LIVE: ΠΑΟΚ – ΠΑΣ Γιάννινα 3-1 (Αθανασιάδης 44′, Χαρίσης 52′, Ζάιρο 64′ – Κοζορώνης 90′) – ΤΕΛΙΚΟ

Λήξη του ματς. Νίκη με καλή εμφάνιση από τον ΠΑΟΚ.

Ο Κοζορώνης με μακρινό σουτ αιφνιδιάζει τον Ολσεν και μειώνει σε 3-1 στο 90′.

O Mυστακίδης αντί του Ζάιρο στο 78′.

Μπερμπάτοφ αντί Μακ στο 73′.

Κοζορώνης αντί Γαρουφαλιά στο 71′.

Ο Γκολάσα αντί του Χαρίση στο 69′.

Σέντρα του Λέοβατς, πλασέ του Ζάιρο και 3-0 ο ΠΑΟΚ στο 64′.

Στο 60′ ο Μανιάς αντί του Ιλιτς.

Δεύτερο γκολ για τον ΠΑΟΚ στο 52′. Σκόρερ απέναντι στην πρώην ομάδα του ο Χαρίσης με σουτ έξω από την περιοχή.

Ξεκινά το β΄ημίχρονο. Αναγκαστική αλλαγή για τον ΠΑΣ. Ο Ακόστα αντί του Στρούνα.

Ημίχρονο στην Τούμπα, με το γκολ του Αθανασιάδη λίγο πριν την εκπνοή αυτού να χωρίζει τις δυο ομάδες.

Κίτρινη κάρτα στον Σκόνδρα στο 45′.

Ατομική προσπάθεια του Ζάιρο από δεξιά και γύρισμα, ο Αθανασιάδης έπιασε την κεφαλιά και 1-0 για τον ΠΑΟΚ στο 44′!

Κίτρινη κάρτα στον Γιάκο στο 34′.

Μισή ώρα και ο ΠΑΟΚ πιέζει τον ΠΑΣ αλλά δεν μπορεί να απειλήσει την εστία του Βελλίδη

Καλύτερος ο ΠΑΟΚ στο πρώτο τέταρτο, χωρίς τη μεγάλη ευκαιρία για γκολ ακόμα.

Ξεκίνημα της αναμέτρησης

Ελάχιστος κόσμος στην Τούμπα, όχι παραπάνω από 3000 ένα τέταρτο πριν την σέντρα του αγώνα.

Διαιτητές: Γεώργιος Κύζας. Επόπτες: Αντώνιος Καρατζίκας, Αϊχάν Χούσκογλου. 4ος Διαιτητής: Χρήστος Γκράνας

ΠΑΣ Γιάννινα (Γιάννης Πετράκης): Βελλίδης, Γαρουφαλιάς, Στρούνα, Μιχαήλ, Μπέριος, Σκόνδρας, Ηλιάδης, Τσουκαλάς, Λίλα, Γιάκος και Ίλιτς.

ΠΑΟΚ (Ιγκορ Τούντορ): Όλσεν, Κίτσιου, Βίτορ, Τζαβέλλας, Λέοβατς, Χαρίσης, Τσίμιροτ, Πέλκας, Ζαίρο, Μακ και Αθανασιάδης

Για την 17η αγωνιστική της Σούπερ Λιγκ, ο ΠΑΟΚ φιλοξενεί τον ΠΑΣ Γιάννινα στην Τούμπα (15:00)