ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΣ - ΠΑΟΚ

LIVE: Παναιτωλικός - ΠΑΟΚ 1-2 (τελικό)

Τέλος του αγώνα.

Τέσσερα τα λεπτά των καθυστερήσεων.

88': Μεγάλη ευκαιρία για τον Παναιτωλικό. Σουτ με τη μία του Καρέλη από το ύψος της μικρής περιοχής, αποκρούει με το στήθος ο Πασχαλάκης.

80': ΓΚΟΟΟΟΛ ο ΠΑΟΚ. Ο Σίντκλεϊ βρέθηκε μέσα στην αντίπαλη περιοχή ο αριστερός μπακ του ΠΑΟΚ, ο οποίος με σουτ με το δεξί δίνει εκ νέου προβάδισμα στην ομάδα του.

71': Οι Εσίτι και Σφιντέρσκι, αντί των Σβαμπ και Άκπομ, αντίστοιχα.

69': Ο Βαρόνε αντί του Φλόρες.

69': Κίτρινη κάρτα ο Αουγκούστο.

66': Μεγάλη ευκαιρία για τον Παναιτωλικό. Ολομόναχος ο Ντουάρτε, πιάνει το γυριστό από το ύψος του πέναλτι, με το σουτ του να φεύγει άουτ

63': Κίτρινη κάρτα στον Φλόρες.

63': Αλλαγές για τον ΠΑΟΚ. Οι Μπίσεσβαρ και Α. Ζίβκοβιτς και αντί των Μιτρίτσα και Μουργκ.

62': Πιάνει το μακρινό ψηλοκρεμαστό σουτ ο Λούι, με τον Πασχαλάκη να διώχνει με υπερένταση σε κόρνερ.

59': ΓΚΟΟΟΛ ο Παναιτωλικός. Εκτελέστηκε το κόρνερ, πρώτη κεφαλιά από τον Βέργο, με τον Ντίας να πετάγεται στο δεύτερο δοκάρι, σκοράροντας με κεφαλιά.

55': Κίτρινη κάρτα στον Κούρτιτς.

52': Μπήκε με προϋποθέσεις στην περιοχή του ΠΑΟΚ ο Ντίας, γρήγορη έξοδος και επέμβαση από τον Πασχαλάκη.

47': Ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ. Ανέβασμα του Τέιλορ από τα δεξιά, εκτελεί αλλά αποκρούεται του σουτ του από τον Ροντρίγκεζ.

Άρχισε το δεύτερο ημίχρονο. Πρώτη αλλαγή στο ματς, είναι για τον Παναιτωλικό. Ο Μεντόσα στη θέση του Μόρσεϊ. Καμία αλλαγή για τον ΠΑΟΚ.

Τέλος ημιχρόνου.

45': Ύστερα από εκτέλεση κόρνερ, ο Μόρσεϊ κάνει την προβολή δύο μέτρα από τη γραμμή τέρματος, αλλά αστοχεί!

44': Πρώτη κίτρινη κάρτα στο ματς. Την αντικρίζει ο Κορνέλιους.

39': Καλή η απευθείας εκτέλεση από τον Φλόρες, η μπάλα φεύγει λίγο πάνω από το οριζόντιο δοκάρι.

32': ΓΚΟΟΟΟΛ ο ΠΑΟΚ. Τρομερή 30άρα μπαλιά του Αουγκούστο στην πλάτη της άμυνας του Παναιτωλικού, βγάζει τον Μιτρίτσα μόνο στο ύψος της μικρής περιοχής, με τον εξτρέμ του ΠΑΟΚ να στέλνει την μπάλα στα δίχτυα.

27': Μεγάλη ευκαιρία για τον Παναιτωλικό.

23': Κεφαλιά του Βαρέλα, μπλοκάρει ο Ροντρίγκεζ.

19': Σουτ του Ντουάρτε, κοντράρει και καταλήγει κόρνερ.

17': Ευκαιρία για τον Παναιτωλικό. Ο Πασχαλάκης απομακρύνει το παράλληλο γύρισμα του Μόρσεϊ, ενώ σε δεύτερο χρόνο ο τερματοφύλακας του ΠΑΟΚ έχει απάντηση και στην τελική του Βέργου.

3': Διαγώνιο σουτ του Μουργκ εντός της περιοχής, αποκρούει ο Ροντρίγκεζ.