Διακοπή στο Άρης-ΠΑΟΚ!

Το ντέρμπι της Θεσσαλονίκης μεταξύ του Άρη και του ΠΑΟΚ στο πλαίσιο της 14ης αγωνιστικής της Volley League διεκόπη στο τέλος του δευτέρου σετ λόγω έντασης που προκλήθηκε από τους οπαδούς των γηπεδούχων!

Πιο συγκεκριμένα, όπως ισχυρίζονται οι ι άνθρωποι του ΠΑΟΚ, την ώρα που ο παίκτης τους, Χιμένες, πήγε στο σερβίς στα μισά του δευτέρου σετ τον έφτυναν οι φίλοι του Άρη.

Αυτό έκανε τους φιλοξενούμενους να αποσυρθούν στα αποδυτήρια και δόθηκε χρόνος περίπου 15 λεπτών στη διοίκηση του ΤΑΑ Άρης, ώστε να πείσουν τους φίλους της ομάδας τους να μετακινηθούν στην κεντρική θύρα της Μίκρας, αντί να εκκενωθεί το γήπεδο, όπως είχαν προειδοποιήσει οι διαιτητές.

Το ματς συνεχίστηκε μέχρι το τέλος του δευτέρου σετ (ο ΠΑΟΚ προηγήθηκε με 2-0), όμως πριν ξεκινήσει το τρίτο σετ υπήρξε και νέα διακοπή, με τους διαιτητές να ζητούν πλέον την εκκένωση του γηπέδου για να συνεχιστεί το ματς, διαφορετικά θα κατοχυρωθεί υπέρ των φιλοξενούμενων.