Όχι και…Έλτσε(ι)

Η ουραγός Έλτσε παρά το γεγονός πως βρέθηκε πίσω στο σκορ με δυο τέρματα κόντρα στη Βιγιαρεάλ κατάφερε να πάρει το βαθμό της ισοπαλίας.

Με τα αποτελέσματα που έχει πετύχει τον τελευταίο καιρό η Βιγιαρεάλ πολλοί θα περίμεναν να έχει εύκολο έργο κόντρα στην ουραγό Έλτσε.

Το ξεκίνημα του παιχνιδιού έδειχνε πως το υποβρύχιο θα έχει εύκολο βράδυ αλλά τα πράγματα δεν έγιναν ακριβώς έτσι.  Μόλις στο 12ο λεπτό ο φορμαρισμένος Μαρσέλο  Βιέτο έβαλε μπροστά την ομάδα του και πέντε λεπτά αργότερα ο Ούτσε  ανέβασε το δείκτη του σκορ στο 2-0.

Παρόλα αυτά οι γηπεδούχοι δεν το έβαλαν κάτω και αρχικά μείωσαν το σκορ με τον Τζόναθας στο 26 και δέκα λεπτά μετά έφεραν το ματς στα ίσα με τέρμα του Ροντρίγκες.

Παρότι οι δυο ομάδες είχαν ένα ολόκληρο ημίχρονο για να φτάσουν στο γκολ της νίκης, έμειναν στο 2-2 και μοιράστηκαν από έναν βαθμό που μάλλον είναι δίκαιος με βάση την εξέλιξη της αναμέτρησης.

All Goals – Elche 2-2 Villarreal – 03-01-2015 από VideoCopa