LIVE: Παναθηναϊκός - Παναχαϊκή 2-0 - Τελικό

Με δύο νίκες εις βάρος της Παναχαϊκής ο Παναθηναϊκός προκρίθηκε στην επόμενη φάση του κυπέλλου Ελλάδας.

Τέλος του αγώνα.

Τρία τα λεπτά των καθυστερήσεων στο παιχνίδι.

89': Κίτρινη κάρτα στον Αλεξανδρόπουλο.

89': Σέντρα του Βαγιαννίδη από τα δεξιά με τους Κολοβό και Καμπετσή να μπαίνουν στην πορεία της μπάλας αλλά κανείς δεν πήδηξε και η μπάλα πέρασε άουτ.

77': Ωραίο γύρισμα του Βαγιαννίδη, ο Κολοβός έπιασε το σουτ στην κίνηση αλλά η μπάλα πέρασε άουτ.

74': Αλλαγή για την Παναχαϊκή. Κυνηγόιπουλος αντί Μαυρία.

71': ΓΚΟΟΟΟΛ ο Παναθηναϊκός. Ο Κολοβός δίνει στον Καμπετσή, ο οποίος βγαίνει απέναντι από τον Καπούταγλη και με πλασέ κάνει το 2-0.

69': Αλλαγή για την Παναχαϊκή. Εκτός ο Αντωνακόπουλος και στη θέση του ο Μωραίτης.

66': Ευκαιρία για την Παναχαϊκή. Κεφαλιά του Κυνηγόπουλου, ο Διούδης εντυπωσιακά θα αποκρούσει.

64': Δοκάρι για τον Παναθηναϊκό. Ο Βαγιαννίδης με εξαιρετική πάσα έβγαλε τετ-α-τετ τον Καμπετσή, ο οποίος έκανε το πλασέ αλλά η μπάλα βρήκε στο αριστερό δοκάρι της εστίας.

63': Διπλή αλλαγή για τον Παναθηναϊκό. Βαγιαννίδης και Φάουστο στις θέσεις των Σερπέζη και Μπεκ.

60': Αλλαγή για την Παναχαϊκή, Κολ αντί Τσελεπίδη.

52': ΓΚΟΟΟΛ για τον Παναθηναϊκό. Σέντρα του Αποστολάκη από τα δεξιά, η μπάλα πέρασε από τον Σερπέζη και ο Κολοβός με σουτ από το ύψος της μικρής περιοχής έκανε το 1-0.

Άρχισε το δεύτερο ημίχρονο.

Τέλος ημιχρόνου στο ΟΑΚΑ με τις δύο ομάδες να μένουν στο 0-0.

42': Κίτρινη κάρτα ο Αποστολάκης.

39': Από τα πόδια του Μπεκ η μπάλα έφτασε στον Νούνες που έκανε το σουτ, η μπάλα κόντραρε και κατέληξε κόρνερ.

38': Αλλαγή για τον Παναθηναϊκό. Εκτός ο Κολοβέτσιος που ένιωσε ενοχλήσεις και στη θέση του ο Αλεξανδρόπουλος.

38': Κίτρινη κάρτα στον Τσελεπίδη.

30': Ο  Μπεκ από τα δεξιά  έκανε τη σέντρα σουτ με τον Καμπετσή να μην προλαβαίνει και εν συνεχεία ο Δανός προσπάθησε με σουτ να σκοράρει, αλλά η μπάλα έφυγε άουτ..

27': Σουτ του Κολοβού, η μπάλα στην αγκαλιά του Καπούταγλη

23': Ευκαιρία για τον Παναθηναϊκό. Ο Σερπέζης βρέθηκε σε θέση βολής από τα δεξιά έκανε το σουτ με τον Καπούταγλη να διώχνει εντυπωσιακά σε κόρνερ.

16': Σε μια γρήγορη αντεπίθεση της Παναχαϊκής, ο Αντωνακόπουλος βρέθηκε μέσα στην περιοχή, καθυστέρησε για λίγο, γύρισε και έκανε το σουτ υπό την πίεση του Κολοβέτσιου, η μπάλα κόντραρε και έφυγε έξω.

15': Πρώτη ευκαιρία στο ματς, με τον Κολοβό να κάνει τραγικό τελείωμα από το ύψος της μικρής περιοχής.

12': Ο Μπεκ εκτέλεσε το φάουλ με πάσα προς τον Ζαγαρίτη, αυτός έκανε τη σέντρα με τρεις πράσινους να πηδάνε για την κεφαλιά χωρίς όμως αποτέλεσμα.

Συμπληρώθηκαν πέντε λεπτά στο ΟΑΚΑ με τον Παναθηναϊκό να έχει την πρωτοβουλία, αλλά δεν έχει καταφέρει να απειλήσει την ομάδα της Πάτρας.

Άρχισε ο αγώνας στο ΟΑΚΑ.

Ο Παναθηναϊκός έχοντας το υπέρ του 3-1 από το πρώτο παιχνίδι στην Πάτρα υποδέχεται την Παναχαϊκή θέλοντας να κάνει το δύο στα δύο και να προκριθεί στους "16" του κυπέλλου Ελλάδας.

Οι ενδεκάδες

Παναθηναϊκός: Διούδης, Κολοβέτσιος, Αποστολάκης, Ζαγαρίτης, Μαυρομμάτης, Κουρμπέλης, Νούνες, Μπεκ, Σερπέζης, Κολοβός, Καμπετσής.

Παναχαϊκή: Καπούταγλης, Πατάπης, Πατρώνης, Μαυρίας, Ιντζόγλου, Παπατόλιος, Αντωνακόπουλος, Μουστακόπουλος, Λινάρδος, Μασούρας, Τσελεπίδης.