LIVE: Παναθηναϊκός-Παναιτωλικός

LIVE: Παναθηναϊκός-Παναιτωλικός 2-1 (τελικό)

Τέλος του αγώνα.

94': ΓΚΟΟΟΟΛ ο Παναιτωλικός. Ο Μεντόσα ευστοχεί στο πέναλτι και μειώνει σε 1-2.

93': Πέναλτι για τον Παναιτωλικό για χέρι του Σάντσες.

Πέντε λεπτά οι καθυστερήσεις.

84': Δύο αλλαγές για τον Παναθηναϊκό. Μπουζούκης αντί Βιγιαφάνιες και Τζαβίδας αντί Μαουρίσιο.

80': Κλείνει τις αλλαγές του ο Παναιτωλικός. Μεντίνα στη θέση του Τζανακάκη.

78': Μολό και Καμπετσής αντικαθιστούν τους Αϊτόρ και Μακέντα αντίστοιχα.

77': Καλή στιγμή μετά από αρκετή ώρα με τον Ζαγαρίτη να εφορμά στην αντίπαλη περιοχη, αλλά να μην μπορεί να νικήσει τον Κνετ στο τετ α τετ.

70': Αλλαγή για τον Παναιτωλικό. Μεντόσα μέσα, Αριγίμπι έξω.

67': Πρώτη αλλαγή για τον Μπόλονι. Ο Αγιούμπ στη θέση του Καρλίτος.

65': Τρίτο ακυρωθέν γκολ των «πράσινων», αυτή την φορά του Μαουρίσιο, για οφσάιντ του Αϊτόρ στο ξεκίνημα της φάσης, με την φάση να εξετάζεται μέσω VAR.

60':  Γιάκολις και Μάζουρεκ εκτός, Ντουάρτε και Ταχάρ μέσα για τους φιλοξενούμενους.

54':  Κίτρινη κάρτα στον Τσιγγάρα, για φάουλ στον Αλεξανδρόπουλο.

49': Μετά από φάση διαρκείας στα καρέ του Παναιτωλικού, ο Καρλίτος σουτάρει ο Κνετ αποκρούει, ξανά ο Καρλίτος προσπαθεί να σκοράρει με τον Τζανακάκη να διώχνει, ο Καρλίτος πασάρει με τακουνάκι στον Αϊτόρ κι εκείνος τελικά σκοράρει. Το γκολ ακυρώνεται. Ο Βιγιαφάνιες στο γύρισμα προς την περιοχή είχε κάνει χέρι.

48': Καλή στιγμή για τον Παναιτωλικό, με τον Γιάκολις να βγαίνει τετ α τετ με τον Διούδη, αλλά υποδεικνύεται οφσάιντ.

Άρχισε το δεύτερο ημίχρονο.

Τέλος ημιχρόνου.

Ένα λεπτό οι καθυστερήσεις.

43': ΓΚΟΟΟΟΛ ο Παναθηναϊκός. Είναι αυτογκόλ από τον Λιάβα, αλλά όλοι έτρεξαν πάνω στον Ζαγαρίτη που... έκανε το γύρισμα.

37': Κίτρινη κάρτα στον Αλεξανδρόπουλο, για φάουλ στον Γιάκολις.

36': Καλή σέντρα του Ζαγαρίτη από αριστερά για τον Μακέντα, μπλόκαρε ο Κνετ.

29': Βγαίνει στην επίθεση ο Παναιτωλικός και κερδίζει το πρώτο του κόρνερ από τα αριστερά το οποίο πέρασε χωρίς αποτέλεσμα.

21': Σουτ του Αϊτόρ από θέση μέσα δεξιά, διώχνει ο Λιάβας.

19': ΓΚΟΟΟΟΛ ο Παναθηναϊκός. Από μπαλιά του Σάντσες που από δεξιά έκανε το χαμηλό γέμισμα στην περιοχή, ο Μακέντα από κοντά είχε εύκολη δουλειά για ν' ανοίξει το σκορ.

Δεν μετράει τελικά το γκολ του Ισπανού

10': Ο Παναθηναϊκός θα σκοράρει με τον Αϊτόρ μετά από ωραία μπαλιά του Βιγιαφάνιες. Ο επόπτης έδειξε οφσάιντ και πλέον περιμένουμε το VAR.

9': Πρώτη καλή στιγμή στο ματς, για τον Παναιτωλικό, με τον Τζανακάκη να σεντράρει από δεξιά και τον Αζάντι να παίρνει την κεφαλιά αλλά να αστοχεί.

6': Γέμισμα του Αζάντι, αλλά ο Ντίας δεν κάνει καλό κοντρόλ.

Άρχισε ο αγώνας στο ΟΑΚΑ.

Ο Παναθηναϊκός υποδέχεται τον Παναιτωλικό για τη 10η αγωνιστική της Super League.

Οι συνθέσεις

Ο γηπεδούχος Παναθηναϊκός του Λάζλο Μπόλονι θα παρουσιαστεί με τους εξής 11: Διούδης, Σάντσες, Σένκεφελντ, Πούγγουρας, Ζαγαρίτης, Μαουρίσιο, Αλεξανδρόπουλος, Αϊτόρ, Βιγιαφάνιες, Καρλίτος και Μακέντα.

Η ομάδα του Αγρινίου θα παρουσιαστεί με τους: Κνετ, Τζανακάκη, Κωνσταντόπουλο, Λιάβα, Ντάλσιο, Ντίας, Τσιγγάρα, Γιάκολις, Μάζουρεκ, Αριγίμπι, Αζάντι

Διαιτητής της αναμέτρησης έχει οριστεί ο Αριστοτέλης Διαμαντόπουλος από τον Σύνδεσμο Αρκαδίας, ενώ χρέη διαιτητή VAR θα εκτελέσει ο Βασίλειος Φωτιάς του Συνδέσμου Πέλλας.