ΠΑΣ Γιάννινα - Ατρόμητος

LIVE: ΠΑΣ Γιάννινα - Ατρόμητος 3-0 Τελικό

93' Τέλος της αναμέτρησης.

92' Νέα τεράστια ευκαιρία για τον ΠΑΣ. Πάλι πουθενά η άμυνα του Ατρόμητου, ο Καρανίκας έκανε την μπαλιά στον Ζάιρο, ο οποίος δεν μπόρεσε να σπρώξει την μπάλα στα δίχτυα το οποίο ήταν και το μοναδικό που έπρεπε να κάνει!

84' Ωραίο σουτ του Παπαδόπουλου, ακόμα πιο ωραία η επέμβαση του Πασχαλάκη

76' Αλλαγή για τον ΠΑΣ. Στη θέση του Ναδάλες, ο Κούτρης

74' Ευκαιρία για τον ΠΑΣ. Ο Ακόστα έκανε την σέντρα, ο Κοζορώνης έκανε το σουτ στη κίνηση, η μπάλα πήγαινε άουτ, στην πορεία της βρέθηκε κατά λάθος ο Ζάιρο που βρέθηκε ανενόχλητος στην καρδιά της άμυνας, όμως ο Γκορμπούνοφο πρόλαβε και μπλόκαρε

71' Αλλαγλη για τον ΠΑΣ. Στη θέση του Κόντε, ο Ζάιρο

70' Δυνατό σουτ του Μπίτολο, ελάχιστα έξω

70' Αλλαγή για τον Ατρόμητο. Στη θέση του Ντιγκινί, ο Παπαδόπουλος

69' Αλλαγή για τον ΠΑΣ. Στη θέση του Γιάκου, ο Δώνης

63' Αλλαγή για τον Ατρόμητο. Στη θέση του Μπίτολο, ο Κοντοές

57' ΓΚΟΛ για τον ΠΑΣ! Αλλού γι' αλλού για ακόμα μια φορά η άμυνα του Ατρόμητου, κάτι το οποίο εκμεταλλεύτηκε και πάλι ο ΠΑΣ Γιάννινα. Ο Μαμπουλού με πάσα κάτω από τα πόδια του Λαζαρίδη, βρήκε τον Κόντε στην πλάτη του Ζησόπουλου και αυτός από κοντά με πλασέ έκανε το 3-0!

55' Αλλαγή για τον Ατρόμητο. Στη θέση του Βασιλείου, ο Μπρίτο

54' Τεράστια χαμένη ευκαιρία για τον Ατρόμητο. Σέντρα του Κιβρακίδη, ο Πασχαλάκης έκανε την έξοδο, ο Λε Ταλέκ όμως πήρε την κεφαλιά με την οποία βρήκε τον Ντιγκινί που προ κενής εστίας έστειλε την μπάλα πολύ ψηλά άουτ. Από αυτά που λέμε ότι δεν χάνονται!

52' Ευκαιρία για τον ΠΑΣ. Ο Κόντε μεφαλιά πάσα βρήκε τον Μαμπουλού, ο Γκορμπούνοφ βγήκε, με τον Γάλλο να πλασάρει και να στέλνει την μπάλα λίγο έξω

47' Ευκαιρία για τον Ατρόμητο. Σουτ του Μπάγκα, ο Πασχαλάκης έπεσε στην δεξιά του γωνία και απομάκρυνε σε κόρνερ.

46' Άρχισε το δεύτερο ημίχρονο.

45' Τέλος πρώτου ημιχρόνου

44' Κίτρινη στον Γιάκο

41' ΓΚΟΛ για τον ΠΑΣ Γιάννινα! Μπίτολο και Λαζαρίδης μπερδεύτηκαν, η μπάλα στρώθηκε στον Μαμπουλού, που είδε το κενό στο κέντρο της άμυνας, πέρασε στον Κόντε και αυτός από το ύψος του πέναλτι έκανε το 2-0

38' Μεγάλη ευκαιρία για τον Ατρόμητο. Εκτέλεση κόρνερ από τον Μπίτολο, Ο Μπάγκα έκανε την κεφαλιά με τον Πασχαλάκη με εντυπωσιακό τρόπο να παραχωρεί νέο κόρνερ

33' Ωραία προσπάθεια του Βασιλείου, έκανε και το σουτ, αλλά ο Πασχαλάκης μπλόκαρε

31' Κεφαλιά του Λε Ταλέκ, η μπάλα πέρασε λίγο πάνω από την εστία του Πασχαλάκη

25' Ωραία αντεπίθεση από τον ΠΑΣ Γιάννινα, ο Μαμπουλού έκανε ότι ήθελε από αριστερά την άμυνα του Ατρόμητου, πέρασε την κατάλληλη στιγμή στον Κοζορώνη, όμως το σουτ δεν ήταν καλό (λόγω και γηπέδου) με την μπάλα να φεύγει άουτ

24' Πέναλτι σε μαρκάρισμα του Σκόνδρα στον Λε Ταλέκ ζήτησε ο Ατρόμητος, δεν έδειξε τίποτα ο διαιτητής

17' Κίτρινη στον Βασιλείου

9' ΓΚΟΛ για τον ΠΑΣ! Ο Ακόστα εκτέλεσε το πέναλτι, έστειλε την μπάλα στο κέντρο της εστίας του Γκορμπούνοφ και έκανε το 1-0

9' Πέναλτι για τον ΠΑΣ Γιάννινα

Μετά το κόρνερ, ο Μαμπουλού έστειλε την μπάλα στα δίχτυα, όμως σωστά το γκολ δεν μέτρησε ως οφσάιντ

5' Μεγάλη ευκαιρία για τον ΠΑΣ. Κόρνερ από τα αριστερά, η πρώτη κεφαλιά έγινε από τον Σκόνδρα, η μπάλα στρώθηκε στον Κόντε, που βρέθηκε μόνος με τον Γκορμπούνοφ, έκανε το σουτ, αλλά ο τερματοφύλακας του Ατρόμητου έδιωξε σε κόρνερ!

Σέντρα στο ματς.

Ο ΠΑΣ Γιάννινα υποδέχεται (18:15) στους «Ζωσιμάδες» των Ατρόμητο στην πρεμιέρα του πρωταθλήματος που ξεκινά από την 3η αγωνιστική.

Ο Γιάννης Πετράκης δεν υπολογίζει στους Λίλα και τους τραυματίες Μιχαήλ, Νικολιά.

Ο Τραϊανός Δέλλας από την πλευρά του δεν έχει στη διάθεσή του τους Φυτανίδη-Στόιτσεφ.

Ατρόμητος (Τραϊανός Δέλλας): Γκορμπούνοφ, Βιτόλο, Μπάγκα, Ούμπιντες, Λε Ταλέκ, Τόνσο, Ζησόπουλος, Ντιγκινί, Κιβρακίδης, Βασιλείου, Λαζαρίδης

ΠΑΣ Γιάννινα (Γιάννης Πετράκης): Πασχαλάκης, Καρανίκας, Ναδάλες, Σκόνδρας, Μπέριος, Τζημόπουλος, Κοζορώνης, Γιάκος, Ακόστα, Κόντε, Μαμπουλού.

Παρακολουθήστε την εξέλιξη της αναμέτρησης.