Η Ερμιονίδα με Ομο 1-0 τον Παναιγιάλειο

Σημαντικό τρίποντο πανηγύρισε η Ερμιονίδα στον εντός έδρας αγώνα με τον Παναιγιάλειο επικρατώντας με 1-0. Το χρυσό γκολ για την ομάδα του Κρανιδίου σημείωσε στο 43ο λεπτό της αναμέτρησης ο Σουλεϊμάν Όμο. Ο Αφρικανός μέσος εκτέλεσε αριστοτεχνικά ένα φάουλ που είχε κερδίσει η ομάδα του σε καλή θέση και νικώντας τον Σταυριανό άνοιξε το σκορ σε πολύ κρίσιμο σημείο.

Η ομάδα του Αιγίου προσπάθησε στο δεύτερο ημίχρονο να αντιδράσει και να φτάσει στην ισοφάριση, αλλά δεν τα κατάφερε.

Ερμιονίδα: Πονηρός, Παπανικολάου, Ομο, Ιασωνίδης, Βλαχόπουλος, Τούτοριτς, Σαντιάγκο (73′ Σβόγιτς), Κουτσοσπύρος (52′ Συμελίδης), Ταπέ, Παβίσεβιτς, Μηλιώτης (91′ Κολόκας).

Παναιγιάλιεος: Σταυριανός, Σπίνουλας, Γκοτσούλιας, Τζημογιάννης, Ιωάννου, Ακπαρίδης, Σταμογιάννος (56′ Ντο Σάντος), Σκαρτσίλας, Μπούνας (82′ Μίλιεβιτς), Μπουρλάκης (89′ Νάστος), Σεχολάρι.