ΑΠΟΛΛΩΝ - ΟΦΗ

LIVE: Απόλλων Σμύρνης - ΟΦΗ 2-1 (Τελικό)

Τέλος του αγώνα.

88': Αλλαγή και για τον Απόλλωνα, μέσα ο Λαγός, έξω ο Κολ.

Έλεγχος στο VAR για οφσάιντ. Μετράει το γκολ.

84': ΓΚΟΟΟΟΛ ο Απόλλων. Τραγικό λάθος του Σωτηρίου που αντί να μπλοκάρει, χάνει την μπάλα, με τον Ιωαννίδη να πλασάρει σε κενή εστία και να κάνει το 2-1.

83':  Επέμβαση του Σωτηρίου σε γυριστή κεφαλιά του Ιωαννίδη.

81': Ο Γρίβας δεν μπορεί να κερδίσει τον Βέρχουλστ σε τετ-α-τετ.

77': Πρώτη αλλαγή για τον ΟΦΗ, στη θέση του Σολίς, ο Σαρδινέρο.

73': Διπλή αλλαγή για τον Απόλλων, μέσα οι Τσαμπούρης και Ιωαννίδης, έξω οι Ντάουντα και Φερνάντεθ.

61': Κίτρινη στον Στάικο

60':  Μεγάλη ευκαιρία τον ΟΦΗ. Ο Στάρτζεον απέφυγε τρεις αντιπάλους, έστρωσε για τον Κοροβέση που την κατάλληλη στιγμή έκοψε για τον Ντε Γκουζμάν που από καλή θέση πλάσαρε άουτ

55': Κίτρινη κάρτα στον Μπαξεβανίδη

53': Ψηλοκρεμαστό σουτ του Ντάουντα, φεύγει πάνω από τα δοκάρια του Σωτηρίου.

Άρχισε το δεύτερο ημίχρονο. Ο Χουχούμης στη θέση του Μπεντινέλι.

Ολοκληρώθηκε το πρώτο ημίχρονο.

Τρία λεπτά οι καθυστερήσεις για το τέλος του πρώτου ημιχρόνου.

45': Σουτ του Στάικου, ο Βέρχουλστ έδιωξε σε κόρνερ.

40': Ο Σολίς; βρέθηκε σε θέση βολής (έπαιξε ωραία με τον Γρίβα), ο Βέρχουλστ  έδιωξε δύσκολα σε κόρνερ

37': Σουτ του Κολ είχε πορεία προς την εστία αλλά βρίσκει στο αριστερό πόδι του Ντάουντα.

33': Μεγάλη ευκαιρία για τον ΟΦΗ. Ο Ντε Γκουζμάν εκτέλεσε το φάουλ, ο Βέρχουλστ έκανε κακή έξοδο, η μπάλα στρώθηκε στον Σολίς που βρέθηκε σε θέση βολής, αλλά το σουτ του πέρασε άουτ

32': Αναγκαστική αλλαγή για τον Απόλλωνα, μέσα ο Φατιόν, έξω ο Τσιλούλης.

32': Κίτρινη κάρτα ο Σλίβκα

27': ΓΚΟΟΟΟΛ ο ΟΦΗ. Σέντρα ακριβείας του Ουές για το κεφάλι του Στάρτζεον, με τον Πορτογάλο να ευστοχεί από κοντά.

22': Μεγάλη χαμένη ευκαιρία για τον ΟΦΗ, με τον Γρίβα να στέλνει την μπάλα πάνω από τα δοκάρια του Βέρχουλστ υπό την πίεση των αντίπαλων αμυντικών.

18': ΓΚΟΟΟΟΟΛ ο Απόλλων.  Ο Απόλλων βρήκε για πρώτη φορά κενό χώρο, ο Σλίβκα σούταρε, ο Σωτηρίου απέκρουσε μεν αλλά ο Ντάοντα πήρε το «ριμπάουντ» και από κοντά άνοιξε το σκορ.

10': Εκτέλεση φάουλ του Ντε Γκουζμάν, μπλόκαρε ο Βέρχουσλστ.

5': Ο Μπεντινέλι τραβιέται δεξιά στα πρώτα λεπτά και ντουμπλάρει τον Τσιλούλη.

Άρχισε ο αγώνας.

Ο Απόλλων φιλοξενεί τον ΟΦΗ στο πλαίσιο της 24ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος.

Οι συνθέσεις

Ο Γιώργος Παράσχος θα ξεκινήσει με τον Βέρχουλστ στο τέρμα, τους Μπαξεβανίδη, Ντομίνγκες, Λισγάρα, Μπρούσιτς στην άμυνα από δεξιά προς τα αριστερά, τους Κολ, Σλίβκα, Τσιλούλη, Μαρκ Φερνάντεθ στο κέντρο και τον Μπεντινέλι πίσω από τον Ντάουντα.

Ο Γιώργος Παράσχος θα ξεκινήσει με τον Βέρχουλστ στο τέρμα, τους Μπαξεβανίδη, Ντομίνγκες, Λισγάρα, Μπρούσιτς στην άμυνα από δεξιά προς τα αριστερά, τους Κολ, Σλίβκα στα «6αρο-8άρια», τους Τσιλούλη, Μαρκ Φερνάντεθ στα άκρα και τον Μπεντινέλι πίσω από τον Ντάουντα.