LIVE: Πανθρακικός – ΠΑΟΚ 2-1

Λήξη του ματς. Μεγάλη νίκη με ανατροπή για τον Πανθρακικό, ενώ ο ΠΑΟΚ πλέον και δεδομένης της αφαίρεσης βαθμών για τα γεγονότα με τον Ολυμπιακό κινδυνεύει πολύ σοβαρά να μείνει εκτός πλέι οφ.

Ο Βάλτερ αντί του Ντιγκινί στο 93′.

Ο Νικόλτσης αντί του Ιγκόρ στο 90′.

Γκολ για τον Πανθρακικό. Στο 88′ ο Παπαγεωργίου με σουτ στέλνει την μπάλα στα δίχτυα του Βελλίδη για το 2-1.

Κεφαλιά του Μυστακίδη στο 72′, η μπάλα άουτ.

Ο Λαδάκης αντί του Μουδούρογλου στο 71′.

Ο Κάκκο αντί του Λέοβατς στο 70′

Πλασέ του Λέοβατς στο 68′, σώζει ο Αθανασιάδης.

Πλασέ του Αθανασιάδη στο 67′, η μπάλα στο κάθετο δοκάρι του Πανθρακικού.

Λάθος κεφαλιά του Παπαγεωργίου στο 58′, έσωσε ο Αθανασιάδης.

Στο 57′ Αθανασιάδης και Κάτσε αντί Τζιόλη και Χαρίση για τον ΠΑΟΚ.

Eυκαιρία για τον Πανθρακικό στο 55′. Μακρινό πλασέ του Μπαϊκάρά, στα χέρια του Βελλίδη.

Στο 50′ ο Πανθρακικός ισοφαρίζει με τον Ιγκόρ.

Άρχισε το δεύτερο ημίχρονο.

Τέλος πρώτου ημιχρόνου. Ο ΠΑΟΚ προηγείται 1-0 του Πανθρακικού, με γκολ του Χατζηισαΐα

Μεγαλώνει η πίεση του ΠΑΟΚ μετά το γκολ, μισή ώρα στον αγώνα.

Κόρνερ του Πέλκα από αριστερά, ο Χατζηισαΐας πιάνει την κεφαλιά και κάνει το 0-1 για τον ΠΑΟΚ στο 21′.

Ωραία εκτέλεση φάουλ του Τζαβέλλα, αλλά ο Αθανασιάδης διώχνει ενστικτωδώς σε κόρνερ στο 18′.

Λίγα πράγματα στα πρώτα δεκαπέντε λεπτά του αγώνα.

Φουριόζος μπήκε ο Δικέφαλος, που απειλεί με Λέοβατς και Τζαβέλλα στα πρώτα τρία λεπτά.

Σέντρα στην Κομοτηνή.

Στο παιχνίδι του πρώτου γύρου στην Τούμπα, οι δύο ομάδες είχαν έρθει ισόπαλες 3-3.

Διαιτητής της συνάντησης είναι ο Μιχάλης Βοσκάκης (Ρεθύμνου), με βοηθούς τους Μανώλη Βλάσση (Ρεθύμνου) και Μανώλη Καλφάκη (Χανίων).

Από την άλλη, ο Ιγκόρ Τούντορ θα παρατάξει τον ΠΑΟΚ με 3-4-1-2, με τον Βελλίδη κάτω από τα δοκάρια, τους Βίτορ, Χατζηισαΐα, Τζαβέλλα στην άμυνα, Τζιόλη-Χαρίση στον άξονα της μεσαίας γραμμής, Λέοβατς και Κίτσιου στις δύο πτέρυγες, τον Άντονις σε ρόλο επιτελικού και τους Πέλκα-Μυστακίδη στη γραμμή κρούσης.

Για τον Πανθρακικό, ο Γιάννης Χατζηνικολάου επέλεξε τους εξής: Αθανασιάδης, Παπαγεωργίου, Ποτουρίδης, Μπουγαΐδης, Πεταυράκης, Τσιάρας, Ηλιάδης, Μπαϊκαρά, Μουδούρογλου, Ντιγκινί, Ίγκορ.

To πρόγραμμα της 25ης αγωνιστικής στη Σούπερ Λιγκ συνεχίζεται σήμερα, με πρώτη την αναμέτρηση Πανθρακικός-ΠΑΟΚ (15:00).