ΒΕΡΟΙΑ

Φιλική νίκη της Βέροιας στο Βόλο

Παίζοντας κατά διαστήματα όμορφο ωραίο ποδόσφαιρο η Βέροια επιβλήθηκε σε φιλικό παιχνίδι της Νίκης Βόλου με σκορ 2-3.

Το σκορ για τους φιλοξενούμενους πέτυχε ο Μίλιεβιτς στο 27΄, με τους γηπεδούχους ωστόσο να φέρνουν τον αγώνα στα ίσια με τον Κορέτα στο 38ο λεπτό.

Πάντως η ομάδα του Αλέκου Βοσνιάδη ανέβασε ρυθμό στην επανάληψη και ο Βίτι στο 70΄ με κεφαλιά έκανε το 1-2, ενώ στο 88΄ ο Άρτσε έκανε το 1-3 με πολύ ωραίο γκολ. Το τελικό 2-3 διαμόρφωσε με πέναλτι στο 91΄ ο Μέτσι.

Νίκη Βόλου: Τζήμας (46' Γρηγοριάδης), Παπαγεωργίου, Δημολιός, Παρασκευαΐδης (46' Κόκκας), Ναουμίδης (46' Αργύρης), Τορεζάνι (46' Μέτσε), Παπαδήμας (46' Αλεξανδρής), Ματθαίου (76' Τσιανάκας), Βουρδάκης (73' Γκάμπας), Παπαδόπουλος (46' Τσιουρέλης), Κορέτα (81' Σφονδυλιάς).

Βέροια: Λόπεζ, Ασίγκμπα (75' Μαυριάς), Χαροντάκη (46' Ναβαλόβσκι), Μελίσσης, Σισοκό (61' Μαραγκός), Μπαλάφας, Παπαδόπουλος Ι. (46' Παπαστεριανός), Μίλιεβιτς (61' Κάλβο), Λινάρδος (61' Άρτσε), Καπετάνος (61' Βίτι), Σαρπόνγκ (75' Παπαδόπουλος Θ.).