LIVE (6ος Όμιλος): Λάτσιο - Ντόρτμουντ 3-1 (τελικό)

Τέλος αγώνα.

76'  Γκοολ για τη Λάτσιο! Διαλύει την ανησυχία των γηπεδούχων ο Ακπά Ακπρό. Σκοράρει μετά από ασίστ του Ιμόμπιλε.

71' Γκοολ για την Ντόρτμουντ! Σκοράρει ο Χάλαντ. Μειώνει ο Νορβηγός σε 2-1 για την ομάδα της Βεστφαλίας.

48' Απειλεί ο Χάλαντ, ο Στρακόσα απομακρύνει.

Ξεκίνησε το δεύτερο ημίχρονο.

Τέλος πρώτου ημίχρονου.

23' ΓΚΟΟΟΛ για τη Λάτσιο !: Ο Λουίζ Φελίπε διευρύνει το προβάδισμα των γηπεδούχων.

LIVE (8ος Όμιλος): Παρί Σεν Ζερμέν-Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ 1-2, Λειψία-Μπασακσεχίρ 2-0 (τελικά)

Τέλος και στη Λείψια.

Τελείωσε το ματς στο Παρίσι.

87΄ Γκοοολ για τη Γιουνάιτεντ! Οι φιλοξενούμενοι βρήκαν το δεύτερο γκολ που έψαχναν με ωραίο διαγώνιο σουτ του Ράσφορντ.

55' ΓΚΟΟΛ για την Παρί Σεν Ζερμέν!  Ο Νεϊμάρ εκτελεί το κόρνερ, ο Μαρσιάλ στην προσπάθεια να απομακρύνει στέλνει την μπάλα στα δίχτυα της εστίας του Ντε Χέα.

48' Ο Εμπαπέ κάνει το σουτ, ο Ντε Χέα απομακρύνει.

Τέλος πρώτου ημιχρόνου.

LIVE Champions League (5ος όμιλος): Τσέλσι - Σεβίλλη 0-0, Ρεν - Κράσνονταρ 1-1 (Τελικά)

Τέλος αγώνων: Τσέλσι - Σεβίλλη 0-0 και Ρεν - Κράσνονταρ 1-1.

80΄: Μπήκαμε στο τελευταίο δεκάλεπτο των αναμετρήσεων.

70΄: Πιέζει για δεύτερο γκολ η Ρεν.

65΄: Στο παιχνίδι του Λονδίνου είναι χαμηλός ο ρυθμός και παραμένει το 0-0 της Τσέλσι με την Σεβίλλη.

59΄: ΓΚΟΛ! Η Κράσνονταρ ισοφαρίζει άμεσα με φοβερό γκολ του Ραμίρες.

55' ΓΚΟΛ! Πέναλτι για τη Ρεν καταλογίζει ο Σιδηρόπουλος και ο Γκιρασί κάνει το 1-0 για τους Γάλλους κόντρα στην Κράσνονταρ.

20/10/2020
LIVE Champions League (7ος όμιλος): Μπαρτσελόνα - Φερεντσβάρος 5-1 (Τελικό)

Τέλος αγώνα: Μπαρτσελόνα - Φερεντσβάρος 5-1.

89΄: ΓΚΟΛ! Η Μπαρτσελόνα ανεβάζει τον δείκτη του σκορ στο 5-1 με τον Ντεμπελέ.

84΄: ΓΚΟΛ! Οι Καταλανοί βρίσκουν και τέταρτο γκολ με τον 17χρονο Πεντρί ύστερα από ασίστ του Ντεμπελέ.

69΄: ΓΚΟΛ! 3-1 οι Ούγγροι με τον Καράτιν!

68' Κόκκινη ο Πικέ και πέναλτι για την Φερεντσβάρος.

52΄: ΓΚΟΛ! Η Μπαρτσελόνα πετυχαίνει και τρίτο γκολ με τον Κουτίνιο.

20/10/2020

LIVE Champions League (6ος Όμιλος): Ζενίτ-Κλαμπ Μπριζ 1-2(τελικό)

90+3' Γκολ για την Κλαμπ Μπριζ! Ο Φόρμερ συνδυάζεται με τον Ντε Κετέλερε, ο οποίος με πλασέ «γράφει» το 1-2 και σκοράρει στο ντεμπούτο στο Champions League!

88' Αλλαγή για τη Ζενίτ. Ο Ερόκιν στην θέση του Οζντοέφ.

85' Κίτρινη κάρτα στον Βανάκεν.

84' Ευκαιρία για τη Ζενίτ! Ο Μοστοβόι αστοχεί από πλεονεκτική θέση.

82' Αλλαγή για την Κλαμπ Μπριζ. Ο Μπαντζί στην θέση του Ντένις.

77' Αλλαγή για την Κλαμπ Μπριζ. Ο Λανγκ στην θέση του Ντιατά.

LIVE Champions League (7ος όμιλος): Ντιναμό Κιέβου - Γιουβέντους 0-2 (Τελικό)

Τέλος αγώνα: Ντιναμό Κιέβου - Γιουβέντους 0-2.

84΄: ΓΚΟΛ! Μπαλιά του Κουαδράδο, ο Μοράτα τη στέλνει στα δίχτυα (0-2).

Η Γιουβέντους δεν απειλείται ιδιαίτερα και κρατάει το προβάδισμά της.

Στο 55΄ το ματς, παραμένει το 0-1.

47΄: ΓΚΟΛ! Η Γιουβέντους ανοίγει το σκορ με τον Μοράτα (0-1).

Τέλος πρώτου ημιχρόνου: Ντιναμό Κιέβου - Γιουβέντους 0-0.

45΄: Κίτρινη στον Μπετανκούρ για τη Γιουβέντους.

20/10/2020

Όλα «μηδέν» στην Λαμία

Στο... μηδέν έμειναν η Λαμία και ο Παναιτωλικός στο παιχνίδι που έκλεισε την 5η αγωνιστική της Super League. Οι γηπεδούχοι, στην «πρώτη» του Μπάμπη Τεννέ στον πάγκο τους, πήραν τον πρώτο βαθμό τους στο πρωτάθλημα, αλλά παρέμειναν στην τελευταία θέση του βαθμολογικού πίνακα, ισόβαθμοι πλέον με την ΑΕΛ.

LIVE: Λαμία-Παναιτωλικός 0-0 (τελικό)

Τέλος του αγώνα.

93': Ο Χατζηστραβός αποβλήθηκε για φάουλ με τις τάπες πάνω σε παίκτη του Παναιτωλικού.

86': Κίτρινη στον Μπιανκόνι.

84': Αλλαγές για την Λαμία: Ο Σκόνδρας αφήνει την θέση του στον Χατζηστραβό και στη θέση του Ντέλετις ο Βασιλόγιαννης.

83': Γύρισμα του Βέργου, ο Ασίγκμπα έβγαλε σε πρώτη φάση και απομάκρυνε στη συνέχεια η άμυνα της Λαμίας.

73':  Μέσα ο Μπιανκόνι, έξω ο Αραμπούλι.

71' Ευκαιρία για τη Λαμία! Σουτ του Ντέλετιτς μέσα από την περιοχή το «βγάζει» ο Κνετ

LIVE: ΑΕΚ - ΠΑΟΚ 1-1 (Τελικό)

Τέλος αγώνα: ΑΕΚ - ΠΑΟΚ 1-1.

90+6΄: Στην τελευταία φάση του αγώνα ο Τσιντώτας νικάει τον Σφιντέρσκι σε τετ α τετ.

90+3': Καλή σέντρα του Γιαννούλη, αδύναμη κεφαλιά του Τσόλακ και μπλοκάρει ο Τσιντώτας.

Έξι τα λεπτά των καθυστερήσεων.

89΄: ΓΚΟΛ για τον ΠΑΟΚ! Ο Μπίσεσβαρ έκανε την σέντρα, ο Σφιντέρσκι την πρώτη κεφαλιά και ο Μουργκ με προβολή στο ύψος του δευτέρου δοκαριού σκόραρε για το 1-1.

87΄: Νέα καλή στιγμή για τον ΠΑΟΚ, με τον Μπίσεσβαρ να μην μπορεί από κοντά με κεφαλιά να σκοράρει.

18/10/2020

LIVE: ΑΕΛ - Αστέρας Τρίπολης 1-3 (τελικό)

94' Γκολ για τον Αστέρα! Μετά από εξαιρετική συνεργασία ο Λουίς Φερνάντεθ σκοράρει για το 1-3

Πέντε λεπτά ο επιπλέον χρόνος

89'  Γκοολ για την ΑΕΛ! Ο Μούζεκ με κεφαλιά σκοράρει και μειώνει σε 1-2

85' Αλλαγές για την ΑΕΛ. Στη θέση του Μιλοσάβλιεβιτς ο Γλύνος και ο Ζαχαράλης στη θέση του Πλατέλλα

79' Κίτρινη κάρτα στον Νικολιά.

«Πολυβόλο» ο Ελ Αραμπί και «τεσσάρα» ο Ολυμπιακός στον Ατρόμητο

Έπρεπε να «ξοδέψει» για ακόμη μία φορά ένα ημίχρονο μένοντας στο «μηδέν» (έβδομο φετινό που δεν έχει σκοράρει στο πρώτο 45λεπτο) ο Ολυμπιακός και μετά να «πατήσει» γκάζι στο δεύτερο μέρος για να επικρατήσει εύκολα του Ατρόμητου με 4-0 (με χατ-τρικ του Ελ Αραμπί), στο παιχνίδι που έκλεισε το πρώτο μέρος της 5ης αγωνιστικής της Super League.

17/10/2020

ΒΙΝΤΕΟ: «Ρετιρέ» ο Άρης με το αγαπημένο του 1-0

Στην κορυφή του βαθμολογικού πίνακα θα παραμείνει ο Άρης για τουλάχιστον ακόμα μία εβδομάδα. Οι «κίτρινοι», στο πλαίσιο της 5ης αγωνιστικής της Super League, επικράτησαν με 1-0 του Απόλλωνα Σμύρνης χάρη σε γκολ του Μπρούνο Γκάμα.

Παιχνίδι το οποίο διεξήχθη στο Εθνικό Στάδιο Ιωαννίνων «Οι Ζωσιμάδες», καθώς στο «Κλεάνθης Βικελίδης» πραγματοποιούνται εργασίες βελτίωσης του αγωνιστικού χώρου, και στο οποίο χρειάστηκε δύο φορές η βοήθεια του Video Assistant Referee.

LIVE: Ολυμπιακός - Ατρόμητος 4-0 (τελικό)

Τέσσερα λεπτά οι καθυστερήσεις.

87': ΓΚΟΟΟΟΟΛ ο Ολυμπιακός.  Ο Ελ Αραμπί έκανε το 4-0 για τον Ολυμπιακό και ολοκλήρωσε το χατ-τρικ. Μετά την εκτέλεση κόρνερ ο Μαροκινός έστειλε την μπάλα στα δίχτυα.

82': ΓΚΟΟΟΟΟΛ ο Ολυμπιακός. Ο Λοβέρα έφυγε εξαιρετικά στην κόντρα πίσω από τη σέντρα. Αντί να δώσει έτοιμο γκολ στον Ραντζέλοβιτς, καθυστέρησε και την έδωσε στον Αραμπί, ο οποίος έκανε ωραία ντρίμπλα και σουτ μέσα από την περιοχή στέλνοντας τη μπάλα στα δίχτυα. Ολυμπιακός - Ατρόμητος 3-0.

17/10/2020

LIVE: Άρης - Απόλλων Σμύρνης 1-0 (τελικό)

Τέλος του αγώνα. Ο Άρης νίκησε με 1-0 και παραμένει στην πρώτη θέση της βαθμολογίας του πρωταθλήματος με 13 βαθμούς.

93': Μάνος και Μπαγκαλιάνης αντί Μπερτόλιο και Ματίγια για τον Άρη.

93': Αποβλήθηκε και ο γενικός αρχηγός του Άρη. Θωμάς Ναζλίδης.

90': Έξι λεπτά οι καθυστερήσεις.

89': Δεύτερη κίτρινη και αποβολή στον Μάντζιο.

Υπάρχει οφσάιντ στην αρχή της φάσης ο Μουνιέ. Σωστά πρώτα υπάρχει αυτό και σφυρίζεται.

Για πέναλτι γίνεται ο έλεγχος σε επαφή του Μουνιέ με τον Ροζ.

Υπάρχει έλεγχος VAR. Ο Καραντώνης πηγαίνει στο μόνιτορ.

LIVE: Ελλάδα - Κόσοβο 0-0 (τελικό)

Από μία κίτρινη κάρτα σε Μπουχαλάκη και Χασάνι

Τέσσερα λεπτά ο επιπλέον χρόνος

87' Στη θέση του Χατζηδιάκου, ο Λαμπρόπουλος

80' Στη θέση του Κολόλι ο Ρασάνι.

73΄ Στη θέση του Μπακασέτα ο Φορτούνης και ο Πέλκας στη θέση του Λημνιού

70' Τραγικό σουτ στην κίνηση του Μπουχαλάκη, άουτ η μπάλα

63΄ Στη θέση του Τσέλινα ο Χασάνι για το Κόσοβο.

62' Στη θέση του Ζέκα ο Μπουχαλάκης και ο Φούντας στη θέση του Μάνταλου

LIVE: Ελλάδα U21 - Κροατία U21 0-1 (τελικό)

89'  Αλλαγή για την Ελλάδα. Ο Μπαγκαλιάνης στη θέση του Τσιγγάρα.

83'  Από μία κίτρινη κάρτα σε Βίτζινγκερ και Παπανικολάου.

78΄ Αλλαγή για την Ελλάδα. Ο Ξενιτίδης στη θέση του Μπουζούκη.

78'  Αλλαγή για την Κροατία. Ο Κουλένοβιτς στη θέση του Μούσα.

73'  Αλλαγή για την Ελλάδα. Ο Εμμανουηλίδης στη θέση του Νικολάου.

69' Ευκαιρία για την Ελλάδα! Ο Μπουζούκης κάνει το σουτ με το αριστερό, η μπάλα κοντράρει και φεύγει κόρνερ.

13/10/2020
"Καθάρισε" την Μολδαβία και παρέμεινε στην κορυφή η Εθνική

Την δεύτερη νίκη της σε τρία ματς, πέτυχε η Εθνική μας ομάδα στον Γ' όμιλο της 3ης κατηγορίας του Nations League, καθώς επικράτησε με 2-0 της Μολδαβίας -με τα γκολ των Μπακασέτα (45+3' πεν.) και Μάνταλου (50')- και παρέμεινε στην κορυφή του γκρουπ, συγκατοικώντας με τη Σλοβενία (σ.σ. νίκησε στο Κόσοβο) στους 7 βαθμούς.

Ο αγώνας:

11/10/2020
LIVE: Ελλάδα - Μολδαβία 2-0 (Τελικό)

Τέλος αγώνα: Ελλάδα - Μολδαβία 2-0.

90+3΄: Νέο σουτ του Φορτούνη, ξανά στο δοκάρι η μπάλα!

90+1΄: Ωραίο σουτ του Φορτούνη, η μπάλα χτύπησε στο δοκάρι.

Αποκρούει ο Βλαχοδήμος, παραμένει το 2-0 υπέρ της Ελλάδας.

87' Πέναλτι για τη Μολδαβία. Ο Ρότα τράβηξε αντίπαλό του και αντίκρισε κίτρινη κάρτα.

85' Ο Φούντας για τον Φορτούνη που πλασάρει με το αριστερό, ο Ναμάσκο με το ένα χέρι αποκρούει.

83' Φούντας αντί Παυλίδη και Μπουχαλάκης αντί Κουρμπέλη

11/10/2020
LIVE: Αυστρία-Ελλάδα 2-1 (τελικό)

90+3' Ευκαιρία για την Εθνική με τον Τζάβελλα να γυρίζει με το κεφάλι στον Μπακασέτα, ο οποίος σούταρε άουτ.

Τρία λεπτά οι καθυστερήσεις.

82' Αλλαγή για την Ελλάδα. Ο Λημνιός αφήνει την θέση του στον Τζόλη.

80'  Γκοοοολ για την Αυστρία! Οι Αυστριακοί έφεραν τούμπα το ματς. Μετά από ανάπτυξη από τα αριστερά, ο Σάουμπ είδε τον Μπάοιμγκαρντνερ που σούταρε για το 2-1.

07/10/2020
LIVE: Λαμία-Βόλος 1-2 (τελικό)

82' Κίτρινη κάρτα στον Δημόπουλο.

81' Αλλαγή για τον Βόλο. Στη θέση του Περέα, ο Κιάκος.

79' Σουτ του Βασιλακάκη, μπλοκάρει ο Γκαραβέλης.

75' Στη θέση του Χατζηστραβού, ο Αραμπούλι.

75' Στη θέση του Μπεχαράνο, ο Μπουλούλης

68' Κίτρινη κάρτα στον Μπεχαράνο.

Αλλαγή για τη Λαμία. Στη θέση του Παλαβαντισβίλι, ο Βασιλακάκης.

64' Γκοοολ για τον Βόλο! Μετά από σέντρα του Μαρτίνες, ο Δουβίκας με προβολή κάνει το 1-2

62' Κίτρινη κάρτα στον Σκόνδρα .