LIVE: Ολυμπιακός-ΠΑΟΚ 2-3 (25-20, 23-25, 22-25, 25-20, 13-15)

O ΠΑΟΚ παίρνει το σετ και τη νίκη με 3-2 σετ και κάνει το 2-1 στις νίκες. Η ομάδα της Θεσσαλονίκης “σπάει” την έδρα του Ολυμπιακού και με νίκη στον επόμενο αγώνα στην έδρα του παίρνει το πρωτάθλημα. Σε περίπτωση ήττας ο τίτλος θα κριθεί την Κυριακή στην έδρα του Ολυμπιακούς.

Ο Ολυμπιακός ισοφαρίζει σε 2-2. Πήρε το τέταρτο σετ με 25-20.

Ο ΠΑΟΚ φέρνει τα πάνω-κάτω στον αγώνα με τον Ολυμπιακό. Πήρε και το τρίτο σετ με 25-22 και έκανε το 2-1.

Ο ΠΑΟΚ φέρνει στα ίσια τον αγώνα στο “Μελίνα Μερκούρη”. Πήρε το δεύτερο σετ με 25-23 και ισοφάρισε σε 1-1 στα σετ.

Ο Ολυμπιακός κατάφερε να πάρει το πρώτο σετ στον αγώνα με τον ΠΑΟΚ. Επιβλήθηκε, έστω και δύσκολα, με 25-20.

Άρχισε ο αγώνας στο κλειστό “Μελίνα Μερκούρη”. Πριν από την έναρξη του ματς ο Ερασιτέχνης Ολυμπιακός βράβευσε την ομάδα του 1968 που κατέκτησε το πρώτο πανελλήνιο πρωτάθλημα στην ιστορία του τμήματος.

Ολυμπιακός – ΠΑΟΚ πράξη τρίτη στους τελικούς της Volleyleague και έβδομη συνολικά για φέτος.

Οι αρχικές συνθέσεις των δύο ομάδων:

Ολυμπιακός: Στιβαχτής, Αγκάμεζ, Κοκκινάκης, Τσούπκοβιτς, Κόστα, Νταφ και λίμπερο ο Στεφάνου.

ΠΑΟΚ: Τερζής, Στάροβιτς, Ντάντε, Σακόγλου, Τακουρίδης, Ανδρεάδης και λίμπερο ο Γκαράς.