Super League 2: Ανατροπή και νίκη για τη Λάρισα κόντρα στον Εθνικό Νέου Κεραμιδίου

Η Λάρισα νίκησε τον Εθνικό Νέου Κεραμιδίου εκτός έδρας και διατήρησε το απόλυτο στη Super League 2, αν και δυσκολεύτηκε.

Ο Κόλα έδωσε το προβάδισμα στο σκορ για τους γηπεδούχους στο 31ο λεπτό, το οποίο ήταν και το σκορ του πρώτου μέρους.

Οι βυσσινί, ωστόσο, ανέβασαν στροφές και ισοφάρισαν με πέναλτι του Πασά στο 47′. Ο ίδιος ποδοσφαιριστής έκανε την ανατροπή με κεφαλιά στο 60ο λεπτό (2-1). Το τελικό σκορ διαμόρφωσε ο Μωραΐτης στις καθυστερήσεις.

Οι συνθέσεις των δύο ομάδων:

Εθνικός Νέου Κεραμιδίου (Κυριαζής): Καραγκιόζης, Κόλα (76′ Τσουμάνης), Β. Τουλίκας (64′ Μακρυδάκης), Κλιγγόπουλος, Μιγένγκα, Κατσαβάκης, Κριμιτζάς (69′ Γ. Τουλίκας), Κόκκορης (64′ Φωκαΐδης), Πανίδης, Κρυεμάδι, Νότας (76′ Τουκάν).

ΑΕΛ (Βοσνιάδης): Περντρέου, Τριμμάτης (86′ Γιόχανσον), Βαφέας, Στάμου, Κοσσονού (76′ Γ. Παπαδόπουλος), Μπαριέντος, Παναγιωτίδης (37′ Μούργος), Κ. Παπαγεωργίου, Πασάς (76′ Μωραΐτης), Στίνα, Κρητικός (46′ Ακόστα).