LIVE: Παναθηναϊκός – Παναιτωλικός 4 – 0 (τελικό)

Τέλος αγώνα. Παναθηναϊκός – Παναιτωλικός 4-0.

90΄ Δύο λεπτά θα είναι οι καθυστερήσεις.

85′ Αλλαγή για τον Παναιτωλικό. Εκτός ο Μάρκος Πάουλο και στη θέση του ο Μπελεβώνης

81΄ Γκολ! 4-0 για τον Παναθηναϊκό. Ο Εμμανουηλίδης παίρνει το… ριμπάουντ μετά το σουτ του Καμπετσή και την απόκρουση του Γιαννακόπουλου και με πλασέ από κοντά να δίνει διαστάσεις θριάμβου στη νίκη της ομάδας του.

79′ Αλλαγή και για τον Παναιτωλικό. Εκτός ο Μανά και στη θέση του ο Παρράς.

79΄ Τρίτη αλλαγή για τον Παναθηναϊκό. Μέσα ο Αθανασακόπουλος αντί του Μακέντα.

77′ Δεύτερη αλλαγή για τον Παναθηναϊκό. Καμπετσής αντί Τζανδάρη.

69′ Ευκαιρία για τον Παναιτωλικό, με την εκτέλεση φάουλ του Λουσέρο και τη μπάλα να περνάει από όλους, αφού ο Μπαϊροβιτς δεν μπόρεσε να κάνει την επαφή!

68′ Κόρνερ για τον ΠΑΟ, με τον Στάικο από δεξιά, κεφαλιά του Κολοβέτσιου, διώχνει ο Μπαϊροβιτς, ο Χατζηθεοδωρίδης κάνει το σουτ αλλά ο Γιαννακόπουλος μπλοκάρει.

66′ Αλλαγή και για τον Παναιτωλικό. Ο Αμαράλ αντικαθιστά τον Τσοκάνη.

66′ Πρώτη αλλαγή για τον Παναθηναϊκό. Μέσα ο Εμμανουηλίδης, έξω ο Αρμενάκας.

61′ Εντυπωσιακή επέμβαση του Κότσαρη, μετά την εκτέλεση φάουλ του Λουσέρο, με τον Στάικο μάλιστα να παρεμβαίνει στη φάση, αλλά να μην τον μπερδεύει!

51΄ Ο Μακέντα εκτελεί φάουλ στο ημικύκλιο της μεγάλης περιοχής, στέλνοντας τη μπαλα ελάχιστα άουτ!

Τέλος πρώτου ημιχρόνου: Παναθηναϊκός-Παναιτωλικός 3-0.

42′ Κίτρινη κάρτα στον Χατζηθεοδωρίδη.

Έφτασε τα δέκα γκολ στο πρωτάθλημα ο Μακέντα.

Δημιουργός ο Θεοχάρης. Είναι αυτός που έβγαλε την τελική πάσα στον Ιταλό, ο οποίος πρόλαβε στην έξοδο τον Γιαννακόπουλο και έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα.

40′ Γκολ! 3-0 o Παναθηναϊκός και πάλι με τον Μακέντα.

37′ Ο Μακέντα πήγε να κάνει κάτι ανάλογο με τη φάση του γκολ του, αυτή τη φορά ο Γιαννακόπουλος ήταν σε ετοιμότητα και έδιωξε.

Υπάρχει οφσάιντ πολύ οριακό. Ο Άργκους πρέπει να ήταν.

Εκτέλεσε ο Λουσέρο, η μπάλα κατέληξε στα δίχτυα, αλλά το γκολ δεν μετράει.

30′ Για να δούμε ένα φάουλ για τον Παναιτωλικό.

29′ Δεν έχουμε κάτι ιδιαίτερο μετά το δεύτερο γκολ.

24′ Καλή στημένη μπαλιά από τον Λουσέρο, εκτέλεση στο δεύτερο δοκάρι, αλλά δεν ήταν κανείς για την τελική ενέργεια.

19′ Γκολ! 2-0 ο Παναθηναϊκός. Ο Μακέντα είναι ο σκόρερ. Με δυνατό αριστερό πλασέ ο Ιταλός νίκησε τον Γιαννακόπουλο, ο οποίος έκανε πολύ κακή εκτίμηση της φάσης.

14΄ Γκολ! 1-0 ο Παναθηναϊκός. Ο Χατζηγιοβάννης έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα με πέναλτι.

13′ Ο Χατζηβογιάννης ευστοχεί, αλλά έχουμε επανάληψη του πέναλτι, επειδή μπήκαν νωρίτερα οι παίκτες στην περιοχή.

Πήρε και κίτρινη κάρτα ο παίκτης του Παναιτωλικού.

12′ Πέναλτι υπέρ του Παναθηναϊκού για μαρκάρισμα του Άργκους στον Κάτσε.

11′ Δυνατό σουτ του Λουσέρο, από το ύψος της περιοχής, μπλόκαρε ο Κότσαρης.

7′ Ωραία προσπάθεια από τον Αρμενάκα που προσπάθησε να περάσει τη μπάλα πάνω από τους αντιπάλους του και να πλασάρει, αλλά δεν πρόλαβε να κάνει την προβολή.

4′ Ο Στάικος μπήκε από δεξιά, έκανε τη σέντρα, ο Γιαννακόπουλος απομάκρυνε με γροθιά.

1′ Σέντρα στο παιχνίδι.

Βγήκαν στον αγωνιστικό χώρο οι δύο ομάδες.

Δέκα λεπτά πριν τη σέντρα στο ΟΑΚΑ, όπου θα χρησιμοποιηθεί δοκιμαστικά για πρώτη φορά το VAR.

Ο αγώνας δεν έχει βαθμολογική σημασία, αλλά θα είναι ο το τελευταίος του Τραϊανού Δέλλα στον πάγκο του Παναιτωλικού.

Βοηθοί του οι Ευθυμιάδης και Γκάγκας και τέταρτος ο Κομίνης.

Διαιτητής της αναμέτρησης ο Τζήλος από τον σύνδεσμο της Λάρισας.

Στον πάγκο του Παναιτωλικού: Θεοδωρόπουλος, Βασιλούδης, Μάλης, Αμαράλ, Γιαννιώτης, Μπελεβώνης, Παρράς.

Η ενδεκάδα του Παναιτωλικού: Γιαννακόπουλος, Μιχάι, Τσιγγάρας, Μάρκος Πάουλο, Λουσέρο, Μπαΐροβιτς, Ντουάρτε, Γκούγκα, Μανα, Τσοκάνης, Άργκους.

Στον πάγκο του Παναθηναϊκού: Διούδης, Αποστολάκης, Γιόχανσον, Κουλιμπαλί, Αθανασακόπουλος, Καμπετσής, Εμμανουηλίδης.

Η ενδεκάδα του Παναθηναϊκού: Κότσαρης, Θεοχάρης, Κολοβέτσιος, Πούγγουρας, Χατζηθεοδωρίδη, Στάικος, Κάτσε, Τζανδάρης, Χατζηγιοβάνης, Αρμενάκας, Μακέντα.

Σέντρα στο ΟΑΚΑ στις 4:00.

Μαζί θα παρακολουθήσουμε το παιχνίδι του Παναθηναϊκού με τον Παναιτωλικό για την 30ή και τελευταία αγωνιστική της Super League.