ΛΑΜΙΑ - ΟΦΗ

LIVE: Λαμία - ΟΦΗ 1-2 (τελικό)

Τέλος του αγώνα.

99': Χαμένη ευκαιρία για την Λαμία, πάτησε περιοχή έκανε το σουτ και αστόχησε ο Ντάνι Μπεχαράνο.

Πέντε λεπτά οι καθυστερήσεις.

95': ΓΚΟΟΟΟΛ η Λαμία. Ο Ρόμανιτς μείωσε σε 2-1 με πέναλτι.

95'Q Δίνεται πέναλτι στην Λαμία, μετά την εξέταση του VAR. Ο διαιτητής δείχνει την άσπρη βούλα για πέναλτι του Σελίμοβιτς στον Ρόμανιτς

89': Ο Σελίμοβιτς πρόλαβε τον Ρόμανιτς που πάτησε περιοχή και έδιωξε σε κόρνερ. Η φάση ελέγχεται στο VAR.

88': Ευκαιρία για τη Λαμία με τον Μπιανκόνι να στέλνει την μπάλα άουτ.

85': Ο Μπεχαράνο είδε την κίτρινη κάρτα για φάουλ στον Γρίβα.

80': Ο Αντέτζο έκανε την κεφαλιά, αλλά ήταν άστοχη.

77': Αλλαγή και για τον ΟΦΗ: Ο Γρίβας στη θέση του Γκαργκαλατζίδη.

76': Αλλαγές για την Λαμία. Ο Βασιλόγιαννης αφήνει τη θέση του στον Κωστίκα και ο Παλαντασβίλι στη θέση του Νιάσε.

72': ΓΚΟΟΟΟΛ για τον ΟΦΗ. Στην μοναδική του αξιόλογη επιθετική προσπάθεια στο δεύτερο μέρος ο ΟΦΗ τελειώνει το ματς. Σέντρα του Κοροβέση, εντελώς μόνος ο Αντριάν Σαρδινέρο κάνει το 2-0  για την ομάδα της Κρήτης.

71': O Νέιρα κάνει φάουλ στον Βύντρα και βλέπει την κίτρινη κάρτα.

67': Ο Χατζηστραβός βρέθηκε στην περιοχή, πάτησε περιοχή, αλλά ο Ουές έβαλε σωστά το σώμα του και κέρδισε και το φάουλ.

66': Αλλαγή για την Λαμία: Ο Προβυδάκης μπαίνει στη θέση του Σκόνδρα.

64': Αλλαγή για την Λαμία: Ο Βιγιάλμπα αποχωρεί για να μπει ο Μπιανκόνι.

60': Τρεις αλλαγές για τον ΟΦΗ: Ο Σαρδινέρο στη θέση του Στάικου, ο Διαμαντής φεύγει για να μπει ο Σολίς, ενώ ο Μεγιάδο μπαίνει αντί του Σακόρ.

55': Ευκαιρία για την Λαμία. Ο Ρόμανιτς έδωσε έτοιμο γκολ στον Βιγιάλμπα, αλλά αυτός έκανε  «τσαφ» και η μπάλα πέρασε άουτ.

54': Ο Μπεχαράνο βρέθηκε έξω από την μεγάλη περιοχή, δοκίμασε το πόδι του, αλλά δεν ήταν καλό το σουτ και πέρασε άουτ η μπάλα.

50': Ευκαιρία για την Λαμία. Ο Σωτηρίου έχασε την κατοχή από την πίεση του Ρόμανιτς, αλλά κανείς δεν βρέθηκε στη συνέχεια να σπρώξει την μπάλα στα δίχτυα.

Άρχισε το δεύτερο 45λεπτο.

Τέλος ημιχρόνου στην Λαμία.

44': Σέντρα του Κοροβέση, ο Αντέτζο έδιωξε ωστόσο ο διαιτητής σήκωσε την σημαία.

35': ΓΚΟΟΟΟΟΛ ο ΟΦΗ. Ο Νέιρα σούταρε μέσα από την περιοχή, η μπάλα κόντραρε και ενώ φαινόταν ότι ο Επασί και ο Βύντρα έλεγχαν τη φάση, οι δύο τους δεν συνεννοήθηκαν σωστά και η μπάλα κύλησε στα δίχτυα σε ένα απίστευτο γκολ. Τελευταίος ακούμπησε την μπάλα ο Λουκάς Βύντρα.

28': Μακρινό σουτ του Σακόρ, η μπάλα πέρασε άουτ.

21': Ευκαιρία για την Λαμία. Σέντρα του Σαραμαντά, προσπάθεια του Ρόμανιτς για προβολή, αλλά η μπάλα πέρασε άουτ.

21': Προσπάθεια του Καραμάνου από τα δεξιά, τελείωσε τη φάση με το αριστερό και ο Σωτηρίου μπλόκαρε χωρίς δυσκολία.

12': Μακρινό σουτ του Στάικου, μπλόκαρε εύκολα ο Επασί.

9': Ο ΟΦΗ προσπαθεί να κυκλοφορήσει την μπάλα, αλλά δεν μπορεί να απειλήσει...

Άρχισε ο αγώνας στην Λαμία.

Καθυστέρηση στο ματς, αφού υπάρχει πρόβλημα με τη γραμμή στη μικρή περιοχή σε μία από τις δύο εστίες.

Η Λαμία υποδέχεται τον ΟΦΗ στο πλαίσιο της δεύτερης αγωνιστικής της Super League.

Οι ενδεκάδες

Λαμία (Πετράκης): Επασί, Σαραμαντάς, Αντέτζο, Βύντρα, Σκόνδρας, Μπεχαράνο, Νιασέ, Βιγιάλμπα, Ρόμανιτς, Βασιλόγιαννης, Καραμάνος.

ΟΦΗ (Σίμος): Σωτηρίου, Ουές, Σακόρ, Σελίμοβιτς, Νέιρα, Ναμπί, Διαμαντής, Γιαννούλης, Γκαργκατζαλίδης, Στάικος, Κοροβέσης.