Πανθρακικός - Κέρκυρα 1-0 (Ιγκόρ πεν. 38΄) - Βαθμολογική ανάσα για τον Πανθρακικό

Τελείωσε ο αγώνας στην Κομοτηνή με τον Πανθρακικό να παίρνει την πολύτιμη νίκη με 1-0.

Ο Μαρκόβσκι ανέλαβε να εκτελέσει το πέναλτι για την Κέρκυρα, αλλά ο Αθανασιάδης έπεσε στη δεξιά του γωνία και μπλόκαρε.

Στο 74΄ η Κέρκυρα κέρδισε πέναλτι, όταν ο Πορουρίδης αμυντικός ανέτρεψε εντός της περιοχής αντίπαλο του. Ο αμυντικός του Πανθρακικού αποβλήθηκε.

Άρχισε το δεύτερο ημίχρονο στην Κομοτηνή.

Τελείωσε το πρώτο ημίχρονο στην Κομοτηνή. Θέαμα κάτω του μετρίου και από τις δύο ομάδες.

Στο 38΄ ο Ιγκόρ άνοιξε το σκορ με πέναλτι για τον Πανθρακικό.

Άρχισε πριν από λίγο το ματς στην Κομοτηνή.

Με τον αγώνα Πανθρακικός -Κέρκυρα ανοίγει σε λίγα λεπτά η αυλαία της 18ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος.

Οι ενδεκάδες των δύο ομάδων:

Πανθρακικός: Αθανασιάδης, Μεχία, Μελίσσης, Ρομέου, Κάσες, Εμπόου, Ίγκορ, Ντιγκινί, Τσουμάνης, Λαδάκης, Ποτουρίδης.

Κέρκυρα: Σέτκους, Παρασκευαΐδης, Ναγιάρ, Ρόχας, Καρντόσο, Μαρκόβσκι, Κρητικός, Κόντος, Χαβίτο, Σιόντης, Ντιμιτρόβσκι.