Live: Ολυμπιακός – Σλοβάτσκο 2-1 (τελικό)

Τέλος του αγώνα. Ο Ολυμπιακός νίκησε στο πρώτο φιλικό προετοιμασίας.

65′: Αλλαγές για τον Ολυμπιακό: Μπαγκαλιάνης, Μπουτούτσι, Πέπε, Λιάτσος, Ζινκερνάγκελ μέσα. Βρουσάι, Μπα, Καρβάλιο, Φορτούνης, Ελ Αραμπί έξω.

60′: Ωραίο σουτ ο Ντόη, η μπάλα άουτ.

51′: Κίτρινη δέχεται ο Ανδρούτσος.

49′: ΓΚΟΛ η Σλοβάτσκο. Κούρσα του Κιμ, γυρίζει την μπάλα και ο Γιουρόσκα από κοντά νικά τον Πασχαλάκη για να μειώσει σε 2-1.

Η ενδεκάδα του Ολυμπιακού μετά τις αλλαγές: Πασχαλάκης, Ανδρούτσος, Μπα, Ρέτσος, Ραμόν, Ντόη, Καρβάλιο, Φορτούνης, Βρουσάι, Μασούρας, Ελ Αραμπί.

Άρχισε το δεύτερο ημίχρονο. Ανδρούτσος, Ρέτσος, Πασχαλάκης, Μασούρας και Ραμόν μέσα.

Τέλος ημιχρόνου.

45′: ΓΚΟΛ ο Ολυμπιακός. Πολύ καλή κίνηση και μπαλιά με τη μία ο Φορτούνης με τον Ελ Αραμπί να περνάει τον αντίπαλο κίπερ και να σκοράρει.

41′:  Μεγάλη επέμβαση του Τζολάκη σε επικίνδυνη κεφαλιά του Μίχαλικ.

30′: ΓΚΟΛ ο Ολυμπιακός: Εξαιρετική συνεργασία των παικτών του Ολυμπιακού με συνεργασία Βρουσάι – Μπιέλ – Ελ Αραμπί.

15′: Μεγάλη φάση ο Ελ Αραμπί με σουτ που απομακρύνθηκε σε κόρνερ μετά από γύρισμα του Ροντινέι

11′: Λάθος διαχείριση της φάσης από τον Ροντινέι και ο Γιουρόσκα είχε διπλή φάση. Καλή επέμβαση ο Τζολάκης

6′: Ωραία κίνηση Ροντινέι και κεφαλιά Αραμπί που θα αποφέρει κόρνερ