Ολυμπιακός

LIVE: Ολυμπιακός - Βέροια 6-1 Τελικό

Τέλος του αγώνα.

89' ΓΚΟΛ για τον Ολυμπιακό! Έξοχη αντεπίθεση με τρομερή ασίστ του Πάρντο για τον Φιγκέιρας, γύρισμα του Πορτογάλου και κοντινή προβολή του Ιντέγε για το δικό του χατ-τρικ και το 6-1 του Ολυμπιακού.

Ο Βίτι στη θέση του Σισίνιο για τη Βέροια

74' ΓΚΟΛ για την Βέροια! Γύρισμα του Ναβαλόφσκι από αριστερά για τον Καπετάνο, αυτός αποφεύγει τον Μποτία και πλασάρει έξοχα τον Καπίνο για το 5-1

Μάριν αντί του Καρντόσο στο ματς, για την τελευταία αλλαγή του Μπέντο στο 70'

65' Ο Πάρντο παίρνει τη θέση του Ελιουνούσι

61' ΓΚΟΛ ο Ολυμπιακός! Ακόμη μια φάση στην οποία οι «ερυθρόλευκοι» κυκλοφορούν έξοχα τη μπάλα, ο Καμπιάσο πέρασε κάθετα για τον Ντε Λα Μπέγια, ο Ισπανός έκανε το γύρισμα για τον Ιντέγε και ο Νιγηριανός από κοντά εκτελεί τον Λόπεθ.

58' Ο Ντα Κόστα ζητάει αλλαγή και θα αντικατασταθεί από τον Ρέτσο

49' ΓΚΟΛ ο Ολυμπιακός! Οι «ερυθρόλευκοι» ανεβάζουν τον δείκτη του σκορ στο 4-0, όταν η άμυνα της Βέροιας δεν κατάφερε να διώξει τη μπάλα, αυτή έφτασε στον Μιλιβόγεβιτς 1-2 μέτρα έξω από την περιοχή και ο Σέρβος με ένα πολύ δυνατό σουτ στέλνει τη μπάλα στη δεξιά γωνία του Λόπεθ που δεν θα μπορούσε να κάνει κάτι.

48' Πολύ δυνατό σουτ του Μιλιβόγεβιτς εκτός περιοχής, ο Λόπεθ διώχνει σε κόρνερ

Σέντρα στο δεύτερο ημίχρονο

Λήξη πρώτου μέρους, ο Ολυμπιακός «καθαρίζει» το ματς από το ημίχρονο με τρία ωραία γκολ και γενικά πολύ καλή απόδοση.

41' ΓΚΟΛ για τον Ολυμπιακό! Ο Μιλιβόγεβιτς περνάει κάθετα για τον Ιντέγε, ο Νιγηριανός έξυπνα με το κεφάλι σπάει τη μπάλα δεξιά για τον Ελιουνούσι ο οποίος νικά τον Λόπεθ με απευθείας πλασέ με το αριστερό

33' Ωραία αντεπίθεση με τον Ελιουνούσι να πασάρει για τον Ιντέγε, αυτός δεξιά για τον Φιγκέιρας και τον Πορτογάλο να σουτάρει δυνατά μεν, αλλά πολλά μέτρα άουτ

30' Νέα μεγάλη ευκαιρία για τον Ολυμπιακό ο οποίος πλέον «σφυροκοπάει» την άμυνα της Βέροιας. Νέα σέντρα από τον Μαρίν και κεφαλιά-ψαράκι του Ελιουνούσι στο δοκάρι και μετά άουτ

29' Ελάχιστα άουτ η κεφαλιά του Ελιουνούσι μετά από σέντρα του Μάριν.

28' ΓΚΟΛ για τον Ολυμπιακό! Πολύ ωραίο δεύτερο γκολ από τους «ερυθρόλευκους». Ελιουνούσι και Μαρίν συνδυάζονται άψογα, ο Γερμανός βγάζει συστημένη σέντρα για τον Σεμπά ο οποίος «καρφώνει» τη μπάλα στα δίχτυα με κεφαλιά

25' ΓΚΟΛ για τον Ολυμπιακό! Οι «ερυθρόλευκοι» ανοίγουν το σκορ έπειτα από γέμισμα που έγινε από τον Μιλιβόγεβιτς, πρώτη κεφαλιά του Ιντέγε και απόκρουση του Λόπεθ, με τον Μαρίν να παίρνει το «ριμπάουντ» και να επιστρέφει τη μπάλα στον Νιγηριανό φορ που απλώς την έσπρωξε στα δίχτυα από κοντά

23' Με κεφαλιά ο Λόπεθ διώχνει προ του Ιντέγιε. Πρεσάρει διαρκώς ο Ολυμπιακός για το 1-0.

10' Ο Ιντέγιε από θέση βολής κάνει την τελική με τον αντίπαλο πορτιέρε να βγάζει την μπάλα κόρνερ.

10' Κίτρινη κάρτα στον Μαραγκό

4' Πρώτο σουτ του αγώνα από τον Μιλιβόγεβιτς, αρκετά μέτρα άουτ η μπάλα

Σέντρα στο Καραϊσκάκη

Ο Ολυμπιακός υποδέχεται απόψε την Βέροια στην πρεμιέρα του στη Super League. Η σέντρα είναι προγραμματισμένη για τις 20:30

Βέροια (Αλέκος Βοσνιάδης): Λόπεθ, Μελίσσης, Μαραγκός, Κάλβο, Καπετάνος, Σισίνιο, Σαρπόνγκ, Μαλόν, Παπαδόπουλος, Μπαλάφας, Χαροντάκης.

Ολυμπιακός (Πάουλο Μπέντο): Καπίνο, Φιγκέιρας, Μποτία, Ντα Κόστα, Ντε Λα Μπέγια, Καμπιάσο, Μιλιβόγεβιτς, Μαρίν, Σεμπά, Ελιουνούσι, Ιντέγε.

Παρακολουθήστε την εξέλιξη της αναμέτρησης.