LIVE: ΠΑΟΚ – Παναιτωλικός 2-1 ΤΕΛΙΚΟ

Λήξη του ματς.

93′: Σουτ Κλέσιο, άστοχο.

91′: Λάθος του Βαρέλα, η μπάλα φτάνει στον Ουάρντα, που δεν θα δυσκολευτεί να νικήσει τον Γλύκο για το 2-1.

83′: Αλλαγή για τον ΠΑΟΚ. Ο Πέλκας αντί του Τσίμιροτ.

81′: Εκτέλεση φάουλ του Περέιρα, η μπάλα τραντάζει το οριζόντιο δοκάρι.

78′: Αλλαγή για τον Παναιτωλικό. Ο Μουνιόθ αντί του Μύγα.

76′: Τεράστια ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ. Ο Ροντρίγκες βγάζει για τον Περέιρα, ο οποίος απέναντι σε κενή εστία θα στείλει την μπάλα άουτ.

68′: Δύο αλλαγές για τον ΠΑΟΚ. Ο Σάκχοφ αντί του Μπίσεσβαρ και ο Περέιρα αντί του Αθανασιάδη.

65′: Ο Τσοκάνης γυρίζει για τον Τομανέ, που θα πλασάρει άουτ.

60′: Αλλαγή για τον Παναιτωλικό. Ο Κλέσιο αντί του Μαρκόφσκι.

51′: Μεγάλη ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ. Ωραίο γύρισμα του Κάμπος από τα δεξιά, ο Μπίσεσβαρ όμως, αμαρκάριστος, θα πλασάρει άουτ.

Σέντρα στο β’ ημίχρονο. Ο Λεντέσμα αντί του Φερέιρα για τον Παναιτωλικό.

Λήξη του α’ ημιχρόνου, που ήταν μονόλογος για τον ΠΑΟΚ.

45’+1′: Δοκάρι για τον ΠΑΟΚ, σε πολύ ωραία κεφαλιά του Αθανασιάδη.

29′: Μεγάλη ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ. Ο Μάτος βγάζει στον Ροντρίγκες, που πλασάρει από τη μικρή περιοχή, αλλά, αν και μόνος, αστοχεί.

27′: Δεύτερο γκολ για τον ΠΑΟΚ. Τακουνάκι Αθανασιάδη για τον Ροντρίγκες, που βγαίνει σε θέση τετ α τετ, πλασάρει τον Κυριακίδη και 2-0.

19′: Ο Μπίσεσβαρ επιχειρεί το σουτ, δεν θα βρει καλά την μπάλα, που φτάνει στον Κρέσπο, δυνατό σουτ,  κόρνερ ο Κυριακίδης.

4′: Δυνατό διαγώνιο σουτ Ροντρίγκες, εντυπωσιακά σε κόρνερ ο Κυριακίδης.

2′ Γκολ για τον ΠΑΟΚ! Λάθος διώξιμο Μύγα, η μπάλα στρώνεται στον Μπίσεσβαρ, που πλασάρει από το ύψος του πέναλτι και 1-0.

Σέντρα στο ματς.

Ο ΠΑΟΚ υποδέχεται τον Παναιτωλικό στην πρεμιέρα τους για το πρωτάθλημα της Σούπερ Λιγκ.

Με κλασικό 4-2-3-1 κατεβαίνει ο ΠΑΟΚ.

Κάτω από την εστία για τον γηπεδούχο Δικέφαλο του βορρά θα είναι ο Γλύκος, με δεξί μπακ τον Λέο Μάτος, αριστερό τον Κρέσπο (τιμωρημένος ο Λέοβατς) και δίδυμο στο κέντρο της άμυνας τους Τζαβέλλα-Βαρέλα.

Στα χαφ θα βρίσκονται οι Κάνιας-Τσίμιροτ (έμεινε εκτός ο Σάκχοφ), δεξί εξτρέμ ο Τζάλμα Κάμπος, αριστερό ο Ροντρίγκες και σε ρόλο δεκαριού, πίσω από τον καθαρό φορ Αθανασιάδη, θα παίξει ο Μπίσεσβαρ.

Η ενδεκάδα του Παναιτωλικού: Κυριακίδης, Τσοκάνης, Κούσας, Χαντάκιας, Μύγας, Μάκος, Πάουλο, Ουαρντά, Φερέιρα, Τομανέ και Μαρκόφσκι.