο ο ΠΑΟΚ επιβλήθηκε του Παλαιού Φαλήρου με 16-10 και διατηρήθηκε ψηλά στη βαθμολογία, ξεπερνώντας το Καλαμάκι.

Πρωταγωνιστές της αναμέτρησης ήταν οι Αληχανίδης, Κόλιανιν και Μιτελούδης που κατάφεραν να χριστούν σκόρερ τέσσερις φόρες, ενώ από τους φιλοξενούμενους τρια γκολ πέτυχε ο Παπαναστασίου.

Τα οκτάλεπτα: 2-2, 3-3, 3-1, 8-4.

ΠΑΟΚ: Αληχανίδης 4, Σολανάκης 4, Κόλιανιν 4, Μιτελούδης 1, Σαρησάββας 1,Νικολαΐδης 1, Μαζοκοπάκης 1
Παλαιό Φάληρο: Παπαναστασίου 3, Τσβέτκοβιτς 2, Ξενάκης 2, Σιώνης 1, Φωκάς 1, Τσαγκάρης 1

Στο ματς με την Χίο η Βουλιαγμένη  προηγήθηκε με 5-2 στο ημίχρονο και πήρε τελικά τη νίκη με 8-5.

Πρώτοι σκόρερ της αναμέτρησης ήταν οι Κοπελιάδης, Αφρουδάκης, Καπότσης και Μιμίδης που σημείωσαν δυο τέρματα.

Τα οκτάλεπτα: 0-1, 2-4, 2-2, 1-1.

Χίος: Μιμίδης 2, Γκιάλης 1, Ντούλος 1, Φουντούλης Γ. 1
Βουλιαγμένη: Κοπελιάδης 2, Αφρουδάκης Χ. 2, Καπότσης 2, Χρυσοσπάθης 1, Γούβης 1,