Χάλκινο μετάλλιο για την Χούρη στη Σόφια!

Το χάλκινο μετάλλιο στο Ευρωπαϊκό κύπελλο σπάθης Εφήβων-Νεανίδων που έγινε στη Σόφια της Βουλγαρίας κατέκτησε η Μαρία Χούρη!

Η Ελληνίδα αθλήτρια έκανε πολύ καλές εμφανίσεις, γεγονός που της έδωσε μια θέση στο βάθρο των νικητών.

Από εκεί και πέρα οι Ελληνίδες αθλήτριες κατέλαβαν τις εξής θέσεις: Ασημίνα Γκιώνη 10η, Αθηνά Ψωφάκη 33η, Ελένη Δήμκου 35η, Καλλιόπη Καλουτά 37η, Μαρία Μπουρδούκη 54η, Ελευθερία Τριανταφύλλη 59η, Δήμητρα Μποϊδάνη 72η, Μαρία Κριζέτινγκ 74η, Αθηναΐς Μαυρικάκη 87η, Σοφία Τετράδη 90η, Παυλίνα Γεωργίτση 95η, Δέσποινα Κωνσταντακοπούλου 98η, Αρετή Λιαμή 99η, Άρτεμις Χρηστέα 100η, Νίκη Ψαθά 102η, Μαρία Βαμβακούρη 103η, Ηλιαννή Παναγιάρη Μαλέα 106η σε σύνολο 107 αθλητριών.

Στους Εφήβους ξεχώρισε ο Μιχάλης Σιάλτσης που κατέλαβε την 5η θέση. Τα αποτελέσματα των υπολοίπων αθλητών είναι: Νίκος Φραγκοζίδης 10ος, Κώστας Κυρτσιάς 25ος, Παναγιώτης Κοντοειδής 32ος, Αντώνης Ζαραβέλης 48ος, Στέφανος Χατζόπουλος 56ος, Σταύρος Αλτιπαρμάκης 64ος, Γιάννης Μποϊδάνης 71ος, Χαράλαμπος Πρεδάρης 76ος, Νίκος Μιχαηλίδης 80ος, Σταύρος Αλιφραγκής 83ος, Αρης Καρακώστας 89ος, Μιχάλης Αλιφραγκής 91ος, Αγγελος Πάγκαλος 95ος, Γιώργος Ζαραβέλης 97ος, Νίκος Χατζόπουλος 99ος, Βαγγέλης Σταθάτος 102ος, Σπύρος Κρούσκος 105ος, Βαγγέλης Μαλέας-Παναγιάρης 107ος, Βασίλης Γιαννακόπουλος 108ος σε 113 αθλητές.

Στα ομαδικά στους Εφήβους η Ελλάδα άγγιξε το μετάλλιο αλλά οι Μιχάλης Σιάλτσης, Σταύρος Αλτιπαρμάκης, Κώστας Κυρτσιάς έχασαν 45-38 στο κρίσιμο παιχνίδι για το χάλκινο μετάλλιο.