Πανιώνιος - Αστέρας Τρίπολης

LIVE: Πανιώνιος - Αστέρας Τρίπολης 3-0 Τελικό

Τέλος. Ο Πανιώνιος επικρατεί με το επιβλητικό 3-0 του Αστέρα Τρίπολης.

87' Κάρτα στον Ρισβάνη για σκληρό μαρκάρισμα.

86' Παραλίγο να σκοράρει στην πρώτη του επαφή με την μπάλα, όμως ο Ν' Γκογκ βάζει άσχημα το πόδι και αστοχεί προ του Κοζίτσκι.

85' Τρίτη αλλαγή με τον Ν'Γκογκ στην θέση του Ανσαριφάρντ. Αποθέωση στο γήπεδο!

83' Ο Καθάριος περνάει στην θέση του Μασούντ που καταχειροκροτείται.

75' Τεράστια ευκαιρία για τον Πανιώνιο με τον Μπεν, που πλασάρει πολύ άστοχα, μετά από έξοχη ασίστ του Μασούντ.

69' Ο Ολαϊτάν θα μπει στην θέση του Φούντα

57' ΓΚΟΛ για τον Πανιώνιο και πάρτι στην Νέα Σμύρνη! Ο Ταξιάρχης Φούντας με υπέροχο διαγώνιο βολ-πλανέ κάνει το 3-0!

54' Τρίτη αλλαγή για τον Αστέρα με τον Φαρίνια στην θέση του Καλτσά.

52' Αψιμαχίες ανάμεσα στους παίκτες των δύο ομάδων μετά από σκληρό μαρκάρισμα του Τσουκαλά στον Κόρμπο.

51' ΓΚΟΛ για τον Πανιώνιο! Έξοχη κάθετη μπαλιά στην πλάτη της άμυνας από τον Μπεν, τέλειο πλασέ από τον Ανσαριφάρντ που κάνει το 2-0!

Ο Νίκο Φερνάντες θα μπει στο παιχνίδι στην θέση του Δημούτσου. Δεύτερη αλλαγή για τον Αστέρα Τρίπολης, λόγω τραυματισμού αυτή τη φορά. Φόβοι για κάταγμα στον μέσου των Αρκάδων.

Ξεκίνησε το δεύτερο ημίχρονο.

Ημίχρονο. Πανιώνιος - Αστέρας Τρίπολης 1-0

44' Ο Σεφίλ κόβει την τελευταία στιγμή φαρμακερή μπαλιά του Φούντα προς τον Ανσαριφάρντ.

36' Πρώτη αλλαγή για τον Αστέρα με τον Χαμντανί στην θέση του Τσιλιανίδη. Καθόλου ικανοποιημένος ο Χάβος με αυτά που βλέπει.

35' Κάρτα στον Μπέρτο

31' Ο εκπληκτικός στο πρώτο ημίωρο Μπεν, περνάει το Γιαννούλη, όμως ο Κοζίτσκι με διπλή προσπάθεια μπλοκάρει την παράλληλη σέντρα.

28' Νέο πέναλτι ζητάει ο Πανιώνιος σε αγκάλιασμα του Κουρμπέλη στον Ανσαριφάρντ εντός περιοχής.

26' Ο Πανιώνιος φεύγει στην κόντρα με τον Μπεν και ο Τσιλιανίδης ανακόπτει με φάουλ που επιφέρει κίτρινη κάρτα.

23' ΓΚΟΛ για τον Πανιώνιο! Ο Ανσαριφάρντ ξεφεύγει από τα δεξιά, μπαίνει στην περιοχή, γυρίζει την κατάλληλη στιγμή και ο Ταξιάρχης Φούντας με πλασέ από την μικρή περιοχή ανοίγει το σκορ.

20' Φάση διαρκείας με Μπεν και Βλάχο από τα δεξιά, όμως ο Κουρμπέλης διώχνει σωτήρια.

Εκπληκτική απόκρουση του Κοζίτσκι που κρατάει το 0-0!

14' Πέναλτι για τον Πανιώνιο! Σε εκτέλεση φάουλ από τα αριστερά, ο Οικονόμου πιάνει την προβολή όμως η μπάλα βρίσκει στο χέρι του Μπέρτου. Καθαρό πέναλτι για τον Πανιώνιο

5' Καλή σέντρα του Μπέρτου για τον Ιωαννίδη, όμως η κεφαλιά περνάει ψηλά.

3' Συρτό σουτ του Τσιλιανίδη εκτός περιοχής, δεν ανησυχεί ο Γιαννιώτης.

1' Δύο καλές φάσεις για τον Πανιώνιο με τον Μασούντ να πέφτει εντός περιοχής (ο διαιτητής έδειξε "παίζεται") και το σουτ του Μπεν να κοντράρεται.

Σέντρα στο ματς.

Ο Πανιώνιος φιλοξενεί (18:15) στη Νέα Σμύρνη τον Αστέρα Τρίπολης στην πρεμιέρα του πρωταθλήματος σε ένα πολύ ενδιαφέρον παιχνίδι.

Η ενδεκάδα του Πανιωνίου: Γιαννιώτης, Βλάχος, Ρισβάνης, Οικονόμου, Αντωνιάδης, Σιώπης, Κόρμπος, Μασούντ, Φούντας, Μπεν, Ανσαριφάρντ.

Η ενδεκάδα του Αστέρα Τρίπολης: Κοζίτσκι, Μπέρτος, Γιαννούλης, Κουρμπέλης, Σεφίλ, Δημούτσος, Τσουκαλάς, Καλτσάς, Μάσα, Τσιλιανίδης, Ιωνανίδης.

Παρακολουθήστε την εξέλιξη της αναμέτρησης.