Ιωνικός

Super League 2: Συνεχίζει απτόητος ο Ιωνικός, «διπλό» στις καθυστερήσεις για τον Λεβαδειακό

Ο Ιωνικός πέτυχε την έβδομη συνεχόμενη νίκη του στην Super League 2, επικρατώντας της Δόξας Δράμας με 4-2 εντός έδρας, έχοντας ως μεγάλο πρωταγωνιστή τον Ματίας Κάστρο που πέτυχε τα δύο από τα τέσσερα γκολ της ομάδας του. Συγκεκριμένα άνοιξε το σκορ στο 5', έπειτα από τραγικό λάθος του Στεφανάκου και βάζοντας το... κερασάκι στην τούρτα στο 70'.

Στο 23' ήταν η σειρά του Ρόλε να χριστεί σκόρερ, ο οποίος έκλεψε την μπάλα από τον Κουκόλη και εκτέλεσε από κοντά τον Στεφανάκο. Το τρίτο γκολ για τους Νικαιώτες πέτυχε ο Νιάς στο 66'.

Οι Δραμινοί αρκέστηκαν στο να μειώσουν στο σκορ, με τον Αλέξανδρο Κόντο να πετυχαίνει δύο γκολ στο 82' και το 90' και να διαμορφώνει το τελικό αποτέλεσμα σε 4-2. Το πρώτο γκολ του Κόντου προήλθε από εξαιρετική ατομική ενέργεια του Βασίλη Κουτσιανικούλη.

Σημαντική εκτός έδρας νίκη πέτυχε ο Λεβαδειακός που επικράτησε με 2-1 του Απόλλωνα Λάρισας, σκοράροντας στις καθυστερήσεις. Οι Βοιωτοί άνοιξαν το σκορ με τον Μπιανκόνι στο 62', όμως οι γηπεδούχοι ισοφάρισαν με το πέναλτι του Χατζή στο 89'.

Όμως ο Λεβαδειακός κατάφερε να πάρει τη νίκη με το πέναλτι του Μπιανκόνι στο δεύτερο λεπτό των καθυστερήσεων.