90+5΄: Κίτρινη κάρτα και στον Ινσούα.

Κίτρινη κάρτα σε Γιαννούλη, Λάμπρου και Γιόχανσον.

90΄: Ένταση μεταξύ των παικτών αυτή την στιγμή. Όλα άρχισαν από μία κίνηση του Γιαννούλη πάνω στον Γιόχανσον, που τον χτύπησε με τον αγκώνα.

Πέντε λεπτά καθυστερήσεων.

89΄: Μεγάλη ευκαιρία για τον Παναθηναϊκό. Σέντρα του Κολοβού με κατεύθυνση προς την εστία, ίσα που την ακούμπησε ο Καμπετσής, αλλά δεν μπόρεσε να της αλλάξει πορεία και η μπάλα κατέληξε άουτ

87′ Αλλαγές για τον Παναθηναϊκό. Εκτός ο Μπουζούκης και ο Μακέντα, μέσα ο Κολοβός και ο Νούνες.

86′ Αλλαγή για τον ΠΑΟΚ. Εκτός ο Εσίτι, μέσα ο Σφιντέρσκι.

86΄: Νέα αλλαγή για τον ΠΑΟΚ. Στη θέση του Λημνιού πέρασε ο Μαουρίσιο.

86‘: Κίτρινη κάρτα στον Φερέιρα για διαμαρτυρίες.

80΄: Μπήκαμε στο τελευταίο 10 λεπτό του αγώνα.

78΄: Αλλαγή για τον ΠΑΟΚ. Στη θέση του Πέλκα πέρασε ο Ροντρίγκο.

73΄: Αλλαγή για τον Παναθηναϊκό. Στη θέση του Δώνη πέρασε ο Καμπετσής.

73΄: Κίτρινη κάρτα στον Μάτος.

Στο 70΄ το παιχνίδι, παραμένει το 0-0.

67′ Κίτρινη κάρτα στον Αγιούμπ για φάουλ πάνω στον Λάμπρου.

60′ Εκτέλεση φάουλ του Αγιούμπ, ο Κουρμπέλης πήρε την κεφαλιά στο δεύτερο δοκάρι, αλλά η μπάλα πέρασε άουτ.

58′ Ανουάρ αντί του Χατζηγιοβάνη για τον Παναθηναϊκό.

57′ Νέα καλή φάση για τους φιλοξενούμενους, με το σουτ του Λάμπρου ωστόσο να μην ανησυχεί τον Διούδη, που πέφτει και μπλοκάρει στην δεξιά του γωνία…

54′ Ο Αγιούμπ εκτελεί απευθείας το φάουλ, με τη μπάλα να αλλάζει πορεία από τον ώμο του Άκπομ και αντί για τα δίχτυα να καταλήγει κόρνερ!

53′ Κίτρινη κάρτα για φάουλ του Ελ Καντουρί στον Αγιούμπ, λίγο έξω από την περιοχή.

50′ Σουτ του Δώνη, «χλιαρό», η μπάλα περνάει άουτ…

47′ Μεγάλη ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ, με τον Πέλκα να παίζει το ένα-δύο με τον Άκπομ, να μπαίνει στην περιοχή από δεξιά, αλλά τον Διούδη να διώχνει με τα πόδια το σουτ του!

Διπλή αλλαγή για τον ΠΑΟΚ. Μάτος και Λάμπρου μπαίνουν αντί των Βεϊρίνια και Μπίσεσβαρ αντίστοιχα.

Αγιούμπ στη θέση του Ζαχίντ, η μοναδική κίνηση του Παναθηναϊκού.

Ξεκίνησε το δεύτερο ημίχρονο.

Τέλος πρώτου ημιχρόνου: Παναθηναϊκός – ΠΑΟΚ 0-0.

45’+1′ Απευθείας εκτέλεση από τον Μπουζούκη, η μπάλα περνάει ψηλά και άουτ…

45′ Φάουλ σε καλό σημείο για τον Παναθηναϊκό, λίγο έξω από την περιοχή.

40΄: Ακόμα 5 λεπτά για τη λήξη του πρώτου ημιχρόνου.

37′ Ο Γιόχανσον μπαίνει στην αντίπαλη περιοχή, υπό την πίεση του Βαρέλα, πέφτει στη συνέχεια της φάσης, αλλά ο διαιτητής σωστά δείχνει να συνεχιστεί το ματς.

36′ Κίτρινη κάρτα στον Πέλκα.

35′: Σουτ του Ελ Καντουρί, από το ύψος της μεγάλης περιοχής, ο Γιόχανσον βάζει την κόντρα και η μπάλα περνάει κόρνερ.

34′: Γέμισμα του Μπίσεσβαρ από αριστερά, κεφαλιά του Πέλκα αλλά η μπάλα περνάει αρκετά άουτ.

32΄: Απευθείας εκτέλεση φάουλ του Βιεϊρίνια, η μπάλα άουτ.

27′: Φάση διαρκείας στα καρέ του Διούδη, ο οποίος καταφέρνει να αποκρούσει τόσο το σουτ του Λημνιού από τη σέντρα του Γιαννούλη από αριστερά, όσο κι εκείνα των Πέλκα και Άκπομ.

23′: Cooling break στο ΟΑΚΑ.

21′: Κίτρινη κάρτα στον Μπουζούκη, για σκληρό φάουλ πάνω στον Γιαννούλη.

Στο 20ό λεπτό το παιχνίδι, παραμένει το 0-0.

12΄: Σουτ του Βιεϊρίνια, η μπάλα στην αγκαλιά του Διούδη.

10′: Σέντρα του Γιαννούλη στο πρώτο δοκάρι, από την εκτέλεση με πάσα του Μπίσεσβαρ, διώχνει με κεφαλιά ο Δώνης.

6′: Νέα χαμένη ευκαιρία από τον ΠΑΟΚ και πολύ ωραία επέμβαση του Διούδη, ο οποίος αποκρούει ενστικτωδώς το σουτ του Λημνιού από το ύψος του πέναλτι, μετά από πολύ καλή ατομική ενέργεια του Πέλκα…

3′: Μεγάλη ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ να ανοίξει το σκορ, με το πλασέ του Μπίσεσβαρ να βρίσκει τα ακροδάχτυλα του Διούδη και να καταλήγει κόρνερ.

Ξεκίνησε το ματς.

Αλλαγή της τελευταίας στιγμής για τον Παναθηναϊκό, καθώς ο Νάγκι έπαθε θλάση και την θέση του παίρνει ο Μπουζούκης.

Ένα μεγάλο ντέρμπι θα διεξαχθεί σε λίγα λεπτά στο ΟΑΚΑ, με τον Παναθηναϊκό να υποδέχεται τον ΠΑΟΚ, στο πλαίσιο της δεύτερης αγωνιστικής των play off της Super League.

Οι ενδεκάδες του αγώνα:

ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ (Γιώργος Δώνης): Διούδης, Γιόχανσον, Κολοβέτσιος, Σένκεφελντ, Ινσούα, Κουρμπέλης, Χρ. Δώνης, Νάγκι, Ζαχίντ, Χατζηγιοβάνης, Μακέντα.

ΠΑΟΚ (Αμπέλ Φερέιρα): Πασχαλάκης, Βιεϊρίνια, Βαρέλα, Ίνγκασον, Γιαννούλης, Εσίτι, Ελ Καντουρί, Λημνιός, Μπίσεσβαρ, Πέλκας, Άκπομ.