75΄: Αλλαγές για τον Παναθηναϊκό. Μέσα Σερπέζης και Περέα, έξω Μακέντα και Μπουζούκης.

68΄: Cooling break στην αναμέτρηση.

68΄: Αλλαγή για τον Παναθηναϊκό. Στη θέση του Χατζηγιοβάνη πέρασε ο Κολοβός.

66΄: Κίτρινη κάρτα στον Ελ Αραμπί.

64΄: Αλλαγές για τους Πειραιώτες. Μέσα Μασούρας και Λοβέρα, έξω Φορτούνης και Βαλμπουενά.

64΄: Μεγάλη ευκαιρία για τον Ολυμπιακό, αλλά ο Ελ Αραμπί δεν μπόρεσε να σκοράρει.

LIVE: ΟΦΗ - ΠΑΟΚ 2-2 (Τελικό)

Τέλος αγώνα: ΟΦΗ - ΠΑΟΚ 2-2.

90+8΄: Στην τελευταία φάση του αγώνα, ο Πασχαλάκης έπιασε κεφαλιά, αλλά δεν μπόρεσε να απειλήσει.

90+7΄: Μεγάλη επέμβαση του Πασχαλάκη σε κοντινή προβολή του Νέιρα.

Επτά τα λεπτά των καθυστερήσεων, όπως και στο πρώτο ημίχρονο.

89' Ο Φιγκεϊρέδο δίνει τη θέση του στον Μάνο.

88΄: Μεγάλη ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ, αλλά η κεφαλιά του Άκπομ πέρασε λίγο άουτ.

86΄: Ωραίο ανάποδο ψαλίδι του Μαουρίσιο, μπλόκαρε την μπάλα ο τερματοφύλακας του ΟΦΗ.

04/07/2020
LIVE: Αστέρας Τρίπολης - Βόλος 4-0 (Τελικό)

Τέλος αγώνα: Αστέρας Τρίπολης - Βόλος 4-0.

90+2' Πολύ καλό σουτ του Μαξ, η μπάλα λίγο δίπλα από το δεξί παραθυράκι του Τσιφτσή

Πέντε λεπτά οι καθυστερήσεις.

85' Ο Μπαλογιάννης στη θέση του Γκουαροτσένα για τον Βόλο.

77' Αλάγκμπε αντί του Λουίς Φερνάντεθ για τον Αστέρα.

74' Πολύ καλή στιγμή για τον Βόλο. Ο Κυζιρίδης πλάσαρε από κοντά, αλλά η μπάλα βρήκε στον Πασαλίδη και πέρασε ο κίνδυνος

04/07/2020
"Λύγισε" τον ΟΦΗ ο Ολυμπιακός και το σήκωσε οριστικά!

Οριστικά πρωταθλητής ο Ολυμπιακός, καθώς οι Πειραιώτες νίκησαν 2-1 τον ΟΦΗ στο «Γεώργιος Καραϊσκάκης» και σφράγισαν τον τίτλο, ανεξαρτήτως της απόφασης του CAS για την τιμωρία (ή μη) του ΠΑΟΚ.

Μάλιστα, η ομάδα του Πέδρο Μαρτίνς έκανε το «5 στα 5» στα playoffs και συνεχίζει αήττητη (25-6-0) στο πρωτάθλημα!

Να τονιστεί πως ο Πορτογάλος τεχνικός επιχείρησε ροτέισον, με τον Χασάν να είναι ο μεγάλος πρωταγωνιστής, αφού σκόραρε δύο φορές (27’, 83’). Στο 45’+1’ ισοφάρισε για τους Κρητικούς ο Σακόρ, ενώ οι γηπεδούχοι είχαν χαμένο πέναλτι στο 80’ με τον Βαλμπουενά.

01/07/2020
Έκανε... σεφτέ στα play off ο Παναθηναϊκός, 2-0 τον Άρη

Την πρώτη του νίκη στα φετινά play off πήρε ο Παναθηναϊκός που επικράτησε του Άρη των… 14 παικτών με σκορ 2-0 στο ΟΑΚΑ για την 4η αγωνιστική και ανέβηκε στους 50 βαθμούς, αφήνοντας παράλληλα τον αντίπαλό του στους 38.

Οι "πράσινοι" άνοιξαν το σκορ στο 41ο λεπτό χάρη σε σουτ του Κουρμπέλη, ενώ το τελικό 2-0 διαμόρφωσε ο Κολοβέτσιος με κεφαλιά στο 88΄.

Την επόμενη αγωνιστική ο Παναθηναϊκός υποδέχεται τον Ολυμπιακό, στο ντέρμπι «αιωνίων», ενώ ο Άρης φιλοξενεί την ΑΕΚ, με αμφότερα τα παιχνίδια να διεξάγονται την Κυριακή 5 Ιουλίου.

Ο αγώνας:

01/07/2020
LIVE: Ολυμπιακός - ΟΦΗ 2-1 (Τελικό)

Τέλος αγώνα: Ολυμπιακός - ΟΦΗ 2-1.

90+1΄: Καλή φάση για τον ΟΦΗ, αλλά το σουτ του Ναμπί πέρασε λίγο άουτ.

85' Μεγάλη ευκαιρία για τον Ολυμπιακό. Ο Καμαρά μπήκε στην περιοχή, βρέθηκε απέναντι στον Σωτηρίου, όμως ο τερματοφύλακας του ΟΦΗ τον νίκησε.

84' Πέμπτη αλλαγή για τον Ολυμπιακό. Ο Μπουχαλάκης πήρε τη θέση του Φορτούνη.

83' Τέταρτη αλλαγή για τον Ολυμπιακό. Ο Λοβέρα αντικαθιστά τον Χασάν.

01/07/2020
LIVE Streaming: Ο τελικός της Super League K17 ανάμεσα σε Ολυμπιακό και ΠΑΟΚ

Ο Τελικός του Πρωταθλήματος Super League K17, ανάμεσα στον Ολυμπιακό και τον ΠΑΟΚ κάνει σέντρα στις 18:45 και μπορείτε να τον δείτε ζωντανά μέσω YouTube!

01/07/2020
LIVE: Παναθηναϊκός - Άρης 2-0 (Τελικό)

Τέλος αγώνα: Παναθηναϊκός - Άρης 2-0.

90+1΄: Κίτρινη κάρτα στον Μπρούνο Γκάμα.

88΄: ΓΚΟΛ για τον Παναθηναϊκό! Εκτέλεση κόρνερ του Μπουζούκη και ο Κολοβέτσιος με κεφαλιά κάνει το 2-0.

87' Πολύ καλή ευκαιρία για τον Παναθηναϊκό, με τον Αθανασακόπουλο να μην μπορεί να σκοράρει.

82' Διπλή αλλαγή για τον Παναθηναϊκό με τους Περέα και Ζαγαρίτη να μπαίνουν αντί των Καμπετσή και Χατζηθεοδωρίδη.

01/07/2020
Όλα... μηδέν στο Βόλο

Σε ένα αδιάφορο βαθμολογικά παιχνίδι, που διεξήχθη στο πλαίσιο της 4ης αγωνιστικής των play out, Βόλος και Λαμία έμειναν στο 0-0 σε έναν αγώνα με ελάχιστες φάσεις μπροστά από τις δύο εστίες...

Ο αγώνας:

29/06/2020
LIVE: Βόλος - Λαμία 0-0

Τέλος αγώνα: Βόλος - Λαμία 0-0.

86' Σουτ του Αραβίδη που επιχείρησε να αιφνιδιάσει τον Καραγκιόζη από πολύ μακριά, χωρίς όμως αποτέλεσμα.

80' Αλλαγή για τον Βόλο ο Γέντρισεκ στη θέση του Μουνίθ.

73' Φάουλ του Βάντερσον και κίτρινη κάρτα για τον αρχηγό της Λαμίας.

70' Αλλαγή για τη Λαμία ο Αραβίδης στη θέση του Βιγιάλμπα.

64' Σουτ του Βιγιάλμπα μέσα από την περιοχή σταματάει στον Τσοκάνη.

59' Σουτ του Σάλιακα, μπλοκάρει σταθερά ο Καραγκιόζης.

29/06/2020
Πήρε ανάσα παραμονής ο Πανιώνιος, έμπλεξε για τα καλά η Ξάνθη

Ένας ψυχωμένος Πανιώνιος επικράτησε με σκορ 2-1 της Ξάνθης στη Νέα Σμύρνη και έπιασε τον Παναιτωλικό στους 21 βαθμούς, ενώ παράλληλα βρίσκεται στο -1 από την ακριτική ομάδα, για το ολικό come-back στα play out.

Οι "κυανέρυθροι" άνοιξαν το σκορ στο 30΄ με τον Μαξίμοβιτς, ενώ το δεύτερο γκολ για την ομάδα του Λεωνίδα Βόκολου πέτυχε ο Τσιλούλης στο 66΄. Το τελικό αποτέλεσμα διαμόρφωσε στο 90+3΄ ο Φοσέ με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι.

Ο αγώνας:

27/06/2020
LIVE: Πανιώνιος - Ξάνθη 2-1 (Τελικό)

Τέλος αγώνα: Πανιώνιος - Ξάνθη 2-1.

90+8΄ Ακόμα μία κεφαλιά του Κασάδο, ξανά άουτ η μπάλα.

90+7' Κεφαλιά του Κασάδο, η μπάλα άουτ.

90+3΄ ΓΚΟΛ για την Ξάνθη. Οι Ακρίτες μειώνουν σε 2-1 χάρη σε εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Φόσέ.

90+1΄ Πέναλτι για την Ξάνθη. Ο Γκαρκαλατζίδης το κερδίζει από τον Λυμπεράκη.

87΄ Δοκάρι για την Ξάνθη! Σέντρα του Ντε Αμορίμ, παρεμβαίνει ο Φοσέ, ο Στάρτζεον από κοντά στο δοκάρι.

27/06/2020
LIVE: Τσέλσι - Μάντσεστερ Σίτι 2-1 (Τελικό) - Πρωταθλήτρια Αγγλίας η Λίβερπουλ

Τέλος αγώνα: Τσέλσι - Μάντσεστερ Σίτι 2-1.

90+3΄: Σουτ από τον Πέδρο, η μπάλα πέρασε άουτ.

90+2΄: Αλλαγή για την Τσέλσι. Έξω ο Πούλισιτς, μέσα ο Γκίλμουρ.

Μπήκαμε στις καθυστερήσεις του αγώνα.

82΄: Η Σίτι έστω και με δέκα παίκτες προσπαθεί να πιέσει.

Με το σκορ να παραμένει έτσι η Λίβερπουλ θα στεφθεί από σήμερα πρωταθλήτρια.

78΄: ΓΚΟΛ για την Τσέλσι! Ο Γουίλιαν είναι εύστοχος από την άσπρη βούλα και η Τσέλσι παίρνει ξανά το προβάδισμα (2-1).

25/06/2020
Ισοπαλία στην Τρίπολη και όλα... ανοιχτά για την 7η θέση

Σε ένα ματς χωρίς ιδιαίτερο βαθμολογικό ενδιαφέρον και με μοναδικό κίνητρο την 7η θέση στην τελική κατάταξη του πρωταθλήματος, Αστέρας Τρίπολης και Ατρόμητος αναδείχθηκαν ισόπαλοι με σκορ 1-1.

Οι Αρκάδες προηγήθηκαν στο σκορ στο 34ο λεπτό χάρη σε γκολ του Πασαλίδη, ενώ το τελικό αποτέλεσμα διαμόρφωσε στο 45΄ με κεφαλιά ο Ρισβάνης.

Ο αγώνας:

21/06/2020
LIVE: Ολυμπιακός - Παναθηναϊκός 3-0 (Τελικό)

Τέλος αγώνα: Ολυμπιακός - Παναθηναϊκός 3-0.

90+5΄: Ο Διούδης σταματάει σε τετ α τετ τον Μασούρα, ο οποίος προσπάθησε να τον κρεμάσει.

90+1΄: ΓΚΟΛ για τον Ολυμπιακό! Ο Καφού πιάνει ωραίο σουτ έξω από την περιοχή, αφήνει "άγαλμα" τον Διούδη και κάνει το 3-0.

Πέντε τα λεπτά των καθυστερήσεων.

89΄: Καλή στιγμή για τον Παναθηναϊκό. Ωραία κεφαλιά του Καμπετσή, η μπάλα λίγο άουτ.

86΄: Νέα αλλαγή για τους "πράσινους". Στη θέση του Ανουάρ μπήκε ο Καμπετσής.

21/06/2020
LIVE: Αστέρας Τρίπολης - Ατρόμητος 1-1 (Τελικό)

Τέλος αγώνα: Αστέρας Τρίπολης - Ατρόμητος 1-1.

Πέντε λεπτά καθυστερήσεις.

87' Αλλαγή για τον Αστέρα. Εκτός ο Λουίς Φερνάντεθ, μέσα ο Μπόρχα Φερνάντεθ.

86' Διπλή αλλαγή για τον Ατρόμητο. Μέσα οι Γιακουμάκης, Ούμπιντες, εκτός οι Βέλλιος και Γκάλο.

83' Κίτρινη κάρτα στον Πασαλίδη.

79' Αλλαγή για τον Αστέρα. Εκτός ο Ντέλετιτς, μέσα ο Τζίμας.

79΄ Νέα ευκαιρία για τον Αστέρα. Νέο σουτ του Ντέλετιτς, αυτή τη φορά η μπάλα πέρασε άουτ.

21/06/2020
Σούπερ ματς χωρίς νικητή στο ΟΑΚΑ - Ισοπαλία 2-2 για ΑΕΚ και Άρη...

Σε ένα συναρπαστικό ματς, ιδιαίτερα στο β΄ ημίχρονο, ΑΕΚ και Άρης μοιράστηκαν τους βαθμούς στο ΟΑΚΑ με το ισόπαλο 2-2. Έτσι, η Ένωση είναι πλέον ισόβαθμη με τον ΠΑΟΚ στη δεύτερη θέση, μετά τους τρεις πρώτους αγώνες των play off της Super League.

Η ΑΕΚ είχε διαδοχικές χαμένες ευκαιρίες, ιδίως με τον Αραούχο, αλλά ο Άρης ήταν αυτός που πήρε το προβάδισμα. Από μία εντελώς αψυχολόγητη, ακατανόητη και "παιδική" ενέργεια του Μάνταλου που πέταξε κάτω το Μπα μέσα στην περιοχή, οι φιλοξενούμενοι κέρδισαν πέναλτι, το οποίο αξιοποίησε ο Γκάμα στο 55΄.

20/06/2020
ΒΙΝΤΕΟ: "Λύγισε" τη Γιουβέντους η Νάπολι και κατέκτησε το Κύπελλο Ιταλίας

Μπορεί να μην κατάφερε να σκοράρει στην κανονική διάρκεια του αγώνα (0-0), ωστόσο η Νάπολι του Τζενάρο Γκατούζο ήταν ψύχραιμη στη διαδικασία των πέναλτι, νίκησε με 4-2 την Γιουβέντους και κατέκτησε για 6η φορά το Κύπελλο Ιταλίας.

Μάλιστα, η Γιουβέντους αν και μπήκε πιο δυνατά, φάνηκε να ξεμένει από δυνάμεις στην επανάληψη. Δύο δοκάρια για τους νικητές και Κυπελλούχους, στο 24’ με τον Ινσίνιε και στο 90+2’ με τον Έλμάς μετά από κεφαλιά του Μαξίμοβιτς και την επέμβαση του Μπουφόν.

Ο αγώνας:

18/06/2020
LIVE Τελικός Κυπέλλου Ιταλίας: Νάπολι - Γιουβέντους 0-0 (4-2 Πέναλτι)

Ο Μίλικ κάνει το 4-2 και η Νάπολι κατακτά το Κύπελλο Ιταλίας!

Εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Ράμσεϊ και 3-2.

Ο Μαξίμοβιτς είναι ψύχραιμος και πετυχαίνει το 3-1.

Εύστοχο πέναλτι του Μπονούτσι και 2-1.

Ο Πολιτάνο "νίκησε" τον Μπουφόν και κάνει το 2-0.

Άστοχο πέναλτι και από τον Ντανίλο!

Εύστοχο πέναλτι του Ινσίνιε και 1-0 για τη Νάπολι.

Άστοχο πέναλτι από τον Ντιμπάλα.

Ξεκινάει η διαδικασία.

Τέλος αγώνα: Νάπολι - Γιουβέντους 0-0. Στα πέναλτι θα κριθεί ο τίτλος.

17/06/2020
LIVE: Ολυμπιακός - Άρης 3-1 (Τελικό)

Τέλος αγώνα: Ολυμπιακός - Άρης 3-1.

90'+4' Μεγάλη χαμένη ευκαιρία για τον Άρη να μειώσει κι άλλο, με τον Μαντσίνι να κλέβει τη μπάλα από τον Σα, να σερβίρει στον Ιντέγε έτοιμο γκολ, αλλά εκείνον να αστοχεί!

90' Τέσσερα λεπτά θα είναι οι καθυστερήσεις.

84' Ο Κουέστα πέφτει στην αριστερή του γωνία και αποκρούει την εκτέλεση του Φορτούνη, διατηρώντας παράλληλα το 3-1!

83' Πέναλτι για τον Ολυμπιακό! Για μαρκάρισμα του Ροζ στον Φορτούνη.