LIVE: Ελλάδα – Κροατία 7-7 (κανονική διάρκεια), 5-3 στα πέναλτι – Παγκόσμια Πρωταθλήτρια η Ελλάδα

Ο Γκιουβετσής θα σκοράρει και θα κάνει το 5-3 και η Ελλάδα είναι παγκόσμια πρωταθλήτρια σε επίπεδο Νέων-Ανδρών.

Ο Μέρτσεν μειώνει σε 4-3

Ο Μασμανίδης με το αριστερό στέλνει τη μπάλα στα δίχτυα και κάνει το 4-2.

Θα μειώσει ο Γκούριτς σε 3-2.

Σκοράρει ο Γαρδίκας και κάνει το 3-1 για την Ελλάδα.

Ο Παπαναστασίου θα σκοράρει για την Ελλάδα και 2-1.

Ο Ντάσιτς θα ισοφαρίσει για τους Κροάτες σε 1-1.

Ο Τρούλος για την Εθνική Ελλάδος σκοράρει και 1-0.

Άρχισαν τα πέναλτι

Ο τελικός θα κριθεί στα πέναλτι.

Η Κροατία ισοφαρίζει σε 7-7 ένα δευτερόλεπτο πριν από το τέλος.

Ο Νικολαϊδης σκοράρει και δίνει το προβάδισμα στην εθνική ομάδα με 7-6. Η μεγάλη ανατροπή.

Ο Γαρδίκας θα ισοφαρίσει σε 6-6 και ενώ απομένουν δυο λεπτά για το τέλος. Στα ίσια πλέον το ματς.

Στον παίκτη παραπάνω θα σκοράρει η εθνική με τον Γκιουβέτση και θα μειώσει και πάλι στο γκολ.

Ο Πίκοβιτς κάνει το 4-6 για την Κροατία.

Άρχισε το τέταρτο και τελευταίο οκτάλεπτο.

Τέλος τρίτης περιόδου με την εθνική ομάδα να δείχνει πως μπορεί να τα καταφέρει.

Μειώνει ακόμα περισσότερο η εθνική μας. Ο Μασμανίδης κάνει το 4-5.

Μειώνει η Ελλάδα σε 5-3 με γκολ του Τρούλου δύο λεπτά  πριν από τέλος του τρίτου οκτάλεπτου.

Οι Κροάτες κάνουν το 5-2 με τον Ζόβιτς.

Άρχισε το τρίτο οκτάλεπτο, πάλι επίθεση για τους Κροάτες που κέρδισαν το σπρίντ.

Τελείωσε το δεύτερο οκτάλεπτο.

Γκολ για τους Κροάτες στο 6′ του δεύτερου οκταλέπτου. Σουτ από μακριά, η μπάλα πέρασε κάτω από τα χέρια και κατέληξε στα δίχτυα για το 4-2.

Γκολ για τους Κροάτες και 3-2. Αποβολή για τον Δελλαγραμάτικα, με παίκτη παραπάνω οι Κροάτες που θα πετύχουν το γκολ με τον Μπίλιακα.

Δοκάρι για την Εθνική με τον Παπαναστασίου. Στάθηκε άτυχη εδώ η εθνική.

H εθνική μας ισοφάρισε σε 2-2 με τον Γαρδίκα.

Άρχισε το δεύτερο οκτάλεπτο.

Τελείωσε το πρώτο οκτάλεπτο. Η εθνική ομάδα είναι πίσω στο σκορ με 2-1.

Μειώνει σε 2-1 η εθνική ομάδα με γκολ του Παπαναστασίου.

Στο 5′ δεύτερο γκολ για τους Κροάτες. Ο Μπούριτς από κοντά εκμεταλλεύτηκε τον παίκτη παραπάνω και έκανε το 2-0.

Στο 2′ ανοίγει το σκορ η Κροατία με τον Λάζιτς. Σουτ από μακριά και 1-0.

Πρώτη επίθεση στο ματς για τους Κροάτες.

Όλα είναι έτοιμα να αρχίσει ο μεγάλος τελικός.

Η εθνική ομάδα Νέων αναμετράται με την Κροατία στον μεγάλο τελικό του Παγκοσμίου Πρωταθλήματος της κατηγορίας στο πόλο.

Ο τελικός που θα ξεκινήσει σε λίγα λεπτά διεξάγεται στο Βελιγράδι και η εθνική Νέων-Ανδρών στον ημιτελικό απέκλεισε την διοργανώτρια Σερβία.