ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ

LIVE: Ολυμπιακός - Ατρόμητος 4-0 (τελικό)

Τέλος του αγώνα.

Τέσσερα λεπτά οι καθυστερήσεις.

87': ΓΚΟΟΟΟΟΛ ο Ολυμπιακός.  Ο Ελ Αραμπί έκανε το 4-0 για τον Ολυμπιακό και ολοκλήρωσε το χατ-τρικ. Μετά την εκτέλεση κόρνερ ο Μαροκινός έστειλε την μπάλα στα δίχτυα.

82': ΓΚΟΟΟΟΟΛ ο Ολυμπιακός. Ο Λοβέρα έφυγε εξαιρετικά στην κόντρα πίσω από τη σέντρα. Αντί να δώσει έτοιμο γκολ στον Ραντζέλοβιτς, καθυστέρησε και την έδωσε στον Αραμπί, ο οποίος έκανε ωραία ντρίμπλα και σουτ μέσα από την περιοχή στέλνοντας τη μπάλα στα δίχτυα. Ολυμπιακός - Ατρόμητος 3-0.

77': Σουτ του Λάζαρου μέσα από την περιοχή και δεξιά, η μπάλα άουτ,

77΄: Κίτρινη στον Σεμέδο.

76': Ο Σουντανί του Χασάν και ο Μπουχαλάκης αντί του Εμβιλά.

70': Ο Λοβέρα αντί του Βαλμπουενά.

69': Ο Ραντζέλοβιτς αντί του Φορτούνη.

69': Ο Γκαλβάο αντί του Σάλομον και ο Ούμπιδες αντί του Κιβρακίδη.

65': ΓΚΟΟΟΟΛ ο Ολυμπιακός. Ο Ελ Αραμπί έδωσε στον Εμβιλά, αυτός μέσα από την περιοχή πάσαρε δεξιά στον Χασάν, ο οποίος έκανε το 2-0.

61': Αλλαγές για τον Ατρόμητο. Ο Λάζαρος αντί του Χαρίση και ο Ενσικουλού αντί του Κωτσόπουλου.

59': Δυνατό σουτ του Φορτούνη, η μπάλα πάνω στο κεφάλι του Ρισβάνη που ζαλίζεται.

Όλα τα γκολ του Ολυμπιακού στο φετινό πρωτάθλημα έχουν σημειωθεί στο δεύτερο ημίχρονο.

52': Η φάση τσεκάρεται από το VAR και σωστά μετράει το γκολ του Μαροκινού, που ερχόταν πίσω από τη μπάλα.

51': Καταπληκτική η μπαλιά του Καμαρά για τον Φορτούνη, ο οποίος άνοιξε το κοντρόλ και δεν μπόρεσε να εκτελέσει καλά τον Γιαννιώτη, ο οποίος απέκρουσε και η μπάλα έφτασε στον Ελ Αραμπί που σε κενή εστία την έσπρωξε στα δίχτυα για το 1-0. Το γκολ ακυρώθηκε ως οφσάιντ.

Άρχισε το δεύτερο ημίχρονο.

Τέλος ημιχρόνου.

45': Κίτρινη στον Μπα.

Τρία λεπτά οι καθυστερήσεις για το τέλος του πρώτου ημιχρόνου.

42': Κεφαλιά του Γούτα μετά από φάουλ του Γκάλο, μπλόκαρε ο Σα.

40': Αλλαγή για τον Ολυμπιακό. Ο Ελ Αραμπί στη θέση του Μασούρα.

35':  Σουτ του Νάτσου έξω από την περιοχή, η μπάλα εκτός εστίας.

35': Αλλαγή για τον Ατρόμητο. Ο Μπουσουλάτζιτς αντί του Μουνίθ.

29': Ο Κουτσιαύτης πηγαίνει να τσεκάρει ο ίδιος τη φάση. Κόκκινη κάρτα τελικά στον Μάτιτς.

28': Ο Καμαρά κερδίζει φάυυλ, σκληρό μαρκάρισμα του Μάτιτς που παίρνει κίτρινη.

24': Επιθετικό φάουλ του Χολέμπας στον Κιβρακίδη. Κίτρινη στον αριστερό μπακ του Ολυμπιακού.

20': Ο Σεμέδο έδωσε στη μπάλα πορεία προς τα δίχτυα με τον ώμο μετά από εκτέλεση κόρνερ, ο Γούτας έδιωξε πριν αυτή περάσει τη γραμμή.

18': Σουτ του Χολέμπας με το δεξί έξω από την περιοχή, η μπάλα πάνω από το δοκάρι.

15': Ο Ολυμπιακός κυριαρχεί στο γήπεδο.

12': Μεγάλη ευκαιρία για τον Ολυμπιακό. Ο Βαλμπουενά στον Ραφίνια, ο Μασούρας από πολύ καλή θέση την κεφαλιά, άουτ.

6': Ο Γιαννιώτης πέφτει στα πόδια του Χασάν και μπλοκάρει.

5': Σουτ του Φορτούνη έξω από την περιοχή, η μπάλα πάνω στον Γούτα.