Ηττήθηκαν τα αδέρφια Τσιτσιπά στο διπλό της Σανγκάης

Πρόωρο «αντίο» στο ταμπλό του διπλού της Σανγκάη είπαν τα αδέρφια Τσιτσιπά, γνωρίζοντας την ήττα από το δίδυμο των Λουτσιάνο Νταρντέρι και Αλεχάντρο Ταμπίλο με σκορ 7-5, 4-6, 11-9.

Το ελληνικό δίδυμο ήταν αυτό που δέχθηκε πρώτο το break στο 11ο game του πρώτου σετ, με τους αντιπάλους τους να σερβίρουν με επιτυχία στη συνέχεια και να παίρνουν το σετ με 7-5.

Η αντίδραση των αδερφών Τσιτσιπά ήταν άμεση, καθώς χρειάστηκαν ένα break για να φέρουν το ματς στα ίσα, με την πρόκριση να κρίνεται στο super tie-break.

Εκεί, οι δύο ομάδες ήταν άκρως ανταγωνιστικές, με το ελληνικό δίδυμο να χάνει την ευκαιρία να πάρει τη νίκη με το σκορ στο 8-9. Οι Νταρντέρι και Ταμπίλο, με ένα 3-0 σερί, ολοκλήρωσαν το tie-break με 11-9 και πήραν τη νίκη.