LIVE: Ουγγαρία-Βέλγιο 0-4 Τελικό

Λήξη της αναμέτρησης. Το Βέλγιο πετυχαίνει τη μεγαλύτερη νίκη ομάδας στο φετινό Euro και με το 4-0 κόντρα στην Ουγγαρία προκρίνεται στην οκτάδα. Εκεί θα βρει αντίπαλο την Ουαλία του Γκάρεθ Μπέιλ.

90+1′ ΓΚΟΛ και πάρτι για το Βέλγιο! Ο Καράσκο πετυχαίνει και τέταρτο γκολ και ο εφιάλτης για την Ουγγαρία δεν έχει τέλος.

89′ Κίτρινη κάρτα στον Μπατσουαγί.

82′ Mπόντε αντί Γιούχαζ για την Ουγγαρία.

81′ Αλλαγή για το Βέλγιο. Εκτός ο Αζάρ και μέσα ο Φελαϊνί.

80′ ΓΚΟΛ για το Βέλγιο! Ο Αζάρ με τρομερή ατομική ενέργεια και σουτ στη γωνία γράφει το 3-0 και “κλειδώνει” το ματς για τους Βέλγους.

78′ ΓΚΟΛ για το Βέλγιο! Ο Μπατσουαγί στην πρώτη του επαφή με τη μπάλα στέλνει τη μπάλα στα δίχτυα.

76′ Αλλαγή για το Βέλγιο. Εκτός ο Λουκάκου και μέσα ο Μπατσουαγί.

75′ Eκτός ο Πίντερ και μέσα ο Νίκολιτς για την Ουγγαρία. Όλα για όλα στα τελευταία λεπτά.

70′ Αλλαγή για το Βέλγιο. Καράσκο στη θέση του Μέρτενς.

69′ ΤΡΟΜΕΡΗ στιγμή για την Ουγγαρία που “αγγίζει” το 1-1. Το διαγώνιο σουτ του Γιούχαζ περνάει μόλις άουτ.

66′ Τρομερή απόκρουση του Κουρτουά στο σουτ του Πίντερ.

61′ Κίτρινη κάρτα στον Έλεκ.

47′ Κίτρινη κάρτα στον Λανγκ.

46′ Σουτ με το… “καλημέρα” από τον Αζάρ και επέμβαση του Κίραλι.

Με μια αλλαγή η Ουγγαρία. Στη θέση του Γκέρα έχει περάσει ο Έλεκ.

Ξεκίνησε το δεύτερο ημίχρονο.

Λήξη πρώτου ημιχρόνου

42′ Τεράστια φάση για τους Βέλγους με τον Μέρτενς να κάνει το σουτ από κοντά και τον Κίραλι να αποκρούει και πάλι!

Τρομερός απόψε ο Ντε Μπρούινε, όλο το παιχνίδι περνάει από αυτόν.

38′ Νέο σουτ του Ντε Μπρούινε και πάλι ο Κίραλι είναι εκεί.

35′ ΔΟΚΑΡΙ για το Βέλγιο μετά την εκτέλεση του Ντε Μπρούινε! Ο Κίραλι βρήκε ελάχιστα τη μπάλα και έσωσε την Ουγγαρία.

24′ Δυνατό σουτ του Τζούτζακ με τον Κουρτουά να πέφτει και να μπλοκάρει.

15′ Απίθανη μπαλιά του Λουκάκου στον Ντε Μπρούινε και τετ-α-τετ με τον Κίραλι ο Βέλγος. Νικητής της μάχης όμως βγαίνει ο κίπερ της Ουγγαρίας.

10′ ΓΚΟΛ για το Βέλγιο! Ο Αλντερβάιρελντ με κεφαλιά νικάει τον Κίραλι και ανοίγει το σκορ. Τη σέντρα την έκανε ο Ντε Μπρούινε.

7′ Καλό σουτ του Ντε Μπρούινε! Σε ετοιμότητα όμως ο Κίραλι που μαζεύει.