Live: ΠΑΟΚ – Ξάνθη 0-0 Τελικό

Τέλος της αναμέτρησης.

95′ Κίτρινη στον Χατζητερζόγλου

94′ Τρομερή ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ με τον Ζίφκοβιτς να διώχνει εξαιρετικά σε σουτ του Τιάμ και στην συνέχεια ο Ροντρίγκες να μην μπορεί να σκοράρει από κοντά.

93′ Ο Ράνος παίρνει τη θέση του Νιέτο

87′ Κίτρινη στον Νιέτο

83′ Απίστευτη, μοναδική ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ με τον Ροντρίγκες μόνος του από το ύψος του πέναλτι να αστοχεί με τον Ζίφκοβιτς να έχει πέσει από την άλλη πλευρά

81′ Ο Λάζαρος Ορφανίδης παίρνει τη θέση του Γουάλας

79′ Ο Τιάμ παίρνει τη θέση του Τσίμιροτ

69′ Αποβολή του Λάζιτς με δεύτερη γιατί βρήκε με το χέρι του τον Τζαβέλλα

63′ Ο Βασιλακάκης παίρνει τη θέση του Γιουνιές.

61′ Τεράστια ευκαιρία για την Ξάνθη με τον Τσίμιροτ να κάνει το λάθος η μπάλα να φτάνει στο Νιέτο που από το ύψος του πέναλτι δεν μπόρεσε να σκοράρει σχεδόν αμαρκάριστος.

59′ Ο Αθανασιάδης παίρνει τη θέση του Κουλούρη

56′ Κίτρινη στον Λούκας

50′ Τεράστια ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ με τον Πέλκα να κάνει ωραία προσπάθεια και να γυρίζει στον Κάμπος και αυτός σχεδόν σε κενό τέρμα να… καταφέρνει να αστοχεί από το ύψος του πέναλτι

46′ Ο Πέλκας παίρνει τη θέση του Μπίσεσβαρ στην πρώτη αλλαγή στο ματς

Ξεκίνησε το δεύτερο μέρος.

Τέλος του πρώτου μέρους με τον ΠΑΟΚ και την Ξάνθη να έχουν μείνει στο μηδέν

40′ Κίτρινη ο Καμαρά

35′ Κίτρινη στον Κάμπος

31′ Κίτρινη στον Λάζιτς

28′ Ο Κουλούρης με προβολή δεν πρόλαβε να βρει την μπάλα την στιγμή που ο Ζίφκοβιτς είχε κάνει λάθος έξοδο

25΄ Σουτ από τον Καμαρά η μπάλα πέρασε άουτ

Ο ΠΑΟΚ πιέζει αρκετά στα πρώτα 20 λεπτά του αγώνα, ωστόσο δεν έχει καταφέρει να σκοράρει

9΄ Νέα καλή επέμβαση του Ζίφκοβιτς που νίκησε σε τετ α τετ τον Κουλούρη

8΄ Πρώτη καλή φάση στο παιχνίδι, ωστόσο ο Ζίφκοβιτς έδιωξε το σουτ του Ροντρίγκες

Ξεκίνησε ο αγώνας

Σε ελάχιστα λεπτά θα ξεκινήσει η αναμέτρηση

Η ενδεκάδα του ΠΑΟΚ: Γλύκος, Μάτος, Κρέσπο, Τζαβέλλας, Λέοβατς, Τσίμιροτ, Κάνιας, Μπίσεσβαρ, Ροντρίγκες, Κάμπος, Κουλούρης

Η ενδεκάδα της Ξάνθης: Ζίφκοβιτς, Γουάλας, Φλίσκας, Λισγάρας, Χατζητέρζογλου, Καμαρά, Λούκας, Νιέτο, Λάζιτς, Σολτάνι, Γιουνές

Με στόχο την τρίτη του νίκη σε ισάριθμα παιχνίδια πρωταθλήματος, ο ΠΑΟΚ υποδέχεται στην Τούμπα την Ξάνθη, η οποία με τη σειρά της ψάχνει τους πρώτους της πόντους στη φετινή Σούπερ Λίγκα.