LIVE: Ιταλία – Ισπανία 2-0 ΤΕΛΙΚΟ

94′ Τέλος του αγώνα. Η Ιταλία επικράτησε με 2-0 της Ισπανίας και προκρίθηκε στα προημιτελικά του Euro.

94′ Κίτρινη κάρτα στον Σίλβα.

90+1′ ΓΚΟΛ για την Ιταλία! Ο Νταρμιάν γύρισε στον Πελέ, κι αυτός με σουτ στην κίνηση διαμόρφωσε το 2-0!

90′ Μεγάλη απόκρουση του Μπουφόν σε προβολή του Πικέ!

89′ Κίτρινη κάρτα στον Μπουσκέτς.

89′ Κίτρινη κάρτα στον Μότα που χάνει το επόμενο ματς.

87′ Σουτ στην κίνηση του Πέδρο, η μπάλα ψηλά άουτ.

85′ Σουτ του Ινσίνιε, απέκρουσε ο Ντε Χέα!

84′ Αλλαγή για την Ιταλία. Ο Νταρμιάν στη θέση του Φλορέντζι.

82′ Αλλαγή για την Ιταλία. Ο Έντερ εκτός, ο Ινσίνιε εντός.

81′ Αλλαγή για την Ισπανία. Ο Πέδρο στη θέση του τραυματία Αντούριθ.

77′ Νέο σουτ, αυτή τη φορά από τον Πικέ, ο Μπουφόν απέκρουσε ξανά!

76′ Σουτ στην κίνηση του Ινιέστα, έδιωξε την μπάλα σε κόρνερ ο Μπουφόν!

71′ Ο Φάμπρεγκας εκτέλεσε το κόρνερ, ο Ράμος πήρε την κεφαλιά, αλλά η μπάλα κατέληξε άουτ!

70′ Αλλαγή για την Ισπανία. Ο Μοράτα εκτός, ο Βάθκεθ στη θέση του.

70′ Ωραίο σουτ στην κίνηση του Αντούριθ, η μπάλα άουτ!

55′ Απίθανη ευκαιρία για την Ιταλία! Ο Έντερ βρέθηκε απέναντι στον Ντε Χέα, έκανε το πλασέ, αλλά ο Ισπανός αρνήθηκε το γκολ με τρομερή απόκρουση!

54′ Κίτρινη κάρτα στον Πελέ.

53′ Αλλαγή για την Ιταλία. Ο Ντε Ρόσι εκτός, ο Τιάγκο Μότα εντός.

52′ Σουτ του Φάμπρεγκας, η μπάλα ψηλά άουτ.

49′ Ευκαιρία για την Ισπανία! Ο Μοράτα πήρε την κεφαλιά από πλεονεκτική θέση, αλλά ο Μπουφόν μπλόκαρε σταθερά την μπάλα!

46′ Αλλαγή για την Ισπανία. Ο Αντούριθ στη θέση του Νολίτο.

Ξεκίνησε το δεύτερο ημίχρονο.

45 +1′ Τέλος πρώτου ημιχρόνου.

45′ Ευκαιρία για την Ιταλία! Ωραία προσπάθεια και σουτ του Τζακερίνι, ο Ντε Χέα έδιωξε εντυπωσιακά σε κόρνερ!

40′ Κίτρινη κάρτα στον Νολίτο.

33′ ΓΚΟΛ για την Ιταλία! Ο Έντερ εκτέλεσε το φάουλ, ο Ντε Χέα έδιωξε με δυσκολία κι ο Κιελίνι με κοντινή προβολή έστειλε την μπάλα στα δίχτυα για το 1-0!​

29′ Παραλίγο αυτογκόλ για την Ισπανία! Ο Ντε Σίλιο έκανε το γύρισμα, ο Σέρχιο Ράμος στην προσπάθειά του να διώξει, έστειλε την μπάλα με στραβοκλωτσιά σε κόρνερ!

25′ Νέα ευκαιρία για την Ιταλία! Ο Ντε Σίλιο έκανε τη σέντρα από αριστερά, κεφαλιά του Παρόλο, η μπάλα λίγο έξω από το αριστερό δοκάρι του Ντε Χέα!

23′ Κίτρινη κάρτα στον Ντε Σίλιο.

11′ ΔΟΚΑΡΙ για την Ιταλία! Κεφαλιά του Παρόλο, ανάποδο ψαλίδι του Τζακερίνι, ο Ντε Χέα με νέα τρομερή επέμβαση εξουδετέρωσε τον κίνδυνο! Ωστόσο, ο διαιτητής Τσακίρ δίνει επιθετικό φάουλ στην ενέργεια του Ιταλού μέσου.

9′ Tεράστια ευκαιρία για την Ιταλία! Ο Φλορέντζι εκτέλεσε το φάουλ, ο Πελέ πήρε την κεφαλιά, αλλά ο Ντε Χέα με τρομερή επέμβαση έδιωξε την μπάλα σε κόρνερ!

6′ Καλή στιγμή για την Ιταλία! Ο Έντερ έκανε το πλασέ από το ύψος του πέναλτι, αλλά η μπάλα κόντραρε στον Άλμπα και κατέληξε στην αγκαλιά του Ντε Χέα.