LIVE: ΠΑΟΚ-Ντιναμό Τιφλίδας 2-0 (Ροντρίγκες 5′, Τζαβέλλας 45′) – Τελικό

Τελείωσε ο αγώνας στην Τούμπα με τον ΠΑΟΚ να παίρνει εύκολα τη νίκη με 2-0.

Στο 88′ μοναδική χαμένη ευκαιρία από τον Βαρέλα που κατάφερε εξ επαφής να στείλει τη μπάλα άουτ.

Ωραία κάθετη του Ροντρίγκες στον Περέιρα που βγαίνει τετ-α-τετ αλλά δεν μπορεί να νικήσει τον Σκρίμπε. Η φάση στο 55′.

Άρχισε το δεύτερο ημίχρονο στην Τούμπα.

Στις καθυστερήσεις του ημιχρόνου ο Γιώργος Τζαβέλλας από πολύ κοντά κάνει το 2-0 για τον ΠΑΟΚ.

Δεν υπάρχει παράβαση, είναι λάθος η υπόδειξη του διαιτητή. Αστοχεί ο Κάμπος.

Το κερδίζει ο Γκάρι Ροντρίγκες από τον Ρενέ Σάντος.

Στο 44′ πέναλτι για τον ΠΑΟΚ!

Στο 26′ πλασέ του Σάχοφ από το ύψος της περιοχής η μπάλα ψηλά άουτ.

Στο 17′ μακρινό σουτ του Τζάλμα Κάμπος, η μπάλα ψηλά άουτ.

Στο 12′ ο Λέοβατς έσπρωξε με τον ώμο από πίσω τον Παπουνασβίλι, μέσα στην περιοχή, ωστόσο ο διαιτητής έδειξε παίζεται. Φαίνεται να υπάρχει παράβαση και πέναλτι που κακώς δεν δόθηκε υπέρ των Γεωργιανών.

Μόλις στο 5′ ο ΠΑΟΚ ανοίγει το σκορ με τον Ροντρίγκες.

Άρχισε ο αγώνας στην Τούμπα.

Ο ΠΑΟΚ πρέπει να “αυτοκτονήσει” για να μην περάσει στους ομίλους του Γιουρόπα Λιγκ, καθώς στο πρώτο ματς στην Τιφλίδα είχε επικρατήσει με 3-0.

Οι ενδεκάδες των δύο ομάδων

ΠΑΟΚ (Βλάνταν Ίβιτς): Γλύκος – Λέο Μάτος, Κρέσπο, Τζαβέλλας, Λέοβατς – Κάνιας, Σάχοφ, Τσίμιροτ – Ροντρίγκες, Τζάλμα Κάμπος, Περέιρα.

Ντιναμό Τιφλίδας (Γιουράι Γιάμπαρεκ): Σκρίμπε, Λομπζάνιτζε, Ρενέ Σάντος, Αμισουλασβίλι, Ντβαλισβίλι, Κιτεϊσβίλι, Παρουνασβίλι, Τσιντσάτζε, Μίκελ Αλβάρο, Σπίτσιτς, Παπουνασβίλι.