Η ομιλία της νίκης από Ανιγκό

Ο Ζοσέ Ανιγκό είχε τον τρόπο να… ντοπάρει ψυχολογικά τους παίκτες του Λεβαδειακού στα αποδυτήρια μετά το 0-1 με τον Απόλλωνα στο ημίχρονο για να το γυρίσουν το ματς σε 2-1.

«Είμαστε μαχητές και αγωνιστές και δεν τα παρατάμε ποτέ! Μην παρατάτε το παιχνίδι και να είστε βέβαιοι πως μπορούμε να το γυρίσουμε. Θα πρέπει να είμαστε ακόμα πιο δυνατοί στην επίθεση. Να τρέξουμε και άλλο και να πιέσουμε και άλλο για να βγούμε σωστά μπροστά. Στο 2ο μέρος θα αλλάξουμε τον σχηματισμό της ομάδας και θα τα δώσουμε όλα.

Έχουμε ευκαιρία να κερδίσουμε. Μην σας πτοεί το 0-1. Το ομαδικό πνεύμα πρέπει να μας ακολουθεί πάντα. Παίζετε όλοι για την ομάδα. Μείνετε δυνατοί σε κάθε λεπτό του αγώνα και μην σταματάτε μέχρι να πετύχουμε τον στόχο μας. Πιστεύω σε εσάς και πιστεύω και στην ομάδα συνολικά. Θα τα καταφέρουμε. Μπορούμε», επισήμανε μεταξύ άλλων ο Ανιγκό στην ομιλία του προς τους ποδοσφαιριστές.

Να τονιστεί πως ο Λεβαδειακός είναι στην πέμπτη θέση της Super league και μάλιστα χωρίς ήττα μετά από έξι αγώνες.