Ligue 1: Νέα νίκη για την ακάθεκτη Λιλ

Συνεχίζει την εντυπωσιακή της πορεία η ακάθεκτη Λιλ που επικράτησε με 2-0 της Μετς στο πλαίσιο της 14ης αγωνιστικής της Ligue 1. Μάλιστα πέτυχε τα δύο τέρματα της στο διάστημα των καθυστερήσεων του πρώτου ημιχρόνου (!) και έφτασε απόλυτα δίκαια με βάση την εικόνα του ματς στους τρεις βαθμούς της νίκης.

Έτσι η ομάδα του Πάουλο Φονσέκα πέτυχε την τρίτη συνεχόμενη νίκη της σε Γαλλία και Ευρώπη, ενώ μετράει ένα αήττητο σερί 12 παιχνιδιών (επτά νίκες, πέντε ισοπαλίες), με τελευταία ήττα στις 26 Σεπτεμβρίου!

Στο 45+2’ ο Γιαζιτζί έδωσε το προβάδισμα στην ομάδα του και τέσσερα λεπτά αργότερα (45+6′) ο Ντέιβιντ με εκτέλεση πέναλτι σημείωσε το 2-0, το οποίο ήταν και το τελικό αποτέλεσμα της αναμέτρησης.