Ηττα από Σάσαρι, τραυματίστηκε ο Αγραβάνης

Ο Ολυμπιακός δεν τα κατάφερε κόντρα στην Σάσαρι, στο πρώτο του φιλικό επί ιταλικού εδάφους και ηττήθηκε με 68-63, με τον Δημήτρη Αγραβάνη να αποχωρεί τραυματίας.

Οι δύο ομάδες συμβάδιζαν στο σκορ στην μεγαλύτερη διάρκεια της αναμέτρησης, με τον Ολυμπιακό να διατηρεί μικρό προβάδισμα. Στην τελευταία περίοδο όμως, η Σάσαρι κατάφερε να πάρει «κεφάλι» στο σκορ και τελικά να φτάσει στη νίκη με 68-63.

Ο Δημήτρης Αγραβάνης, γύρισε το αριστερό του πόδι, στην τελευταία φάση του πρώτου ημιχρόνου, πατώντας σε πόδι αντιπάλου. Πρόκειται για το πόδι στο οποίο είχε τραυματιστεί. Δεν δείχνει κάτι σοβαρό, αλλά η κατάσταση του θα επανεκτιμηθεί, όπως ενημέρωσε η ερυθρόλευκη ΚΑΕ.

Δεκάλεπτα: 22-24, 41-43, 50-52, 68-63

Σάσαρι (Σακέτι): Χέινζ 14 (2), Πέτγουεϊ 5 (1), Λόγκαν 7, Φορμέντι, Τογκάσι 2, Ντεβέκι 3 (1), Ντ’Ερκολε 7 (2), Μαρκονάτο, Σακέτι 9 (3), Εγιένγκα 12 (1), Βαρνάντο.

Ολυμπιακός (Σφαιρόπουλος): Γιανγκ 10, Χάντερ 14, Παπαπέτρου 14 (4), Στρόμπερι 2, Τσαϊρέλης 1, Τολιόπουλος 2, Μουράτος, Αγραβάνης 4, Καλαμπόκης, Αθηναίου 16 (3), Καλογιαννίδης.