Τσάκα: Αουτ.

Λεβαντόφσκι: 1-1

Λιχστάινερ: 1-0

Τέλος και της παράτασης. Ολα θα κριθούν στα πέναλτι.

118′: Δεν καταφέρνει να πλασάρει από τη μικρή περιοχή ο Ντερντιγιόκ, του έβαλε την κόντρα ο Πάζνταν και ο Φαμπιάνσκι μπλόκαρε.

117′: Κίτρινη στον Τζουρού.

113′: Μεγάλη ευκαιρία για την Ελβετία! Σέντρα στην πλάτη της άμυνας, ο Ντερντιγιόκ παίρνει την κεφαλιά και ο Φαμπιάνσκι αποκρούει εντυπωσιακά.

112′: Κίτρινη στον Πάζνταν.

Ξεκίνησε το β’ μέρος των 30′.

Tέλος του α΄ημιχρόνου της παράτασης.

104′: Στη θέση του Γκροσίτσκι ο Πέσκο για την Πολωνία.

102′: Στη θέση του Ματσίνσκι ο Γιοντλόβιετς για την Πολωνία.

Ξεκίνησε το ημίωρο της παράτασης.

Λήξη των 90′. Πάμε σε παράταση.

83′: ΦΑΝΤΑΣΤΙΚΟ γκολ για την Ελβετία. Η μπάλα φτάνει στον Σακίρι κι εκείνος σκοράρει μ’ ένα απίστευτο βολ πλανέ λίγο έξω από τη μεγάλη περιοχή!

79′: Δοκάρι για την Ελβετία. Το πρώτο σουτ του Εμπολό σταματά στα σώματα, η μπάλα φτάνει στον Σεφέροβιτς και το σουτ του τραντάζει το οριζόντιο δοκάρι.

77′: Στη θέση του Μπεχράμι ο Φερναντέζ για την Ελβετία.

73′: Ο Ροντρίγκεζ εκτελεί απευθείας φάουλ και ο Φαμπιάνσκι πραγματοποιεί εντυπωσιακή επέμβαση σε κόρνερ.

70′: Ντερντιγιόκ αντί Μεχμέντι για την Ελβετία.

58′: Εμπολό αντί Τζεμαϊλί για την Ελβετία.

58′: Κίτρινη στον Γεντρέιτσικ.

56′: Κίτρινη στον Σερ.

53′: Ευκαιρία για την Πολωνία. Ο Μπλαστσικόφσκι κάνει δυνατό σουτ από το ημικύκλιο και ο Ζόμερ αποκρούει σε κόρνερ.

51′: Δυνατό σουτ από τον Σακίρι, με γροθιές διώχνει ο Φαμπιάνσκι.

50′: Ο Λεβαντόφσκι κάνει αδύναμο σουτ εντός περιοχής και ο Ζόμερ μπλοκάρει.

Σέντρα στο β’ ημίχρονο.

Λήξη του α’ ημιχρόνου.

39′: Γκολ για την Πολωνία. Ο Γκροσίτσκι κάνει την ατομική προσπάθεια, δίνει την μπάλα την κατάλληλη στιγμή και ο αμαρκάριστος στο δεύτερο δοκάρι Μπλαστσικόφσκι σκοράρει με σουτ.

38′: Ο Τζεμαϊλί κάνει σουτ εκτός περιοχής, η μπάλα κοντράρει και ο Φαμπιάνσκι διώχνει σε κόρνερ.

35′: Κόρνερ για την Ελβετία. Ο Ροντρίγκες εκτελεί, ο Σερ παίρνει την κεφαλιά και ο Φαμπιάνσκι μπλοκάρει.

33′: Σέντρα στο δεύτερο δοκάρι από τον Μπλαστσικόφσκι, ο Μίλικ κοντρολάρει και αστοχεί από μέσα αριστερά.

25΄ Σουτ για την Ελβετία με τον Ροντρίγκες, όμως η μπάλα πέρασε αρκετά μέτρα μακριά από την εστία της Πολωνίας

Ύστερα από 20 λεπτά αγώνα το αποτέλεσμα παραμένει στο 0-0.

Πάντως οι Πολωνοί δείχνουν να έχουν μπει καλύτερα στον αγώνα.

10΄ Καλή φάση για τους Ελβετούς, αλλά το σουτ του Τζεμαίλι κατέληξε άουτ.

Με μεγάλη ευκαιρία άρχισε το παιχνίδι, όμως οι Πολωνοί δεν κατάφεραν να ανοίξουν το σκορ.