ΒΟΛΟΣ - ΠΑΟΚ

LIVE: Βόλος - ΠΑΟΚ 0-0 (τελικό)

Τέλος του αγώνα. Βόλος και ΠΑΟΚ αναδείχθηκαν ισόπαλοι χωρίς γκολ.

97': Ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ. Σουτ του Νινούα από το ύψος της περιοχής, η μπάλα στα σώματα των αμυνόμενων.

95': Κίτρινη κάρτα στον Γκουαροτσένα.

Έξι λεπτά οι καθυστερήσεις.

87':  Ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ. Σουτ του Τζόλη από το ύψος της περιοχής, η μπάλα στην εξωτερική πλευρά των διχτύων.

86': Αλλαγή για το Βόλο. Εκτός ο Μπαριέντος και στη θέση του ο Κιάκος.

82': Διαμαρτυρίες των γηπεδούχων για πέναλτι σε μαρκάρισμα του Ίνγκασον στον Μπαριέντος.

79': Κίτρινη κάρτα στον Δουβίκα,

74':  Κεφαλιά του Κρέσπο, άουτ.

73': Αλλαγή για τον ΠΑΟΚ. Ο Κούτσιας παίρνει τη θέση του Ουαγκέ.

65': Ο Ζίβκοβιτς έκανε τη κίνηση και το σουτ με το αριστερό η μπάλα κόντραρε, έφτασε στον Τσόλακ, ο οποίος πλάσαρε, έδιωξαν οι αμυντικοί του Βόλου σε κόρνερ.

63': Δύο ακόμα αλλαγές για τον ΠΑΟΚ. Ελ Καντουρί και Γιαννούλης αντικαθιστούν Εσίτι και Περέιρα.

58':  Δεύτερη αλλαγή για τον Βόλο. Ο Μπαρτόλο παίρνει τη θέση του Μαρτίνες.

56': Δύο αλλαγές για τον ΠΑΟΚ. Τζόλης και Άντριγια Ζίβκοβιτς αντικαθιαστούν Βρακά και Πέλκα αντίστοιχα.

55': Ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ. Μετά από γύρισμα του Τσόλακ, ο Πέλκας δεν κατάφερε να πλασάρει σωστά μέσα από την περιοχή σε κενή εστία.

51': Δυνατό σουτ του Περέιρα έξω από την περιοχή, μπλόκαρε ο Γκαραβέλης.

50': Δοκάρι ο ΠΑΟΚ. Κεφαλιά του Τσόλακ από τη μικρή περιοχή, η μπάλα πήρε περίεργη τροχιά και κατέληξε στο οριζόντιο δοκάρι του Γκαραβέλη.

50':  Πρώτη αλλαγή για τον Βόλο. Ο Γκουαροτσένα παίρνει τη θέση του Περέα.

Άρχισε το δεύτερο ημίχρονο. Χωρίς αλλαγές οι δύο ομάδες.

Τελείωσε το πρώτο ημίχρονο στον Βόλο με τις δύο ομάδες να μένουν στο 0-0.

45': Κίτρινη κάρτα στον Περέα για φάουλ στον Πέλκα.

39': Ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ. Μετά από εκτέλεση φάουλ του Πέλκα, ο Μιχάι σούταρε από κοντά, αλλά ο Γκαραβέλης έδιωξε.

Δεν υπάρχει πέναλτι, δόθηκε οφσάιντ στον Τσόλακ στην αρχή της φάσης.

32': Ο Τσόλακ δέχτηκε ωραία τη μπάλα και μπήκε στην περιοχή και κέρδισε το πέναλτι. Δείχνει να είναι μπροστά από τον τελευταίο αμυντικό και ο διαιτητής περιμένει τη χρήση του VAR για οφσάιντ.

23':  Ο Περέα βρέθηκε μέσα στην περιοχή, έπεσε μόνος του, κατάφερε να σηκωθεί και να κάνει το σουτ με τον Ίνγκασον να βάζει το τάκλιν.

18': Ευκαιρία για τον Βόλο. Κεφαλιά του Ριένστρα μέσα από την περιοχή, η μπάλα άουτ.

17': Πάσα προς τον Τσόλακ από τον Πέλκα με τον Γκαραβέλη να βγαίνει και να μπλοκάρει.

15':  Μόλις μια τελική προσπάθεια, αυτή του Περέα, στο πρώτο τέταρτο του ματς.

12': Χωρίς φάσεις το πρώτο δεκάλεπτο της αναμέτρησης.

4':Πρώτο σουτ στο ματς από τον Περέα, μπλόκαρε εύκολα ο Ζίβκοβιτς.